Škrtící klapka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Likvidátor
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 17, 2007 12:28

Škrtící klapka

Příspěvek od Likvidátor » pon led 28, 2008 17:17

Můj Grand Espace, 2,0i 114PS náhle ztratil výkon a nemohl jsem ho pořádně rozjet, do kopce ztrácel dech - no chciplina, co mám povídat.Tak jsem nechal proměřit cívky,kabely, ale všechno v pořádeku, tak mi to kluci dali na diagnostiku a ta nahlásila chybu v obvodu potenciometru(snad se vyjadřuju správně) škrtící klapky.Bohužel jsou časově vytíženi, že mi nemůžou klapku vymontovat ale přesvědčovali mě, že to zvládnu sám, i když jsme se shodli na tom, že to žádná sranda nebude.Je tam pěkně blbej přístup. Proto prosím o radu, jestli už to někdo z Vás nedělal, aby mi poradil, co všechno je potřeba kvůli demontáži klapky ještě demontovat a odpojit, abych něco nedemontoval zbytečně a přidělal si tím problémy.Budu rád za každou radu.Potřebuju jezdit co nejdřív.

Jaroslav Sladky
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: sob led 05, 2008 22:38
Bydliště: Postoloprty

Re: ©krtící klapka

Příspěvek od Jaroslav Sladky » pon led 28, 2008 18:20

Likvidátor píše:Můj Grand Espace, 2,0i 114PS náhle ztratil výkon a nemohl jsem ho pořádně rozjet, do kopce ztrácel dech - no chciplina, co mám povídat.Tak jsem nechal proměřit cívky,kabely, ale vąechno v pořádeku, tak mi to kluci dali na diagnostiku a ta nahlásila chybu v obvodu potenciometru(snad se vyjadřuju správně) ąkrtící klapky.Bohuľel jsou časově vytíľeni, ľe mi nemůľou klapku vymontovat ale přesvědčovali mě, ľe to zvládnu sám, i kdyľ jsme se shodli na tom, ľe to ľádná sranda nebude.Je tam pěkně blbej přístup. Proto prosím o radu, jestli uľ to někdo z Vás nedělal, aby mi poradil, co vąechno je potřeba kvůli demontáľi klapky jeątě demontovat a odpojit, abych něco nedemontoval zbytečně a přidělal si tím problémy.Budu rád za kaľdou radu.Potřebuju jezdit co nejdřív.
Než to začneš montovat, zkus se nejdřív přesvětčit jestli není špatný kontakt v konektoru.Rozpoj ho prostříkni kontaktolem.

Likvidátor
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 17, 2007 12:28

Příspěvek od Likvidátor » pon led 28, 2008 18:49

zkusím, ale nevím, nevím...... jinak neznám konstrukci - to se dá vyměnit samotný potenciometr bez výměny škrtící klapky? Jestli se ptám jak XXXXXXX, tak se omlouvám :oops:

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » pon led 28, 2008 19:01

no u rencka netušim ale u věčiny aut se mění jen potenciometr :)

Likvidátor
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř led 17, 2007 12:28

Příspěvek od Likvidátor » pon led 28, 2008 19:12

no kdyby to tak bylo, tak paráda.......... ráno se do toho pustím a uvidím

mirekt27
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 21, 2013 12:33

Re: Škrtící klapka

Příspěvek od mirekt27 » pát lis 01, 2013 23:02

ja mam ten stejny problem poradite aj mneja mam lagunu 2.0 IDE a mne v servise vraveli že mam vadnou klapku

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Škrtící klapka

Příspěvek od Zefek » sob lis 02, 2013 11:03

U moderních klapek už se ten potenciometr vyměnit samostatně nedá, protože klapa je celá elektronická a snímač je uvnitř klapky. Většinou neodchází, problém bývá v kabeláži.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

Re: Škrtící klapka

Příspěvek od Míča_2.2DT » sob lis 09, 2013 21:52

Pokud by někdo potřeboval něco :D z Espíka 2,0 16V r.v.99 mám celé auto na ND klapka atd.. je venku a plně funkční

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů