svítí mi červeně ABS co stím?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Kepep
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: sob lis 03, 2007 10:17
Bydliště: Nové Veselí

svítí mi červeně ABS co stím?

Příspěvek od Kepep » pát čer 13, 2008 23:38

Zdravím všechny
Prosím Vás o radu rozsvítilo se mi místo OK, ABS a pravidelně to blyká a píská :( ...nevíte někdo co mám vyměnit...je možné že jsou v tahu destičky?, nebo něco jiného.
Předem díky za odpovědi.

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » sob čer 14, 2008 08:34

já osobně bych začal s čidlama na kolech muže se tam i dostat nějakej bordel a pak to nemaká

Kepep
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: sob lis 03, 2007 10:17
Bydliště: Nové Veselí

re

Příspěvek od Kepep » sob čer 14, 2008 21:31

bibo píše:já osobně bych začal s čidlama na kolech muže se tam i dostat nějakej bordel a pak to nemaká


Zdar a kde ty čidla najdu??

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » ned čer 15, 2008 08:14

no musíš sundat kola a tam je najdeš snímaj otáčky

alf
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: stř zář 05, 2007 18:14

Příspěvek od alf » ned čer 15, 2008 19:47

Dělá mi to taky. Rozsvítí se ABS zapípá to a místo hodin se mi po chvíli rozsvítí STOP. Zatím to ale dlabu i když diagnostiku mám v plánu. Asi bude opravdu blbnout nějaké čidlo, protože párkrát se třeba něděje nic, pak to dva dny svítí a pak je zase klid.

Kepep
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: sob lis 03, 2007 10:17
Bydliště: Nové Veselí

Re

Příspěvek od Kepep » ned čer 15, 2008 20:26

alf píše:Dělá mi to taky. Rozsvítí se ABS zapípá to a místo hodin se mi po chvíli rozsvítí STOP. Zatím to ale dlabu i když diagnostiku mám v plánu. Asi bude opravdu blbnout nějaké čidlo, protože párkrát se třeba něděje nic, pak to dva dny svítí a pak je zase klid.

Díky za rady....asi to bude to čidlo začlo mi to dělat asi předvčerejšky, přesně jak popisuješ, takže budu muset asi do servisu RENAULT aby mi to spravili.
Díky

jordi
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 07, 2008 12:22
Bydliště: blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jordi » sob črc 05, 2008 00:08

Zdravím tuto zavadu jsem taky řešil,počítač ,čidla a potom pomohla náhoda byla špatná kostra na rozdělovači tlaků(abs) je to hned za chladičem dole a je to uzeněno měděným pleteným páskem který byl upaden.Po výměně problém přestal 20minut práce.Jordi

Holfi
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 30, 2008 00:28
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravím-- svítí mi červeně ABS co stím?

Příspěvek od Holfi » sob črc 05, 2008 20:15

Kepep píše:Zdravím všechny
Prosím Vás o radu rozsvítilo se mi místo OK, ABS a pravidelně to blyká a píská :( ...nevíte někdo co mám vyměnit...je možné že jsou v tahu destičky?, nebo něco jiného.
Předem díky za odpovědi.
Nevím jak u Renaultu Espace, mám ho teprve pár dní, ale na Citroenech Xantia to byla poměrně častá závada a jedná se o špatné čidlo ABS. Na Xantiích se to dá snadno změřit na svorkách řídící jednotky ABS, popřípadě přímo na svorkách čidel u kol. Postup jak se to měří na Xantiích najdete v tomto článku. Věřím, že na Espace to bude podobné a jako inspirace při hledání závady to snad pomůže.
Renault Espace IV 2,2 Dci Privileg
Renault Espace III 3.0 V6 24V

alf
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: stř zář 05, 2007 18:14

Příspěvek od alf » stř dub 15, 2009 18:48

Dovolím si maličko poposunout tohle téma. Měl jsem taky problém s kontrolkou ABS. Někdy svítila, někdy ne a poslední dobou už prakticky pořád. Myslel jsem že to bude nějaké čidlo, ale pro sichr jsem s tím zajel na emise, kde mi to jedna dobrá duše napíchla a po 10 minutách a zaplacené stokoruně jsem se dozvěděl, že chybu hlásí čerpadlo ABS. Ať si nejdřív zkontroluju pojistku a dráty. Pojistka byla v cajku, tak jsem pod to vlezl a závada byla na světě. Totálně shnilé ukostření čerpadla. Stačilo na to sáhnout a vodič mi zůstal v ruce. Oprava trvala asi 20 minut a stála mě dvě kabelová oka a kousek vodiče. No nekupte to :) !

alf
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: stř zář 05, 2007 18:14

Příspěvek od alf » stř dub 15, 2009 19:27

Kruciš, až teď se dívám, že prakticky totéž psal vloni v červnu jordi :oops: . Jsem jouda. Kdybych si to přečetl vloni, ušetřil bych i to kilčo na diagnostice :) .

standaPS
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: ned říj 26, 2008 22:26
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek od standaPS » úte čer 02, 2009 17:02

Tak nevím, jaký máte motory ? Já tam koukám a jsem asi slepej, žádnej měděnej pásek tam nemám, nebo nevidím. Možná proto mě to asi píská a svítí... :)
Espace 2.2dt, r.v.1998, Mégane 1.4, r.v.2000

alf
Starting member
Příspěvky: 62
Registrován: stř zář 05, 2007 18:14

Příspěvek od alf » pát čer 05, 2009 19:01

Mám 2l osmiventil, ale to je myslím fuk. Prostě musíš najít takovou pikslu, kde je čerpadlo ABS. Na tom mém je v úplně vlevo (po směru jízdy) v čumáku, kousek pod držákem baterky. Vedou do toho brzdové trubky a je to ukostřeno na kastli.

standaPS
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: ned říj 26, 2008 22:26
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek od standaPS » pát čer 05, 2009 22:54

No jasně, já jsem na to abs koukal celou dobu a žádnej ukostřovací pásek (vím jak vypadá) jsem nenašel. Ani zbytky po něm. Ani díra na šroub v kastli nikde kolem neni. Divný, že jo ? Tak jsem pro jistotu rozebral konektor a vyčistil.
Espace 2.2dt, r.v.1998, Mégane 1.4, r.v.2000

Renek
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: pát čer 19, 2009 13:17

Příspěvek od Renek » pát čer 19, 2009 13:20

standaPS píše:No jasně, já jsem na to abs koukal celou dobu a žádnej ukostřovací pásek (vím jak vypadá) jsem nenašel. Ani zbytky po něm. Ani díra na šroub v kastli nikde kolem neni. Divný, že jo ? Tak jsem pro jistotu rozebral konektor a vyčistil.
A pomohlo ti to? Já taky žádný kostření nanašel.

littleboy78
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř dub 22, 2009 15:30
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od littleboy78 » pát čer 19, 2009 14:12

Mě se u lagy pohnojil ten elektromotorek, resp. při výrobě zdeformovali vedení kartáčku, ten byl přiskřípnutej a nedosedal na komutátor. Motorek se přestal točit. řídící jednotka pozná, že elektrický obvod čerpadla je přerušen a velí do servisu :-) V DDT mě to hlásilo chybu 50D3 - Pompe hydraulique.

standaPS
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: ned říj 26, 2008 22:26
Bydliště: Plzeň-sever

Příspěvek od standaPS » pát čer 19, 2009 16:54

Vypadá to, že to pomohlo. Udělal jsem to teda dvakrát, poprvně to zapískalo hned a rozsvítilo se rudě ABS snad přes celý přední okno. Tak jsem pochopil, že asi neni něco v pořádku. On ten konektor má takový divný mechanický zajištění a mě asi po tom prvním pročištění dobře neseděl. Teď o.k.
Espace 2.2dt, r.v.1998, Mégane 1.4, r.v.2000

jizan5
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: stř led 02, 2008 15:50
Bydliště: české budějovice

Re: svítí mi červeně ABS co stím?

Příspěvek od jizan5 » pon úno 28, 2011 11:42

mne se roszvítilo abs misto hodin červene stop ma někdo foto jak to čidlo vypada abych něco nevitah jinyho.dík

Micos
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: čtv dub 16, 2009 20:32
Bydliště: Kroměřížsko

Re:

Příspěvek od Micos » ned kvě 10, 2015 21:39

alf píše:Dovolím si maličko poposunout tohle téma. Měl jsem taky problém s kontrolkou ABS. Někdy svítila, někdy ne a poslední dobou už prakticky pořád. Myslel jsem že to bude nějaké čidlo, ale pro sichr jsem s tím zajel na emise, kde mi to jedna dobrá duše napíchla a po 10 minutách a zaplacené stokoruně jsem se dozvěděl, že chybu hlásí čerpadlo ABS. Ať si nejdřív zkontroluju pojistku a dráty. Pojistka byla v cajku, tak jsem pod to vlezl a závada byla na světě. Totálně shnilé ukostření čerpadla. Stačilo na to sáhnout a vodič mi zůstal v ruce. Oprava trvala asi 20 minut a stála mě dvě kabelová oka a kousek vodiče. No nekupte to :) !
Po delší době zdravím místní :wink: .
Přesně tento problém mi nastal. Kostřící pletenec visí upadený a svítí ABS a auto protivně řve. Ale nenašel jsem, odkud vlastně z čerpadla upadl.
Nevíte někdo, kam patří upevnit? Auto je vyrobeno březen 1997, jednotka Bosch, konektor vpředu shora.
Děkuji za odpověď.

edit: je to Espace III, 2.2 dT
Už zase Renault
aktual: Grand Espace 2.2 dT ('00)
ex. Espace III 2.2 dT ('97),
ex. Espace II 2.2 ('92)

1nokia1
Junior member
Příspěvky: 100
Registrován: pon bře 03, 2008 15:00
Bydliště: Poprad,Tatry-SK

Re: svítí mi červeně ABS co stím?

Příspěvek od 1nokia1 » úte kvě 12, 2015 18:46

Mám ten istý problém,bol by som rád,keby tu dal niekto nejaké foto.....
Renault Espace III 2.2td r.v.1999

Micos
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: čtv dub 16, 2009 20:32
Bydliště: Kroměřížsko

Re: svítí mi červeně ABS co stím?

Příspěvek od Micos » čtv čer 04, 2015 22:25

Nemel jsem ted cas resit tento problem, stk jsem udelal i tak (s bonzackou kontrolkou v kapse). Auto brzdi bezvadne, ale z toho pipani pri kazdem rozjezdu se asi zblaznim :( . Nepouzivala stara Laguna stejne cerpadlo ABS (valec horizontalne)?
Už zase Renault
aktual: Grand Espace 2.2 dT ('00)
ex. Espace III 2.2 dT ('97),
ex. Espace II 2.2 ('92)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů