nefunguje otevírání 5-tých dveří

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

evzen
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 08, 2007 18:33

nefunguje otevírání 5-tých dveří

Příspěvek od evzen » úte kvě 08, 2007 18:45

nevíte prosím nějaký postup jak otevřít zablokované 5-té dveře u Espace r.v.2000.
neznáte někdo , jakým způsobem postupovat při demontáží (co a kde povolit abych to otevřel), když vnější ruční ovládání je volné.

děkuji za vaše odpovědi.

Uživatelský avatar
mxiq
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: ned črc 08, 2007 12:38
Bydliště: Brno

Re: závada: nefunguje otevírání 5-tých dveří

Příspěvek od mxiq » ned srp 19, 2007 22:20

evzen píše:nevíte prosím nějaký postup jak otevřít zablokované 5-té dveře u Espace r.v.2000.
neznáte někdo , jakým způsobem postupovat při demontáží (co a kde povolit abych to otevřel), když vnější ruční ovládání je volné.

děkuji za vaše odpovědi.
Viděl bych to na demontáž tapecíru, pak uvidíš, co se zbláznilo. Dělal sem to několikrát na ESP I se zarezlým zámkem a vadným servem.
Dveře se otevřou zatažením za obě táhla (na zámku drží jen nasazená) směrem k sobě.

Při demontáži tapecíru opatrně, podle obrázků v PDFkách kam jsem nahlížel mají u demontáže tapecíru i obrázek s zadníma mlhovkama a napsané, že se mají taky rozdělat - třeba je pod krytem mlhovky schovaný šroub? textům jsem moc neporozuměl.

turbot
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: pon led 29, 2007 11:23
Bydliště: Šenov u Ostravy

zadní tapecír

Příspěvek od turbot » pon srp 20, 2007 08:30

v rozích tapecíru jsou vruty další jsou pod mlhovkama a dva jsou zhora pod tím plastem co je u okna. Absolvoval jsem to nedávno měl jsem jen nenamazaný zámek, WDčko to spravilo :) mnoho zdaru :wink:
Espace r.v. 98 2,0 83,5 kW "Jean"

Uživatelský avatar
Tomáš Langer
Člen RCČR
Příspěvky: 731
Registrován: úte kvě 25, 2004 22:17
Bydliště: Tetčice u Brna

Příspěvek od Tomáš Langer » pon srp 20, 2007 22:22

Můžu jen potvrdit, sledoval jsem mechanika, když mi to před rokem dělal.
Snad jen přidám, že práci urychlí, když povolíš jenom ty šrouby v dolních rozích, pak strčit ruce pod tapecíruňk (je potřeba si je skoro "zalomit), nahmatat ty táhla a vrata otevřít. Pak teprve pokračovat dalšíma šroubama - dělá se to mnohem líp, když už máš vrata otevřený.
Tomáš
[img]http://langerovi.cz/obrazky/Rendici.jpg[/img] <b>R5 1,4 3dv. 1992</b> (1995-2001)
<b>Espace J11 2,2 TXE 1990</b> (2001-2005), zvaný <i>Autobus</i>
<b>Espace JE Grand 2,0 8V 1998</b> (nynější rodinný miláček), říkáme mu <b>TGV</b> :-))

turbot
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: pon led 29, 2007 11:23
Bydliště: Šenov u Ostravy

5té dveře

Příspěvek od turbot » čtv srp 23, 2007 14:51

správně přeně tak, k vrutům v honích rozích se dostaneš stejně až po otevření
Espace r.v. 98 2,0 83,5 kW "Jean"

tapo145ap
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv pro 27, 2007 15:45

Re: 5té dveře

Příspěvek od tapo145ap » čtv pro 27, 2007 15:57

Mám taký problém že pri jazde mi zadné dvere-piate drhnú o nárazník a keďže sú laminátové tak sú ošúchné zo spodu. Nevedel by niekto že ako by som ich nejak nastavil alebo cele dvihol od nárazníka ďalej. Na závesoch som to už skúšal ale tam je to na doraz.ďakujem

josef01
Člen RCČR
Příspěvky: 445
Registrován: pon čer 20, 2005 12:54

Re: 5té dveře

Příspěvek od josef01 » pát pro 28, 2007 12:27

tapo145ap píše:Mám taký problém že pri jazde mi zadné dvere-piate drhnú o nárazník a keďže sú laminátové tak sú ošúchné zo spodu. Nevedel by niekto že ako by som ich nejak nastavil alebo cele dvihol od nárazníka ďalej. Na závesoch som to už skúšal ale tam je to na doraz.ďakujem
tak se podívej jestli by nešlo udělat něco s nárazníkem a pustit jej dolejc.

bover
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 02, 2010 11:44
Bydliště: Brno

Příspěvek od bover » stř čer 02, 2010 12:22

Čau, nemáte někdo trochu bližší popis nebo osobní zkušenosti jak na to? Mám zřejmě vypadlé táhlo protože klika chodí naprázdno. Oddělal jsem spodní šroubky v rozích, sundal madlo, pod mlhovkama šroubky nemám a přesto to ani náhodou nejde odklopit tak abych tam dostal ruku, nedal bych tam ani prst. Zasekává se to o boční tapoše v kufru a tak je asi budu muset oddělat jestli někdo nemáte nějakej fígl. Jo a mám otevírací okno a místo roletek takový plastový mřížky tak mě napadlo jestli nejsou nějaký šrouby pod něma a nešlo by to odklopit zvrchu, nevíte? Díky za každej nápad

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » stř čer 02, 2010 12:32

Obrázek
Obrázek
Obrázek
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Příspěvek od duskopoprad » úte čer 08, 2010 22:27

Pre Bovera aTipa... Otváranie zadných dverí ak sú zaseknuté, nedá sa bez poškodenia odstrániť tapacíro, ale dá sa vyvŕtať dierka z vnútra asi ...cm od podlahy v strede a tou dierkou tenkým šrubovákom sa tie dvere dajú odblokovať. posunutím bežca smerom doľava. Je tam taká koľajnička a plastový bežec, ktorý sa následkom korózie koľajničky nedokéže magnetom posúvať a preto sa to nedá otvoriť. Preventívne to treba ešte kým sa dvere otvárajú občas namazať. /pod sklom sú zamaskované a hlboko zapustrné 2 šruby/
Výška Z. dverí sa dá nastaviť v horných závesoch, sú tam také excentre.

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » stř čer 09, 2010 11:37

No bez poskozeni to nak jit musi.me to automechanyk otevrel a opravil aniz by neco znicil a bylo to kuli tahlu...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

enenkel
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 01, 2007 19:03
Bydliště: Albrechtice

Příspěvek od enenkel » čtv čer 24, 2010 11:20

Taky jsem měl tento problém,podařilo se mo odšroubovat všechny šrouby až na dva zásadní-ve spodní části na krajích se nedají odšroubovat zevnitř ani za nic.Přistoupil jsem k navrtání díry ve středu asi 8cm od spodu a šroubovákem jsem zapáčil za táhla.Když už jsem měl díru v čalounění, napadlo mně vyřešit otevírání zevnitř.Ocení jistě ti kteří používají espace k přespaní,nebo když se pokazí zámek.Je to poměrně jednotuchý patent.Pokud by někdo měl zájem,pošlu fotky a popis úpravy.
Eni

bibo
Experienced member
Příspěvky: 913
Registrován: úte čer 12, 2007 18:56

Příspěvek od bibo » čtv čer 24, 2010 14:52

určitě to sem šoupni
espace III 2.0 16v 103 Kw 99 LPG 12 L na 100
Pce

bover
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 02, 2010 11:44
Bydliště: Brno

Příspěvek od bover » stř čer 30, 2010 13:17

Tak tak, dej to sem nebo mě to prosim pošli na bover@atlas.cz, dík

enenkel
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv lis 01, 2007 19:03
Bydliště: Albrechtice

Příspěvek od enenkel » čtv črc 01, 2010 10:50

System otevírání zevnitř spočívá v montáži kovové nebo plastové misky do čalounění s mechanikou takové pomyslné vidličky,která pootočením zatlačí na obě táhla.Misku koupíte v hudebniních,je to miska pro konektory na reprobedny asi 8x8cm hloubka asi 1cm..Ta se musí zapustit do čalounění na čtyři vruty do plastu.Do misky jsem vyvrtal díru na hřídelku vidličy. na hřídelce je plocháč na jehož koncích vyčnívají dva čroby M5 as45mm.Pootočením hřídelky šrouby zatlačí za mechaniku obou táhel.
Je to jen hrubý popis.Konkrétním zájemcům pošlu na email fotky.
Eni

Ales74
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon zář 15, 2008 18:24
Bydliště: Havířov

Příspěvek od Ales74 » čtv črc 01, 2010 21:54

Nechci prudit, ale proč to posílat např.10 zájemcům,když to stačí prostě vyvěsit někde na web (fórum, rajče....) a budeš mít klid od rozesílání spousty mailů. Toť můj názor.

Aleš
Grand Espace 2.0 8V, r.v.98, LPG

bover
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: stř čer 02, 2010 11:44
Bydliště: Brno

Příspěvek od bover » úte črc 20, 2010 14:33

Tak to mám hotový. Odšrouboval jsem všechno na co jsem dosáhl aby se ta výplň co nejvíc uvolnila a pak dole uprostřed pomalu ale hodně silně zatáhl k sobě. Málem mě to stálo prsty ale nakonec se mě to podařilo odklopit tak že jsem se rukou dostal až k táhlu, škubl s ním na stranu a bylo to :wink: . Problém byl v zarezlým chodu motorku centrálu. Motorek neměl sílu přetlačit se přes to rezavý místo takže klika zůstávala pořád zamčená a chodila naprázdno. Obrousit, namazat a už to klape jak nový :D

Uživatelský avatar
Pipej
Junior member
Příspěvky: 237
Registrován: ned bře 29, 2009 12:56

Příspěvek od Pipej » pát srp 13, 2010 15:42

Měl jsem podobný problém,zabouchl jsem si páté dveře a otevřít už mi nešly.Kamarád mi poradil kde je zhruba táhlo a já začal s dírou.Vše jsem nafotil a tak se můžete podívat.Kromě té díry jsem nic na autě neponičil.Možná se to někomu hodí.Doufám že né zlodějům. http://pipej.rajce.idnes.cz/Dvere_od_kufru/

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Příspěvek od duskopoprad » sob zář 25, 2010 20:03

tak som to odmeral... dierku treba vyvŕtať vo vzdialenosti 62 cm, meranané z ľavej strany od tesniacej gumy a 6 cm vysoko od podlahy. Do nej sa strčí šrubovák a treba nim nahmatať bežec. a posunúť ho smerom doľava. Ak počujete zvuk ako pri práci "centrálu" tak sa to dalo do polohy -otvorené, a potom sa zadné dvere dajú normálne otvoriť. Po demontáži tapacíra, treba ten bežec vyčistiť od hrdze a namazať. Dnes som to robil, je to jednoduché a tá dierka sa dá zaslepiť nejakým štupľom /ak by sa to stalo znova, ako mne./

Uživatelský avatar
Alf8875
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: čtv pro 04, 2008 18:12
Bydliště: Morava- Nový Jičín

Příspěvek od Alf8875 » ned zář 26, 2010 08:59

Kluci vím že tady ta to otázka už padla ale žádná odpověď ! Nevíte některý jak se daji přizvednout 5 té dveře ? :( Jsem s toho už marný. Nárazník spustit nelze a ty torxy co jsou v horní části pod plastovou krytkou, jako panty dveří se mi po dlouhé době sice podařilo povolit ale nijak sem nepřišel na to jak je přizvednout. Bylo by mi to vcelku jedno ale už mi nárazník hoblují oba kraje dveří a to dost silně . Mám obavu aby tam při pnutí nevzniklanějaká drahá závada a následně oprava ! Děkuji za jakékoliv odpovědi pěknou neděli Alf :)
Espace 2,2 DT r.v, 1999

Uživatelský avatar
benisek josef
Senior member
Příspěvky: 1084
Registrován: úte bře 23, 2010 20:31
Bydliště: Hostouň u Horšovského Týna

Příspěvek od benisek josef » ned zář 26, 2010 12:54

Alfe snad ti to pomuze ber to jen jako dedukci z predchoziho modelu espacu II co uz ze zadu vipada skoro stejne jako III.tam sme sundali tapec strechy a celej ten pant se da stelovat dopredu dozadu a vyskove.na plechovym pricniku strechy sou 2 nebo tri torxy.pryncipove jako zamek na dverich.a hadam ze moc se to na espacu III nezmenilo.ale je to prace na cely den a asistence druhy osoby...hlavne nedelej to co mi ze sme sundaly cely dvere.nakonec sme povolili torxi vypodlozily kobercem dvere o naraznik o par mm vic (pac vahou se pak nepatrne sesunou dolu) zavrely a dotahly...tak snad ti to pomuze a kdyz skoumam panty na svym trojkovym bude to asi stejny...snad...mozna by stalo za to napsat hodnymu kolegovi misve kterej nema na strese liziny jestly se to nesteluje nekde horem ale o tom dost pochybuju ale jak znam frantiky kteri mi prekvapuji kazdy den vyloucit se to neda...

tak mi to nedalo a sel sem se kouknout tak ty 3srouby sou pod tim plastem ze zhora na tom pantu...
Grand Espace III (konecne poradnej rodinej kocar se sportovnim duchem)3l V6 24v automat a LPG solaris obd V3(sesti papinak s 24ventylkama o obsahu sesti velkych pivaku :-D )rok01 vybava E3 kuze alakandr a krom proskleny strechy, sedaku v elektrice a v plne kuzi a napisu initalia asi komplet vybava...

Drive:citroen xm 2.5td musketier(pro me nejvic nej nej auto panove) a jine francouzke supliky :-D

pas
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: stř lis 04, 2009 20:25

Příspěvek od pas » ned zář 26, 2010 16:29

Na pantu je ten šroub co drží dveře (ten vodorovný) tak je EXENTRICKY.Z jedné strany se povolí a z druhé se to naladí.Taky už to mám za sebou.

Uživatelský avatar
Alf8875
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: čtv pro 04, 2008 18:12
Bydliště: Morava- Nový Jičín

Příspěvek od Alf8875 » ned zář 26, 2010 18:09

Jen co přestane chcát hned to zkusím ! Moc děkuji
:D
Espace 2,2 DT r.v, 1999

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Příspěvek od duskopoprad » pon zář 27, 2010 06:52

Áno. dával som dole 5. dvere sú tam excentre, ktorými sa to dá trocha dvihnúť, aj posúvať do strán. Ale ako píše kolega vyššie, dať dole celé dvere radšej nie. Káble nemajú zásuvku a sú dosť ťažké. Dať ich späť=4 chlapi./Dvaja držať a dvaja šrubovať./

pas
Junior member
Příspěvky: 248
Registrován: stř lis 04, 2009 20:25

Příspěvek od pas » pon zář 27, 2010 08:44

Já to ladil tak ,že jsem vyháknul vzpěry ve dveřích(ne naopak-pak se špatně nasazují),a povolil zámky.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů