Klíč Hranatý Dálka - Typ Valeo

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
xmario21
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 23, 2019 20:11

Klíč Hranatý Dálka - Typ Valeo

Příspěvek od xmario21 » stř čer 24, 2020 22:35

Zdravím Vás. Prosím poradíte? Koupil jsem Espace pouze s jedním klíčem. Máte někdo zkušenost, kde sehnat nebo nechat vyrobit náhradní, který by fungoval i s IMMO a dálkovým ovládáním? Lze sehnat starý a přehodit jen planžetu, pokud se vyrábí a přehrát immo čip a nakódovat dálku? Děkuji za nápady. Marek.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Klíč Hranatý Dálka - Typ Valeo

Příspěvek od Dawes » čtv čer 25, 2020 19:09

Ahoj,
v první řadě jde o to, zda je dálkové ovládání přes IR nebo rádiové.
O funkčnosti IR nic moc nevím, naposledy jsem s IR ovládáním přišel do styku u R25. U Espaců III byly myslím jen v prvních sériích.

Ty rádiové se daly celkem snadno (prý - sám jsem to nikdy nepotřeboval) spárovat takříkajíc na koleni (někde tu je postup, otáčení původního klíčku ve spínačce, mačkání tlačítek a mantra.. éé spíš MATRA).
Horší to zřejmě bude s čipem pro IMO, který je v rádiovém klíčku samostatně uložen. Zda se při párování rádiového čipu klíče načte i nový IMO čip nebo je nutné jej naprogramovat přes CLIP nevím.

Každopádně, pokud ti jde o to dostat se do auta, stačí planžeta v UNI klíči (pokud ti funguje mechanický zámek - bývá často zkorodovaný).

Nedávno jsem si objednával celý nový plastový klíč z ALI, protože se mi rozpadl původní. Vyměnil jsem rádiovou destičku, planžetu a IMO čip a klíč je jak nový.

Jinak nějaké spínačky, klíče (většinou ve stavu na repasi dílama z ALI) mám z dárců.

Samozřejmě je taky možnost přes nějakou specializovanou firmu na autoklíče. Tenhle typ (rádio) byl dost rozšířený, ve své době všechny Laguny, Espace a tuším Megane měly stejný.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

xmario21
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 23, 2019 20:11

Re: Klíč Hranatý Dálka - Typ Valeo

Příspěvek od xmario21 » pát čer 26, 2020 23:08

Moc děkuji, dle mě je zde opravdu IR. Klíč se musí namířit přes okno nahoru na strop a pak se odemkne. Mechanicky mi zámek funguje. Jde mi spíše o to, kdybych klíč ztratil, tak jak dále. Nejspíše někde sehnat planžetu, tu nechat vysoustružit a přehodit na nějaký klíček z dárce, jak říkáš. Z ALi jsem objednal také obal, ale bez elektroniky. Samozřejmě můžu to IR nahradit nějakým uni odemykáním z Ali na rádio, které bude mít vlastní přívěšek . Asi to tak dopadne. Spíše by teď kvůli pocitu jistoty stačil jakýkoliv klíč s IMO válečkem, který bych spároval jako náhradní a vyměnil planžetu. Sice by auto na dálku neodemkl, ale nastartoval by. Moc díky. Zkusím začenichat i na vrakovištích.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Klíč Hranatý Dálka - Typ Valeo

Příspěvek od Dawes » pon čer 29, 2020 09:22

Ahoj,
s IR ovládáním to bude složitější. Jednak tu moc aut s tímhle nejezdilo a jednak tím, že je to ta starší verze budou pravděpodobně dostupné díly v náležitém stavu :-/ Abych řekl pravdu, IR ovladač Espace jsem asi nikdy neměl rozebraný, takže nevím na 100% jak je to u něj s tím samostatným čipem. Pokud tam je, mělo by jít připrogramovat jakýkoliv jiný klíč tohoto typu. Pokud ne, je IMO vázané na nějakou datovou sekvenci vysílače a to může být u IR potíž. Ty IR komunikace byly konstrukčně o dost jednodušší a často (teď mluvím dost obecně) se musely programovat přes diagnostiku nebo separátním přehráním kódu v čipu klíče.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

xmario21
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pon pro 23, 2019 20:11

Re: Klíč Hranatý Dálka - Typ Valeo

Příspěvek od xmario21 » pon čer 29, 2020 22:49

Děkuji, zkusím sehnat starší klíč třeba z Megana nebo Twinga. Jinak dle mě je IR jen na odemykání. Klasicky má tento vůz na volantu kroužek a nejspíše bude v klíči Váleček s čipem. Zatím to nechci rozebírat. Ale klíč je takový starý hranatý. Ne ten zaoblený. Moc děkuji za informaci.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů