vzduchový podvozek - měchy, výměna

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Jirka2.2
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: ned zář 25, 2016 15:20

vzduchový podvozek - měchy, výměna

Příspěvek od Jirka2.2 » ned lis 24, 2019 21:03

Zdravím,

delší dobu jsem tu nebyl, ale rád bych aktualizoval některé věci, co jsem tu řešil s ostatními. Možná to pomůže i nově příchozím.
Jak napovídá název, našel jsem řešení/náhradu za originál měchy na zadní nápravě.

Originál měchy byly zpuchřelé staré 19let (rv2000, 192tisíc origo km), ke konci se mi párkrát stalo, že mi v průběhu delší jízdy zapískala na palubovce kontrolka "závada na systému odpružení", předpokládám, že to byla tepelná ochrana kompresoru. Pak jsem dojel cestu "natvrdo".

Takže jsem auto raději odstavil a jal se znova hledat v hlubinách www a našel jsem.
V čechách to neseženete, ale dá se to velice jednoduše bez znalosti němčiny objednat z německa na

Kód: Vybrat vše

https://www.amazon.de/dp/B01M3UQUNP/
Pro neznalé: na německým amazonu se normálně registrujte (stránka se dá přepnout do češtiny) a po objednání (platba kartou přes internet) já užívám služeb zásilkoven (těch co přeposílaj zásilky z německa do čr - např.

Kód: Vybrat vše

znemecka.eu
, tam si nechám vygenerovat německou adresu a na tuhle mi to amazon pošle (většinou zdarma v rámci německa) a já si to pak ppl/českou poštou za pakatel pošlu domu...
První objednávku jsem totiž nechal z amazonu zaslat rovnou do čr, protože to na stránce psalo, že mi to zašlou zdarma. Ale objednávka nedorazila z nějakých blíže nespecifikovaných důvodů (peníze ale vrátili) a pokud si vyhledáte diskuze tady u nás o zasílání z amazonu do čr, tak se o dopravcích nedočtete nic pěknýho... Ale služba znemecka.eu funguje perfektně.

Zpět k měchům:
Tyto měchy pasují s mírnou úpravou na espace III 95kW 2.2 dci
Na jejich štítku je nálepka "výrobce": Continental. Pouze měchy mě stály cca 15 tisíc.
Zapomněl jsem je vyfotit před montáží, ale pár fotek je na francouzském webu:

Kód: Vybrat vše

https://www.passion-espace-club.com/viewtopic.php?t=34701&start=25#p438126
V příloze posílám i návod s fotkama pro představu (příloha nahrát nejde, kdyžtak pište soukromou zprávu).
Montáž provedl nejmenovaný servis autofrance v Č. Budějovicích, který mi ještě měnil podsvětlení kontrolek na palubovce, dohromady to bylo za 2800,- Vzhledem k tomu, že jsem auto nevyzvedával přímo já, tak mám jen info po telefonu od mechanika, že "to tam pasovalo s nějakou redukcí, která byla ale přibalená".

Na autě mám s novými měchy najeto cca 300km a zatím bez ztráty květinky. Oproti starým měchům mi připadá zadek mnohem tvrdší a jistější v zatáčkách (auto tolik neplave).
Tak doufám, že nakroutím dalších 190 tisíc :)))

PS: samozřejmě jsem uvažoval o předělání zadní nápravy na pružiny (viz vlákno zde na fóru), což by mělo být mnohem levnější. Ale rozhodl jsem se pro měchy.
espace III 2.2 dci 95 kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů