koroze podbehu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Barbados
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte dub 08, 2008 20:31
Bydliště: Jinočany

koroze podbehu

Příspěvek od Barbados » ned kvě 11, 2008 20:52

Chtel bych se zeptat jestli espace trpi na korozi zadniho podbehu ? Jak je to videt na poslednim obrazku tohoto inzeratu :
http://www.autohandl.cz/jnp/inzerat/det ... bId=WRJQUZ

josef01
Člen RCČR
Příspěvky: 445
Registrován: pon čer 20, 2005 12:54

Re: koroze podbehu

Příspěvek od josef01 » ned kvě 11, 2008 22:27

Barbados píše:Chtel bych se zeptat jestli espace trpi na korozi zadniho podbehu ? Jak je to videt na poslednim obrazku tohoto inzeratu :
http://www.autohandl.cz/jnp/inzerat/det ... bId=WRJQUZ

Nevidím tam žádnou rez, a jestli tam přesto nějaká je, je to špatný. Pozink a plast jak známo nerezatí. Chybí tam ale orig. koberečky. Že by byly prošlapaný???? po 118 tis. ???

Uživatelský avatar
Barbados
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte dub 08, 2008 20:31
Bydliště: Jinočany

Příspěvek od Barbados » ned kvě 11, 2008 22:40

no dyz se podivas na posledni obrazek , tak naleve strane je videt jak to tam rezavi , aspon mi to tak pripada , a co si podle obrazku myslis o tomhle ?

http://www.autohandl.cz/jnp/inzerat/det ... bId=WPFG7P

Uživatelský avatar
Mira Brabec
Junior member
Příspěvky: 138
Registrován: pon led 16, 2006 12:31
Bydliště: NERATOVICE

Příspěvek od Mira Brabec » pon kvě 12, 2008 20:05

Barbados píše:no dyz se podivas na posledni obrazek , tak naleve strane je videt jak to tam rezavi , aspon mi to tak pripada , a co si podle obrazku myslis o tomhle ?

http://www.autohandl.cz/jnp/inzerat/det ... bId=WPFG7P

no opět chyběj koberečky,zvuková izolace v motoru -za 150 000,- je to drahý má sice 7 sedaček ale u kratase jsou kničemu lol :idea:
no a navíc když popojedeš o 300m dál směr Král.Dvůr tak tam je bazar jak má bejt ochotný kluci a dycky se nějak domluvíte lol čestvá opakovaná zkušenost Espace 2,0 8V f3r rxe super stav i se spodním krytem motoru !!!!! 115 000,-

Uživatelský avatar
Barbados
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte dub 08, 2008 20:31
Bydliště: Jinočany

Příspěvek od Barbados » pon kvě 12, 2008 20:23

napis , www adresu diky

Uživatelský avatar
Barbados
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte dub 08, 2008 20:31
Bydliště: Jinočany

Příspěvek od Barbados » pon kvě 12, 2008 20:50

az tak velky kufr nepotrebuji , a co se tyka zvukove izolace za tech 150 000 , jsou jen kecy , proste tam kam me posilate prodavaji podvodnici a dal od nich ! Jste to vy ze :-)

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » pon kvě 12, 2008 22:08

nechtěl sem to psát ale z toho bazaru "z toho města " bych nekoupil ani n byl sem tam dvakrát a to to mám 200 km od domu a pokažde přijedte nádherné auto na hlínách a podobně a po příjezdu totální vrak naleštěno ale děs pak sem si sehnal človíčka co tzahá auta z venku dohodnul sem se s nim at tam něco nafotí a pokud se mě to bude zamlouvat tak že to přitáhne a ted sem vcelku spokojenej km seděj nic nepřetočeno prostě "paráda"
:)

josef01
Člen RCČR
Příspěvky: 445
Registrován: pon čer 20, 2005 12:54

Příspěvek od josef01 » pon kvě 12, 2008 22:34

Tenhle zelenej je podle fotky opravdu mnohem lepší, avšak je to jenom fotka.

Když ale někdo na pětidírový kola narazí čtyřdírový plasty utelk bych od toho ikdyby byl pozlacený.

Uživatelský avatar
Barbados
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte dub 08, 2008 20:31
Bydliště: Jinočany

Příspěvek od Barbados » pon kvě 12, 2008 22:54

bibo píše:nechtěl sem to psát ale z toho bazaru "z toho města " bych nekoupil ani n byl sem tam dvakrát a to to mám 200 km od domu a pokažde přijedte nádherné auto na hlínách a podobně a po příjezdu totální vrak naleštěno ale děs pak sem si sehnal človíčka co tzahá auta z venku dohodnul sem se s nim at tam něco nafotí a pokud se mě to bude zamlouvat tak že to přitáhne a ted sem vcelku spokojenej km seděj nic nepřetočeno prostě "paráda"
:)
Je fakt ze tam je jeden modrej espace co na obrazku vypada suprove , ale ve skutecnosti nic moc ( rozbitej blinkr , vosuntely sedacky a pod.), jsou to primi dovozci z nemecka , a nahodou jsem toho zlatyho vychmatl kdyz ho privezli. Mam to k nim asi 15 km.
Naposledy upravil(a) Barbados dne pon kvě 12, 2008 23:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Barbados
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte dub 08, 2008 20:31
Bydliště: Jinočany

Příspěvek od Barbados » pon kvě 12, 2008 22:58

Zitra tam pojedu znovu a jeste ho poradne projedu , je neco na co si mam dat pozor ?

tomikku
Junior member
Příspěvky: 190
Registrován: pát úno 08, 2008 18:57
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomikku » úte kvě 13, 2008 05:55

Barbados píše:az tak velky kufr nepotrebuji , a co se tyka zvukove izolace za tech 150 000 , jsou jen kecy , proste tam kam me posilate prodavaji podvodnici a dal od nich ! Jste to vy ze :-)
já mám kratěse se sedmi sedačkami a za nima pokud jsou v kolejích nezbývá téměř žádné místo je pravcda že jsem je úplně všecky potřeboval zatím jen dvakrát ale pouze na převoz lidí a jejich příručních zavazadel to se vždycky nějak vleze takže pokud uvidíš ve stejné kvalitě Granda a bereš toto auto pro častější vožení sedmi lidí šel bych raději do něj

Uživatelský avatar
Barbados
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte dub 08, 2008 20:31
Bydliště: Jinočany

Příspěvek od Barbados » úte kvě 13, 2008 08:44

Na pár igelitek s nakupem a kartony s vodou tam misto je a to mi staci :-)

tomikku
Junior member
Příspěvky: 190
Registrován: pát úno 08, 2008 18:57
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomikku » úte kvě 13, 2008 18:59

to jo ale opravdu jenom pár :D ted ale nemuzes rict ze te nikdo nevaroval :lol: preji stastnou ruku na ten spravny vyber

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » čtv kvě 15, 2008 13:00

taky sem 7 sedaček použil pár krát ale ted bych bral uš asi toho granda

Uživatelský avatar
Aleš Drlík
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: pát pro 07, 2007 18:24
Bydliště: Tišnov

Příspěvek od Aleš Drlík » čtv kvě 15, 2008 19:52

V krátkým sedm fotbalistů s kabelama nic moc, ale pro sedm lidí k dojezdu na čoch nebo ples stačí i ten krátkej. :lol:
Espace 3.0 V6 r.1993 (2000-2006)
Espace 3.0 V6 24v r 2000 (2006-
Espace 3.5 V6 r.2007 (2015-

Espejsák
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 22, 2007 14:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Espejsák » sob kvě 17, 2008 09:23

Aleš Drlík píše:V krátkým sedm fotbalistů s kabelama nic moc, ale pro sedm lidí k dojezdu na čoch nebo ples stačí i ten krátkej. :lol:
Já osobně jsem s Kraťasem velmi spokojen, pro 5 pasantů + bagáž je to NÁKLAĎÁK! Jen si myslím, že Grand s Dvoulitrem bude asi pěkně líný, přirovnáno ke starým "stopětkám". Mám totiž v plný náloži co dělat, abych se do kopců uvez - 2.0 8V možná asi už nebude komprese to pravé ořechové :? Ale i tak bych o Granda moc nestál, kde bych to pak parkoval? :?: A myslím si, že spoteřaba 9 litrů jako u krátkýho se bude jen těžko dosahovat! :cry: :cry: Ale co se 7mi pasantů a nákladu týče co do prostoru v krátkym Espáskovi není to tak hrozný! Už jste někdo jel v 5ti třebas v Octavii? Nebo v 3kovym BMW? :?: :?: :?: Myslím si, že Renault s espacem udělal zázrak, když v zastaveným prostoru pro osobák vytvořil prostor jako v dodávce... Všechny td dnešní rádoby MPV - což jsou jen zvedlý a trochu nateklý kombíky se s Espacem nemůřou nikdy srovnávat. :!: :!: :!: :!: PS: stejně mám při 7sedačkách v kufru místo jako v kratký Fábce + mám to kouli na 1,5t

Ale původní dotaz tu byl na korozi že... Takže skutečně na dekarovaných snímcích je tam patrné rezivějící místo!!! Tkže u plastu a pozinku je to velmi nestandartní!!! Takže asi nejspíš spatně provedená oprava po nehodě, kdy došlo k porušení zinkování a bylo to řešeno barvou... Dokonce Espasy v podběhách barvu NEMAJÍ je tam jen pozinkový film... takže bych řekl, že je to 100% po ťukačce na zadní podběh! Proto ta REZ!

Renaultům ZDAR!

Uživatelský avatar
Barbados
Junior member
Příspěvky: 114
Registrován: úte dub 08, 2008 20:31
Bydliště: Jinočany

Příspěvek od Barbados » sob kvě 17, 2008 11:23

diky za odpoved , ve ctvrtek jsem si přivezl : http://www.autohandl.cz/jnp/inzerat/det ... bId=WPFG7P
myslim , ze mi bude stacit i tato kratka verze , byli jsme i na velkem nakupu a myslim ze budu spokojeny . Ted hledam nejakeho spolehliveho a hlavne levneho automechanika na vymenu rozvodu a cerpadla . Nevite o nejakem na Praze západ ? Byl jsem se optat ve znackovem servisu na zlicine a vymena rozvodu s cerpadlem by tam vysla okolo 18000.- , a ted nevim jestli je to s vymenou oleje nebo bez.

Uživatelský avatar
Tomáš Langer
Člen RCČR
Příspěvky: 731
Registrován: úte kvě 25, 2004 22:17
Bydliště: Tetčice u Brna

Příspěvek od Tomáš Langer » ned kvě 18, 2008 20:39

Espejsák píše:Jen si myslím, že Grand s Dvoulitrem bude asi pěkně líný, přirovnáno ke starým "stopětkám". Mám totiž v plný náloži co dělat, abych se do kopců uvez - 2.0 8V možná asi už nebude komprese to pravé ořechové :?
Tak to tě rád vyvedu z omylu. Máme Granda 2.0 8V a jako stopětka rozhodně nejede. Normálně jezdíme se 4 sedačkami, 2 dospělí, jedno dítě 16 let, jedno 10 let. Na dovolenou k tomu přidáváme 4 kola a vlčáka. Když jedeme na závody, máme na střeše jednu loď a další 2 na přívěsu. Vše utáhne v pohodě. On se totiž chová tak, jakoby mu nezáleželo na tom, jak je naloženej. Pokud ti připadá jako stopětka, pak bude asi něco špatně.
Espejsák píše:Ale i tak bych o Granda moc nestál, kde bych to pak parkoval? :?: A myslím si, že spoteřaba 9 litrů jako u krátkýho se bude jen těžko dosahovat! :cry: :cry:
No, pokud máš problém zaparkovat s Octávií II, pak budeš mít problém i s Grandem. Grand je totiž delší jen asi o 5 cm... Oproti Octavii ale vidíš dobře dozadu, takže jsi na tom líp.

Spotřeba je taky docela v pohodě. My jezdíme ve 4 lidech mezi 9-10 l, zmíněná konfigurace s přívěsem a loděmi kupodivu nešla nad 10 litrů. Jediná cesta, kdy bylo auto líný a spotřeba větší, byla cesta s přívěsem se 2 koni, kdy přívěs vážil skoro tolik jako samotný Espace. To jsme na dálnici řadili do prudších kopců i trojku - ale spotřeba byla jen příjemných 13 litrů.
Espejsák píše:Myslím si, že Renault s espacem udělal zázrak, když v zastaveným prostoru pro osobák vytvořil prostor jako v dodávce... Všechny td dnešní rádoby MPV - což jsou jen zvedlý a trochu nateklý kombíky se s Espacem nemůřou nikdy srovnávat. :!: :!: :!: :!:
He he, tak to je naprosto přesný 8) :lol:
Tomáš
[img]http://langerovi.cz/obrazky/Rendici.jpg[/img] <b>R5 1,4 3dv. 1992</b> (1995-2001)
<b>Espace J11 2,2 TXE 1990</b> (2001-2005), zvaný <i>Autobus</i>
<b>Espace JE Grand 2,0 8V 1998</b> (nynější rodinný miláček), říkáme mu <b>TGV</b> :-))

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » pon kvě 19, 2008 09:00

mužu porovnat jak kratase tak granda 2.0 16v a spotřeba i tah motoru je stejnej nepoznám žádnej rozdíl a těch 25 cm je k nepoznání akorát uvnitř je o poznání víc místa

Espejsák
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: sob pro 22, 2007 14:06
Bydliště: Praha

Příspěvek od Espejsák » pon kvě 19, 2008 16:22

Barbados píše:diky za odpoved , ve ctvrtek jsem si přivezl : http://www.autohandl.cz/jnp/inzerat/det ... bId=WPFG7P
myslim , ze mi bude stacit i tato kratka verze , byli jsme i na velkem nakupu a myslim ze budu spokojeny . Ted hledam nejakeho spolehliveho a hlavne levneho automechanika na vymenu rozvodu a cerpadla . Nevite o nejakem na Praze západ ? Byl jsem se optat ve znackovem servisu na zlicine a vymena rozvodu s cerpadlem by tam vysla okolo 18000.- , a ted nevim jestli je to s vymenou oleje nebo bez.

Řekl bych dobrá koupě, vypadá slušně!!!! Tak hodně štěstí a najetých kilometrů!!!


Tomáš Langer napsal:
Tak to tě rád vyvedu z omylu. Máme Granda 2.0 8V a jako stopětka rozhodně nejede. Pokud ti připadá jako stopětka, pak bude asi něco špatně.

Espejsák napsal:

Já vím asi KOMPRESE typoval bych, že motor nemá deklarovaných 180 tis, ale 280 tis KM (prázdný víc jak 160 nejede, a naložený je hodně hodně dýchavičný, a do kopců prostě na dvoulitra ztrácí dech... Připosoval jsem to velké těžké karoserii... Chyba je tedy zjevně přímo v motoru.

Jinak spotřeba 9 litrů mi připadá přiměřená, ale u Granda mi připadá jako famózní :P

A jak napsal bibo : mužu porovnat jak kratase tak granda 2.0 16v a spotřeba i tah motoru je stejnej nepoznám žádnej rozdíl a těch 25 cm je k nepoznání akorát uvnitř je o poznání víc místa.

Tak to koukám a vidím, že hold můj motor už nestačí ani na toho kraťase :? Asi budu muset rozbít prasátko a něco investovat do střední generálky :roll:

PS: Kolik by měl mít Motor F3R 2.0i 8V KOMPRESY :?:

A neznáte někoho, kdo by mi slušně udělal na vyjmutém motoru G.O. :?:

Nemám nai nářadí, ani zanlosti a zkušenosti, ale vém, že mi mlží těsnění pod hlavou, takže bude už za zenitem, takže bych potřeboval někoho, kdo se vyzná v těchto motorech.

Díky.

Walda
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: sob úno 16, 2008 21:15

Opravy motorů

Příspěvek od Walda » pon kvě 19, 2008 19:43

Generální opravy motorů dělají třeba MOTORENA v Praze 10 Hostivaři,nebo MOTORSERVIS KASL v Řevnicích.

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » úte kvě 20, 2008 12:57

ani při 280 tis motor neztratí kompresi to tak 380 a vejš změř kompresi normálně se to hejbe kolem 10 atmosfer duležité je at je ve všech válcích přibližně stejná komprese pkud to někde uteče 1,5 a víc tak bude někde závada

zub10
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 05, 2011 21:07

Re: koroze podbehu

Příspěvek od zub10 » ned bře 19, 2017 15:28

Pozor na pásky, co drží nádrž, za ty roky uhnily a málem jsme ztratili nádrž.
Je to sice samý zinek a laminát, ale je dobrý to občas prohlídnout.

Měřil jsem kompresi 11bar +-0.5 všechny 4 válce.
Tachometr 240 000 km ale nevím kolikrát :)
8 ventil je krásně primitivní motor.
a 84kw je dostatečných, i s LPG jede podobně jak 77KW octavia tour - ověřeno na testovacím kopečku.
ex Trabant - střecha s lišejníkem a v materiálech předběhl čas
ex Megane I 1.6 55kw,
ex Ford Focus 1.8tdci
ex ESPACE III 2.i LPG r.v. 97 po 20 letech ho začala ničit degradace
Grand Scenic 1,6 2012 LPG - jezdím za kačku na km
ESPACE IV 2T LPG r.v. 2004 - 385t chudák neekonomická oprava - komplet olítaný spotřebák- lpg nádrž,světla vykoukaný,kotouče,stěrače,pření náprava .....
ESPACE IV 2T LPG.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů