Co má ESPACE III pod sukní

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
gunman
Člen RCČR
Příspěvky: 21
Registrován: stř čer 20, 2007 22:29

Co má ESPACE III pod sukní

Příspěvek od gunman » úte srp 07, 2007 21:55

Tak se mi začalo stávat to, co psal Chip o několik příspěvků níže "Espace občas nestartuje". Přijel jsem k pumpě, vypnul motor, natankoval a odešel pěšky domu. Jako kdyby si to auto ze mě dělalo srandu. Štěstí bylo, že se mi to stalo u pumpy 2 Km od domova. Ale stejně jsem ho tam musel nechat přes noc, protože jsem zrovna odjížděl do práce na noční. Jelikož mám Espace dva, vzal jsem ráno "dědka", přijel k pumpě, "Bublák" tam byl, dokonce měl i kola. Dal jsem klíček do zapalování a co myslíte, ten blbec chytnul na první otočení. Tak jsem tam nechal "dědka" a rozhodl se, že starter musí ven. Že jsem si radši nenafackoval. Jak níže vidíte, musel jsem rozebrat půl auta. Ale všechno špatné je k ničemu dobré. Když už jsem ho měl svlečeného, rozebral jsem a vyčistil co mi přišlo pod ruku. Řemeny, alternátor atd. Kupodivu jsem nezapoměl ani na ten startér :lol: . Takže kdyby někdo chtěl vědět, jak na to, klidně se ptejte.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Espace I - 2.2 "D?dek"
Espace III - 3.0 V6 "Bublák"

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Re: Co má ESPACE III pod sukní

Příspěvek od milanPf » čtv čer 18, 2009 19:07

cauko,
co na to rict..drina na min pul dne.

jelikoz mi to ceka tedka taky, ale na tom nasem 3.0 24V a vidim jak si to cely rozdelal, tak se mi do toho nak prestalo chtit :D :D
no uvidime, dam tomu sobotu

nahodou na 3.0 to nikdo este nedelal?
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
gunman
Člen RCČR
Příspěvky: 21
Registrován: stř čer 20, 2007 22:29

Příspěvek od gunman » čtv čer 18, 2009 21:01

Neni to tak hrozny, jak to vypadá. To co tady vidíš je taky 3.0 V6. Tak hodně štěstí, je to jen pár šroubů. ':D'
Espace I - 2.2 "D?dek"
Espace III - 3.0 V6 "Bublák"

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » čtv čer 18, 2009 21:08

jak tam sou židličky tak je to v poho :)
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Příspěvek od milanPf » čtv čer 18, 2009 21:42

bibo píše:jak tam sou židličky tak je to v poho :)
..jj, jen na to prijit kde sou :)

mel sem sundanej predni naraznik a masku, kdyz sem daval denni svetla,
poprvy je to vopruz, podruhe jak na bezicim pasu.

bracha ma oktafku II a v praze mu jeden manik ve skoda servisu menil prevodovku za 45 minut- prej jim mu ani nestihli privet pizzu a uz mel ject pryc :)
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Příspěvek od milanPf » úte čer 30, 2009 19:45

cauko,
takze oprava starter D6RA70(davaj se na hodne dalsich auti, ne jen espace) a 3.0 24v V6 r.v. 2001. Porucha byla jasna, obcas nestartuje :)))

1. vyndani starteru cca 10 minut spodem-tedy bez jakyhokoliv jinyho rozebirani auta. Sunadni privodnich kabliku, samo pri odpojeny baterce protoze plstovy klice sem nemel a nasledne 3 srouby, ktery drzej starter.

2. rozebrani morotru starteru, kde jsem nasel dva ze ctyrech magnetu statoru odlepene. Takze vycistit a pripepit tekutym zelezem zpet.

3. loziska. Vymenil jsem opravdu jen to jedno lozsiek, protoze to bylo nejsnazssi. Po te co jsem videl, ze mu vubec nic nebylo, tak sem se na ostatni vyprd. sem cune :D

4. uhliky. Samo, ze jsem si je koupil predem, a tak nakonec vymenil, ale stare byly oprotrebovany ze 30%, takze taky nebylo treba.

5. cena, koupil jsem uhliky i loziska na starter i do altiku. Ke starteru úprodavaji este takovej plastik, ve kterym jezdi uhliky a celkem to stalo cca 380.

6. udelal jsem jen par fotek pro inspiraci elkem to ma neco pers 9MB.

http://hosting.pilsfree.net/milan/fotky ... tarter.pdf

7. zaver: musim rici, ze tak zivej start sem este nevidel. Motor bezi sotva se starter spusti :lol: temer clovek soutezi o co nejkratsi otoceni klickem, tzn doporucuju :)))) Zapomnel jsem, nezapomenout vsechno vypucovat :D :D :D :D
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » stř črc 01, 2009 07:56

no trošku bych se bál toho přilepení ale jesli to drží tak krásná práce já mám startér tak blbě že bych musel vytáhnout poloosu :(
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

Uživatelský avatar
milanPf
Advanced member
Příspěvky: 335
Registrován: úte pro 20, 2005 10:10
Bydliště: Plzen - Sever

Příspěvek od milanPf » stř črc 01, 2009 21:34

bibo píše:no trošku bych se bál toho přilepení ale jesli to drží tak krásná práce já mám startér tak blbě že bych musel vytáhnout poloosu :(
Taky sem se bal, proto jsem to daval tekutym zelezem. Ono zase kdyz to tak vezmu, tak tam nebudou tak moc veliky sily, spis ty otresy motoru.

Porad levnejsi lepidlo za 300kc nez celej stator motoru :(

k vyndavani starteru, u me je zase problem svicky...motor se musi spusti dolu :D proste masakr :)
Renault Espace Initiale 3.0 V6 140kw 2001 plna palba :)
----------------------------------------------------------------
http://www.espacefreunde.de/forum/

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » stř črc 01, 2009 22:42

tam de dost o teplotu já bych to asi nechal nalepit tam kde lepěj brzdové obložení mám dost kvalitní lepidla ale většina kolem 150 stupnu vadnou
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

Uživatelský avatar
ren.e
Junior member
Příspěvky: 224
Registrován: stř úno 06, 2008 21:28
Bydliště: Opavsko

Příspěvek od ren.e » pát črc 03, 2009 22:17

Koukám na tu zkázu. :shock: Já na to šel trochu jinak. Nejdřív šel dolů nárazník. Pak stačí odpojit lanko otevírání kapoty nad levým světlem ,vytáhnout šrouby, co kotví seshora chladiče, vyšroubovat 2 šrouby co drží čelo nad světly a 2 pod světly, vytáhnout blinkry, odpojit masku od blatníků a odpojit svazek káblů v pojistkovce. Jsou to 2 patice . pak jde sundat komplet čelo se světlama a maskou. zůstanou jen chladiče na spodní příčce. práce na 20 minut. :wink:
Grand Espace 2,2 dCi 123 kW

patan23
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 19, 2015 15:11

Re: Co má ESPACE III pod sukní

Příspěvek od patan23 » pon říj 19, 2015 15:22

Ahoj,

mám espace III. 2.0 a odešel mi startér. Jak říkají všichni že je to ježek v kleci tak to teda potvrzuju. Chtěl jsem se teda zeptat jak se dá ten starter dostat z auta. Bude to asi ten větší protože není šance ho nějak vymotat. Je mezi svody a motorem. Napadá mě ještě shodit poloosu - nevím jestli to bude k něčemu a šel by ven. Svody se mi nechcou teda dávat dolu :P
Fotky co jste přidal se mi nezobrazují .... :(
Předem moc děkuji za odpověď, už na něj nemám nervy :D

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2456
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Co má ESPACE III pod sukní

Příspěvek od Dawes » úte říj 27, 2015 20:58

patan23 píše:Ahoj,

mám espace III. 2.0 a odešel mi startér. Jak říkají všichni že je to ježek v kleci tak to teda potvrzuju. Chtěl jsem se teda zeptat jak se dá ten starter dostat z auta. Bude to asi ten větší protože není šance ho nějak vymotat. Je mezi svody a motorem. Napadá mě ještě shodit poloosu - nevím jestli to bude k něčemu a šel by ven. Svody se mi nechcou teda dávat dolu :P
Fotky co jste přidal se mi nezobrazují .... :(
Předem moc děkuji za odpověď, už na něj nemám nervy :D
Když chceš poradit konkrétně, je dobré uvést konkrétní model a motorizaci. Ono se to hodně liší.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů