úplně zhasíná při jízdě 2,2 dci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Fly242
Starting member

úplně zhasíná při jízdě 2,2 dci

Příspěvek od Fly242 » stř lis 18, 2020 19:25

prosím o pomoc....vracíme se domů, po 2-3 km zničeho nic v obci zhasne motor, přístrojovka...ticho....jen se rozbliká imobilizér jakoby byl vypnutý klíček...to se opakovalo ještě jednou...zajel jsem na kraj jen se spojkou,jinak bych to volantem bez posilovače neuřídil...poprvé když se to stalo jsem musel chvíli startovat aby motor naskočil,podruhé to šlo lépe...pak cca 50km nic....vše fungovalo.
denní počítadlo km zůstalo,což je divné,nebylo vynulované ale rádio přeladěné...po dojezdu při zamykání auta se chová jako u předtím odpojené baterky-cvakne jakoby otvíralo, takže musím zmáčknout tlačítko na klíči ještě jednou,aby se zamklo.
Dotaz-nač se mám soustředit při hledání možné závady ?
-je někde a kde - nějaké ,,hlavní relé,, ?
kontakty na baterce drží,pojistky v pořádku...vím že moc informací nedávám ale nevím kde začít...
Díky předem za rady a nápady, nechci aby se to opakovalo,...ve tmě na dálnici aj...vozím rodinu.

Dawes
Moderátor

Re: úplně zhasíná při jízdě 2,2 dci

Příspěvek od Dawes » pát lis 20, 2020 09:39

Čau,
tohle je divný. Začal bych asi kontrolou pojistkové skříňky pod nohama spolujezdce. To co popisuješ mi připomíná nějaký studeňáky v pojistkách, haprující relé "po klíčku" nebo odcházející uzemění jednotky BII. Je to dost obecně, stálo by za to napsat víc o tvém autě (rok, výbava, přítomnost BII jednotky...)
GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
Obrázek Obrázek http://www.kral-restaurator.cz

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Fly242
Starting member

Příspěvek od Fly242 » pát lis 20, 2020 12:35

Čau...ano,je to divný. Auto je r. 2002, JEOK,Race, 2,2 Dci, G9T, jednotka BII B3.Grand.
Pojistková skříň trochu nesedí-v úplně pravém sloupci odspodu mají být náhradní pojistky-3ks,směrem nahoru pak mezera,pak pojistka zadní mlhovky přívěsu 10A (pozn.-nesvítí mi zadní mlhovka na autě,i když relátko vzadu cvaká ,na přístrojovce svítí indikace rozsvícené zad. mlhovky-ale asi to nesouvisí,věnovat se tomu budu potom),pak následuje F61-5A-což vůbec netuším k čemu je...ale to vše je podle noty 8166A. Já mám 4 náhradní,na místě mlhovky zad. světel mám mezeru a pak je nad ní pojistka 30A...pak mezera a dál 7,5A.Na druhém autě stejného typu je to také tak-že by orientace pojistek byla pro tato auta dle jiné tech. noty ? Jinak pojistky jsem kontroloval,vypadají OK.
Zajímá mne ono ''relé po klíčku'' - kde se nachází ? To zkontroluji.
Ještě to napíchnu na Clip,ale nevím ,za prvé jsem v tom začátečník a za druhé nevím jestli po tom ''black outu''něco zůstalo v paměti.
Díky za reakci.

Dawes
Moderátor

Příspěvek od Dawes » pon lis 23, 2020 21:30

Pojistky bych kontroloval podle potisku na BII jednotce. Ty technické nóty jsou v některých věcech mírně řečeno obecné, poplatné době vydání. Po něm mohlo přijít více sérií s nějakými změnami.
To relé "po klíčku" - mám za to, že jedno je nad pojistkama. Ale teď je to věštění z koule, nemám po ruce dokumentaci.
Clip nemusí fungovat korektně (nebo vůbec), pokud není v pořádku napájení jednotek motoru, BII a výkonných prvků. Taky může vykazovat nesmysly, pokud je třeba někde vadné uzemění.
GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
Obrázek Obrázek http://www.kral-restaurator.cz

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace III“