Výměna motoru z Espace III do Espace III.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
VirkoF
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát pro 18, 2015 10:25

Výměna motoru z Espace III do Espace III.

Příspěvek od VirkoF » sob bře 21, 2020 19:02

Ahoj všem.

Nepodařilo se mi tu najít vlákno na tohle téma.
Vlastním Espace III rok98 a to ve verzi benzín a druhý je benzín plg.
U lpg který jsem koupil před týdnem a to za účelem z něho udělat rodinej vůz jelikož je v lepším stavu než ten můj původní.
Chtěl jsem se zeptat jak postupovat při výměně celého motoru jelikož ten u LPG má díru v bloku motoru. Dotyčný si nechal udělat go motoru, které dopadlo tak že při jízdě z krámu došlo k zadřeni bloku. A to až prorazení stěny bloku.

Je tu nebo třeba i na YouTube nějaký postup.

Díky za informaci
Marek

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Výměna motoru z Espace III do Espace III.

Příspěvek od Dawes » ned bře 22, 2020 10:05

Ahoj.

Jestli tomu dobře rozumím, chceš z auta BEZ LPG dát motor do auta S LPG.
U auta s LPG jde o LPG originální z výroby, nebo nějakou dodělávku?
Pokud jde o auta (a motory) které byly původně vyrobené jako BEZ LPG, neměl by být myslím problém, mechanicky ani papírově (výměna motoru). U nově vzniklého auta je akorát potřeba "odpapírovat" LPG pohon a odstranit zbytky sporáku.

Pokud je auto S LPG takto originál vyrobené (prý se dělaly, ale asi jsem nikdy žádné reálně nepotkal) tak bude problém na více frontách. Narozdíl od dodělávek lpg ty originální jsou podle dokumentace docela dost zakořeněné v celém systému auta (řídící jednotky, BII, nějaká mechanika). Navíc se z papírového hlediska pravděpodobně nejedná o výměnu motoru ale přestavbu na jiný systém pohonu. A v tom bude háček, protože to by muselo schválit přímo zastoupení značky v CZ.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

VirkoF
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát pro 18, 2015 10:25

Re: Výměna motoru z Espace III do Espace III.

Příspěvek od VirkoF » pon bře 23, 2020 16:34

Ahoj. Ano pochopil jsi to velmi dobře.
Jdeme jen o předání motoru z bez LPG do toho s LPG je to nástavba dodělána. Spíše mi jde o postup jak vyndat motor. Nemám totiž možnost slopoveho zvedaku max to co je doma.
Hledám i nějaký návod, co kde povolit a jak to vyndat zda spodem či vrchem.
Mara

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Výměna motoru z Espace III do Espace III.

Příspěvek od Dawes » pon bře 23, 2020 20:41

Ahoj.
Motor jsme kdysi s kolegou Mártym vyndavali u dvou aut na díly a bez nutnosti to zase složit do provozu. Jde to bez sloupu nebo jeřábu předem a je to dost pakárna. Vpodstatě kompletně odstrojíš předek, chladiče, nárazník, traverzu.... a motor vyvezeš na desce s kolečkama nebo skateboardu. Pokud to ale aspoň trochu jde, je lepší sundat haubnu a dát to jeřábem. Už je to hodně let tak si nepamatuju detaily. Pokud jsi to nikdy nedělal na žádném autě, doporučuju vyhledat někoho kdo to dělal (ideálně na Espikovi nebo na jinym MPV) aby ti s tim osobně pomohl. Sám už bych do toho nešel ani za grilovaný prase a 70 panen v ráji.

Obecně postup:

Připrav si hever na kolečkách, nějaký podpěry, špalky a třeba kurty.
Osobně bych si zkusil půjčit dílenskej jeřáb třeba ze servisu, nebo ještěrku nbeo něco, co může zvednout tak 300kg a popojet.
Odpojíš veškerou elektriku ( poznačíš si co kde bylo, ideální jsou štítky s popiskama a fotky) a vyselektuješ co patřilo k LPg který půjde pryč.
Odpojíš hadice a trubky.
Z pod kapoty vyndáš všechno co jde, budeš potřebovat spoustu místa.
Z motoru sundáš všechno co jde, motor je zřejmě ko tak ho nebudeš muset skládat. U zdravýho jen očeš hlavu a příslušenství.

Teď jde o to jestli budeš motor vyndavat horem nebo předem. Podle toho sundáš kapotu ( to bych asi udělal stejně, vždycky jsem se o ni pomlátil) a / nebo i komplet předek.
Pak je potřeba oddělit motor od převodovky ( jako když se mění spojka, tu asi rovnou vyměň - stojí pár Kč a třeba u mýho auta vyloženě hoří) a převodovku zafixovat ( kurty, špalky).
Pak už by mělo jít jen o fyzicky zajímavou část s tahánim ježka z klece ven a zpátky.
Motor drží na jednom silentbloku před spolujezdcem, myslím že je na dvou šroubech, na “sněhuláku” v místě před řadicí pákou a na převodovce.

Ostřílení mistři mě určitě opraví, jak říkám, my jsme motory vyndavali bez vidiny návratu, amatérsky a dost dávno.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

VirkoF
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: pát pro 18, 2015 10:25

Re: Výměna motoru z Espace III do Espace III.

Příspěvek od VirkoF » úte bře 24, 2020 07:21

Ahoj.
Děkuji za informace.
No pokusím se to nějak udělat. Třeba to půjde i tak jak píšeš. Mám nato pár dní tak snad to zvládnu.
Dík moc za nápovědu.
Mara

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů