chroustání, bzučení, zaseklá zpátečka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
maros lora
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 15, 2008 19:35
Bydliště: choceň

chroustání, bzučení, zaseklá zpátečka

Příspěvek od maros lora » ned čer 22, 2008 21:18

Zdravím všechny.
Chlapi mám následující problém. Jednoho dne se manželka vrátila po delší cestě s naším Espacem a že auto vydává divné zvuky. Když jsem s kámošema z hasičárny auto projel, zjistili jsme divné "chroustání" při záběru spojky a brzdění motorem, při sešláplé spojce a na volnoběh nic - resumé bylo: homokietický kloub na levé straně ( teprve později jsem na netu zjistil, že na každě straně jsou 2 ).
Druhý den ale zvuky byly pryč. Zůstalo "pouze" zvláštní bzučení při zařazené rychlosti - jako když slyšíte turbo ( mám ESPACE III 2.0 16V v LPG ) - čím rychleji jedete tím vyšší zvuk - opět při sešláplé spojce a na neutrál bez zvuku.
A co navíc: Při couvání z kopce do brány našeho obydlí najednou ESPÍK cukL a zastavil se - hned jsem sešlápl spojku takže nezhasl - a řadící páka se zasekla na pozici zpátečky. Když jsem se snažil pouštět spojku cítil jsem, že motor by tlačil ale nic se nehýbe. Nakonec se mi jí podařilo silou vyřadit. Dopředu to problémy nedělá a zpátečka (s vypnutým motorem - s nastartovaným se neodvážím ) taky ne. Vše jde lehce, bez násilí.

Chlapi co to může být? (Tiše doufám, že neřeknete PŘEVODOVKA)

Předem díky všem kdo odpoví.

tomikku
Junior member
Příspěvky: 190
Registrován: pát úno 08, 2008 18:57
Bydliště: Šenov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomikku » ned čer 22, 2008 22:21

s tím zvukem ti neporadím ale to divné couvání (necouvání) je opravdu převodovka a máš zřemě zařazeny dvě rychlosti najednou tzn jednu vpřed a zpátečku

lojza
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 27, 2004 13:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od lojza » čtv čer 26, 2008 19:49

Pokud tam máš zařazeny 2 rychlosti tak se to řeší sundáním bočního víčka převodovky,napřed vypustit olej,potom srovnat do jedné roviny řadicí tyče jsou tam3. Pak vyzkoušet řazení všech rychlostí. Stává se to hlavně třeba při couvání-auto jede ješté setrvačností dozadu :shock: ty řadíš za 1 a pouštíš spojku anebo opačně z1. zpátečku a šup jsou dva kvalty. :cry:řešil jsem už na Peugeot 806,Renault Scenik 1.6 atd. Ještě jsem zapomněl je třeba sundat plastový podběh ale to by tě určitě napadlo. Dej vědět jestli byla tato rada něco platná,. Čus :idea: :P

Pape
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 01, 2024 15:18

Re: chroustání, bzučení, zaseklá zpátečka

Příspěvek od Pape » pát bře 01, 2024 15:27

Mohu se zeptat jak jste problém vyřešil. Bohužel mě potkalo něco podobného.
Řidičce začátečníkovi se nějakým způsobem (dost možná za to ani nemůže) podařilo zařadit zároveň zpátečku i jedničku. Auto jede jako by bylo v jedničce, avšak svítí zpátečkové světlo. Vyřadit nejde. Diagnostikováno jako katastrofálnímu selhání převodovky.
Zkusím ještě vyzkoušet to co psal Lojza avšak nemám moc velké naděje. Na doporučení opraváře tak sháním převodovku pro Megane 1. generace 1.8i. Nebo jakoukoliv kompatibilní. Velmi ocením i pokud má někdo zkušenosti s instalací převodovky z jiného typu auta (např. Laguna, ale zajímá mě cokoliv co by mohlo sedět).

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů