Espace 2.0 84 Kw - nejde za plynem, LENOCH

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
xmario21
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 23, 2019 20:11

Espace 2.0 84 Kw - nejde za plynem, LENOCH

Příspěvek od xmario21 » pát črc 03, 2020 17:59

Zdravím Vás. Díky Vaší pomoci auto již jezdí. Tedy zatím. Ale zdá se mi, že vůbec nejede. Dlouho to bylo odstaveno, tak mě napadlo, jestli to nemůže být vymazáním map v řídící jednotce při dlouhodobě vypojené baterii a tedy je třeba s autem jezdit, aby si to zvyklo na rychlejší styl jízdy? Měřil jsem tlaky ve válcích a vyšlo mi cca 180 psi tedy asi 1,2 MPa. Velký rozdíl mezi válci není. Nebo by to mohlo být ještě nějaké čidlo? Diagnostiku jsem nedělal. U VW je vůz líný, pokud odejde váha vzduchu. Zde jsem viděl jen čidlo teploty v sání a nějaký MAP senzor? Asi nahrazuje váhu vzduchu? Pokud bude nějaký nápad co vyzkoušet, hlásím se. Děkuji.

Analyse
Junior member
Příspěvky: 162
Registrován: stř dub 25, 2018 20:12

Re: Espace 2.0 84 Kw - nejde za plynem, LENOCH

Příspěvek od Analyse » pát črc 03, 2020 20:16

Benzín vyměněný? Žádné mapy se nemůžou vymazat. Můžou se vymazat adaptace, ale ty se obnoví během pár desítek kilometrů a rozhodně nemají tak zásadní vliv. Žádné učení ostřejší jízdou nefunguje. Ostřejší jízda znamená provoz v open loop a v tom se adaptace neupravují. Co zkusit diagnostiku viewtopic.php?f=42&t=118629&p=1473418&h ... p#p1473418 načíst chyby, podívat se na hodnoty čidel (třeba teploty, tlaku), korekce paliva.

xmario21
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 23, 2019 20:11

Re: Espace 2.0 84 Kw - nejde za plynem, LENOCH

Příspěvek od xmario21 » pát črc 03, 2020 22:25

Děkuji, benzín jsem dával nový i s aditivem, palivový filtr vyměněný. Myslel jsem vymazání se učení řídící jednotky, tedy adaptace. Rozumím, že se dle stylu jízdy může něco zase upravit. Zkusím s vozem více jezdit, teď mě čeká vyměnit zadní ložiska a brzdy a uvidíme. Jsem z Domažlic a diagnostiku mají jen v servisu Renault Stod. Bohužel Delphi DS 150 se mi s jednotkou nespojí, i když ABS jednotku najde, jiné diagnostiky co mám, také nefungují. Díky za podnět.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti