Nejde mi žádný klíček DO

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Nejde mi žádný klíček DO

Příspěvek od volfik » čtv lis 15, 2007 19:55

Všechny zdravím,
mám problém s klíčky.Během oprav auta(dovoz z CH)přestal fungovat dálkáč.Klíčky (Valeo) sice blikají ale centrál nic.Ani výměna baterií nepomohla.Takže zamykám tlačítkem v autě a dveře u řidiče klíčkem.Při zamykání klíčkem se ostatní dveře nezamknou,je to normální?Pomozte,prosím někdo.Díky
Espace r.v.97,84 kW

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » čtv lis 15, 2007 21:12

U Renaultu co maj dalku se skutecne pri zamknuti dveri ridice ostatni dvere nezamknou, tedy je to normalni. Jinak u roku 97 predpokladam ze mas infra dalku? Jestli jo tak zkus synchronizaci, pohledej na foru, pise se tu o tom uz, myslim ze tu byl i navod na synchronizovani laguny,muze fungovat i na espace... :?: Synchronizaci klicu ti provedou v kazdem autor. servise.
Jestli ze by to synchronizaci nebylo, tak by se nejspis musel vymenit dekoder a to je dost drahe. U twinga to je cca 20 000. Tohle je ale zatim predcasne resit.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Kepep
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: sob lis 03, 2007 10:17
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvek od Kepep » čtv lis 15, 2007 21:16

Zdar ....takž co píše chytrá příručka.
1. Zapnou zapalování ( tím se aktivuje napájení CPE centrálního ovládání dveří)
2. Vypnout zapalování.
3. Déle nez 5 sekun stisknout tlačítko zamykání centrálně ovládaných dveří ( dveře se zamknou a odemknou). Od tohoto okamžiku má operátor 15 sekund (jsou signalizovány nepřerušovaným světlem červené signálky imobilizéru), aby vykonal 2 následující operace.
4 Stisknout jednou první vysílač (dveře se zamknou a odemknou)
5 Stisknout jednou druhý vysílač (dveře se zamknou a odemknou).
6. Postup je ukončen, oběřit správnou funkci, zamykán/odemykání dveří.
--------------------------------------------------------------------------------
Já to ještě nezkoušel, no snad to funguje.....je to tady napsaný :?
Tak snad ti to pomůže ZJs



Espace 2,0 8v 98 LPG

Uživatelský avatar
volfik
Člen RCČR
Příspěvky: 313
Registrován: čtv lis 15, 2007 19:44
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Nejde mi žádný klíček DO

Příspěvek od volfik » pát lis 16, 2007 21:24

Tak jsem to dneska zkusil podle rady Kepepa a ono to tak funguje,ale:
Mám dva shodné klíčky Valeo.Synchronizoval se pouze jeden a ten je divnej,funguje jenom když je bez horního krytu.Jak ho složím dohromady tak zafunguje 2-3 krát apotom už ani neblikne.
Druhý klíček sice blikne při zmáčknutí ale při synchronizaci podle postupu Kepepa má snahu,jenom lehce problikne LED na centrálním zamykání a hned se rozbliká a klíček nic neotevře.Nevím co si o tom mám myslet.Jinak oba fungují na manuální zamykání a můžu i nastartovat.
Kdyby měl někdo nějakou radu tak jí uvítám.Díky

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » pát lis 16, 2007 22:00

V tom prvnim klicku je urcite nejaky studeny spoj, velmi tezko se to hleda, nejlepe pod silnou lupou a pak opravit mikropajkou.

S tim druhym klicekem netusim proc se to takhle chova...
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

Kepep
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: sob lis 03, 2007 10:17
Bydliště: Nové Veselí

Příspěvek od Kepep » sob lis 17, 2007 12:25

Zdar ...tak to jsem rád, že alespoň něco funguje. Sám mám jeden co nejde vůbec, když jsem koupil auto, vyměnil jsem v něm baterky, chvíli blikal.... a doblikal..už ani neškrtne...taky nevím proč. Kdyby náhodou někdo věděl :?: ....tak díky

petr Espace
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: pát led 25, 2008 20:15
Kontaktovat uživatele:

central

Příspěvek od petr Espace » pát úno 01, 2008 19:09

Zdar ja mam taky problem s klicky,kdyz jsem espace koupil fungoval obden a pak vubec.Sinchronizace nepomohla,ale dnes se najednou rozchodil a zjistil jsem,ze funguje totiz jen z jednoho mista,hold infra.Konkretne,kdyz se postavim pred leve predni svetlo,no aspon neco :lol:

Patrik 1
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 27, 2008 19:35

Příspěvek od Patrik 1 » stř úno 27, 2008 20:18

Dobrý den.
Včera jsme koupili Espace 2,2DT z roku 1999 (já ne! to můj děda,já jsem ještě nezletilý) a máme s ním stejný problém, myslíte, že pomůže to co zde píšete? Dostali jsme jen jeden klíček, už jsme si sice nechali udělat ve značkvém servisu nový (cca 3500kč), ale nebylo by špatné kdyby šly oba. V servisu nám pověděli, že je uvnitř v klíčku něco rozbité?!
Měl bych dotaz k vašemu návodu, co přesně myslíte tím první vysílač a druhý vysílač.
Děkuji mnohokrát.

Holfi
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 30, 2008 00:28
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Holfi » sob črc 05, 2008 08:33

Ahoj, sem mezi vámi nováček. Espace mám pár dnů a už mám problém s odemykáním. Klíček mi přestal fungovat, vyměnil sem baterky, ale odemknout nebo zamknout auto klíčkem jde jenom pouze, pokud držím klíček 10 cm od snímače u zrcátka. Mám bohužel jen jeden klíček a nevím jestli výše zmíněný postup na sychronizaci bude použitelný. Jde popřípadě vyměnit řídící jednotku centrálu za nějakou universální ?? Bylo by někde volně ke stažení elektrické schéma centrálu ?? Díky

Holfi
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 30, 2008 00:28
Bydliště: Č.Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Holfi » sob črc 05, 2008 19:56

Holfi píše:Ahoj, sem mezi vámi nováček. Espace mám pár dnů a už mám problém s odemykáním. Klíček mi přestal fungovat, vyměnil sem baterky, ale odemknout nebo zamknout auto klíčkem jde jenom pouze, pokud držím klíček 10 cm od snímače u zrcátka. Mám bohužel jen jeden klíček a nevím jestli výše zmíněný postup na sychronizaci bude použitelný. Jde popřípadě vyměnit řídící jednotku centrálu za nějakou universální ?? Bylo by někde volně ke stažení elektrické schéma centrálu ?? Díky
Tak opraveno,sice nevím příčinu, ale rozhodující je, že to funguje. Po nastoupení do auta jsem ještě pomocí klíčku drženého těsně u snímače zamkl a zase odemkl, pak jsem teprve startoval. Jel jsem za kamarádem , který má s Espacem větší zkušenosti. Když jsem k němu přijel a vyzkoušel znova klíček, najednou vše funguje, takže huráá.
Renault Espace IV 2,2 Dci Privileg
Renault Espace III 3.0 V6 24V

davidseznam
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 13, 2009 16:53

Nezbyl nahodou nekomu zamek a klic do dveri ridice

Příspěvek od davidseznam » úte říj 13, 2009 17:10

Nezbyl nahodou nekomu zamek a klic do dveri ridice? Je to pro espace r.v. 2000. Obcas zlobi central a nemam se jak jinak dostat do auta, misto zamku mam diru do dveri :)

jirka ma
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 20, 2009 22:09

kličky

Příspěvek od jirka ma » úte kvě 25, 2010 12:48

ahoj mám problém nejde mi odmykat ani zamykat přes klíček-vyměnil jsem baterky zkoušel jsem to podle navodo synchronizovat a nic s auta ze vnitř to zamyka a odmyka diky taky bych potřeboval zamek od řidiče ulomil se vnitřek od tahla

Míča_2.2DT
Senior member
Příspěvky: 1554
Registrován: úte pro 23, 2008 18:53
Bydliště: Milevsko

zamek

Příspěvek od Míča_2.2DT » úte kvě 25, 2010 16:39

Ahoj já mám zámek řidiče i s klíčem akorát je rozebranej tak co kdo chcete pošlete foto na micasoucek@seznam.cz nebo SZ a já na to kouknu(pošlete jen foto konkrétního dílu ze zámku)

jirka ma
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 20, 2009 22:09

kličky

Příspěvek od jirka ma » úte kvě 25, 2010 17:06

dobra diky

Pepa68
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát bře 05, 2010 09:44
Bydliště: Hlučín

Příspěvek od Pepa68 » úte kvě 25, 2010 17:09

Jo jo,koupil jsem nové baterky do klíče u ťamanů.Blikaly ale nif nefungovalo.Pro sichr jsem teda šel do elektro a --zázrak!!Žádné synchronizace nebylo třeba.Šlape to!!!

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » úte kvě 25, 2010 22:39

A fungovala by ta sinchronyzace s klicky z jineho auta?mam totiz jen jeden s dalkou na svuj vuz ale mam jinou spinacku s dvema klicy na dalku.imo si dyztak necham udelat ale me jde hlavne o to infra...nebo to jde jen s origo klici k danemu vozu?
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

jirka ma
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 20, 2009 22:09

kličky

Příspěvek od jirka ma » úte kvě 25, 2010 22:52

to bude asi dos stat na renaulta espace 99 nevíte kolik asi

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od misve » úte kvě 25, 2010 23:02

teoreticky by měla, musí se je "naučit" poznat BII deska (generuje k´d do kruhové antény ve spínací skříňce a pokud odpoví správný klíč, odblokuje imobilizer) a displej (generuje TRF - radiofrekvenční kód - a pokud mu odpoví správný klíč, "řekne" BII desce, aby zamkla/odemkla centrál) Samo musí se vyměnit i spínačka. Ještě pozn. u dieselů se solenoidem je to tuším trochu jinak.... někde na webu se nechá dohledat příručka 3028A_BII_SPECIAL_NOTES.pdf - v angličtině....
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

jirka ma
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 20, 2009 22:09

central

Příspěvek od jirka ma » úte kvě 25, 2010 23:24

pokud nezapina a nedava impuls tak kde je chyba-vyměnil jsem baterky v klíči nakodoval a nic ani otevřít ani zavřít ale s auta to jde.

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od misve » úte kvě 25, 2010 23:48

předpokládám, že jinak klíček funguje, tzn, že nastartuješ - tedy není problém s imobilizerem a řídící jednotka BII klíček rozpozná. Ten klíček má v sobě 2 čipy (pro imobilizer a pro centrál) Ve výše uvedené příručce se lze dočíst, že po 1000 zmáčknutích je třeba provést resynchronizaci - to může být jeden problém. Taky může být problém v displeji (vysílá resp možná nevysílá rolovací radiokód pro klíček. Každý klíček má své unikátní ID (je uvnitř někde u tišťáku, mělo by být 8místné a začíná na "F"). Oficiální postup v příručce:
1. zapnout zapalování (tím se aktivuje tlačítko centrálu u stropu)
2. vypnout zapalování
3. alespoň na 5 vteřin podržet stropní tlačítko centrálu (zamkne a odemkne) - od té doby je 15 vteřin na provedení následujícího:
- zmačknout 1. klíček (zamkne a odemkne)
- zmačknout 2. klíček (zamkne a odemkne)

Určitě bych to ale asi vzal na diagnostiku...
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od misve » úte kvě 25, 2010 23:52

misve píše:teoreticky by měla, musí se je "naučit" poznat BII deska (generuje k´d do kruhové antény ve spínací skříňce a pokud odpoví správný klíč, odblokuje imobilizer) a displej (generuje TRF - radiofrekvenční kód - a pokud mu odpoví správný klíč, "řekne" BII desce, aby zamkla/odemkla centrál) Samo musí se vyměnit i spínačka. Ještě pozn. u dieselů se solenoidem je to tuším trochu jinak.... někde na webu se nechá dohledat příručka 3028A_BII_SPECIAL_NOTES.pdf - v angličtině....
... tak jsem se tam někde dočetl, že pokud se mění oba klíčky (např po ztrátě) je třeba vyměnit BII, displej a vstřikovací jednotku popř. solenoid - dost hustý :(
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

jirka ma
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 20, 2009 22:09

central

Příspěvek od jirka ma » úte kvě 25, 2010 23:52

diky

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Re: central

Příspěvek od misve » úte kvě 25, 2010 23:55

jirka ma píše:diky
neděkuj, jestli jsem ti opravdu pomohl a bude to fungovat, tak kousek vlevo je takové malé bezvýznamné plus a tam se kliká... :)
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

jirka ma
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned pro 20, 2009 22:09

central

Příspěvek od jirka ma » stř kvě 26, 2010 23:06

stale je to v haji nejede

misve
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: sob srp 08, 2009 07:44
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od misve » čtv kvě 27, 2010 08:15

zkus ještě tu diagnostiku, dobrou zkušenost mám s DDT2000 (pokud najdeš někoho v okolí), Je tam vidět generování kódu TRF, počet rozpoznaných klíčků, případné chyby atd...
Espace III 16V 2.0i F4R E2 BIIB3 r.v.2000

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů