Kontrolka Airbag - po havárii

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
xmario21
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 23, 2019 20:11

Kontrolka Airbag - po havárii

Příspěvek od xmario21 » ned zář 20, 2020 20:01

Zdravím Vás, Ahoj. Poprosím o radu. Od koupě auta mi v autě svítí chyba airbagu. Prodávající nevěděl, kde se závada vzala, měl auto také krátce. Tedy jsem začal pátrat a pravá část nárazníku vypadala jako opravovaná, přichycená šroubem a po demontáži palubky kvůli výměně žárovek jsem na bagu řidiče i spolujezdce našel klasický nápis z vrakoviště. Takže mi bylo jasné, že je vůz po kolizi. Teď jsem sehnal hezké přední sedačky a při kontrole těch starých jsou přitažené i pyropatrony. Tedy chápu, že i řídící jednotka airbagu má záznam o nehodě a je mimo provoz. Nepodařilo se mi s ní přes diagnostiku spojit. Tedy se zeptám, zda nemá někdo tuhle jednotku doma ? Je to Autoliv Sagem 550 73 51 00, krátký oranžový konektor nebo neumí někdo reaktivovat? Prý je na to program, jak vymazat. Děkuji.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Kontrolka Airbag - po havárii

Příspěvek od Dawes » pon zář 21, 2020 13:22

To musela bejt pořádná prda, když vyskočily pytle :-/
Když jsme naposledy rozebírali auto s vyskočenejma pytlema, vypadalo jak po kolizi s lokomotivou, včetně utrženejch šroubů sedačky řidiče. Asi radši auto důkladně zkontroluj ať tě pak nepřekvapí nějakej roztrženej nosník nebo AAA-oprava s.r.o
Po jednotce se ti mrknu, pyropatrony do pásů, volantu a palubky bych taky měl mít.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

xmario21
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 23, 2019 20:11

Re: Kontrolka Airbag - po havárii

Příspěvek od xmario21 » pon zář 21, 2020 20:03

Právě auto jsem zkontroloval a je úplně v pořádku. jen je utržený pravý držák nárazníku, někdo opravil vrutem do blatníku. Celé sedačky s patronama, a pytle jsem dostal z jednoho espace co šel na likvidaci, ale měl bohužel již novější jednotku Airbagu. S dlouhým oranžovým konektorem typ Siemens. Tu mám taky, ale mě do vozu nejde. Z toho espíka jsem se snažil vydolovat co možná nejvíc, ale měl jsem málo času. Jinak auto bylo zespoda dost shnilé. To moje je úplně netknuté. Děkuju moc.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů