Dálkové ovládání má "dlouhé vedení"

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
bma
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 29, 2006 22:42
Bydliště: Brno

Dálkové ovládání má "dlouhé vedení"

Příspěvek od bma » pát srp 11, 2006 10:36

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jak má standardně fungovat originální dálka k Renaultu Espace. U mě se chová tak, že několik vteřin (cca 5-8) po odemčení/zamčení klíček nic nedělá. Resp. podle diody vysílá signál, ale auto nic nedělá. Když vydržím těch několik vteřin, tak se to zase bez problémů zamče/odemče. Je to nějaké "bezpečnostní" opatření nebo závada? Ovládání od alarmu, které umí ovládat i centrál, odemyká okamžitě, bez téhle prodlevy.
Jo, baterka je v klíčku pochopitelně nová.

Poradíte?

Díky, Mirek

Espace 2,2i 4x4 r.v.94

Uživatelský avatar
vlado
Junior member
Příspěvky: 116
Registrován: stř led 07, 2004 17:07
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlado » pon srp 14, 2006 19:43

Ja tam nemam alarm, mam origo klucik s infra LED a otvara to aj zatvara okamzite. Poradim ti trik, pozri sa kamerou alebo digi fotakom ci ti blikne LED (kamera to svetlo vidi) blikne iba raz asi 1sek. Ak blikne, tak bude chyba najkor v prijimaci. Ten sa da zohnat z vrakacu ale treba ho nakodovat na tvoj kluc. (da sa to amatersky, mam navod)
zdravim Vlado
Espace II (J637)Quadra 2.2i '92- predane

bma
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 29, 2006 22:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od bma » úte srp 15, 2006 11:28

vlado píše:Ja tam nemam alarm, mam origo klucik s infra LED a otvara to aj zatvara okamzite. Poradim ti trik, pozri sa kamerou alebo digi fotakom ci ti blikne LED (kamera to svetlo vidi) blikne iba raz asi 1sek. Ak blikne, tak bude chyba najkor v prijimaci. Ten sa da zohnat z vrakacu ale treba ho nakodovat na tvoj kluc. (da sa to amatersky, mam navod)
Diky za nasmerovani.
Ale rad bych si objasnil (mozna jsem hloupej): dioda na klicku blika, jak ma. Chapu, ze nevidim infra cast spektra, ale tak nejak si rikam, ze dioda bude blikat ve viditelne casti spektra stejne jako v infra oblasti. Nebo to snad muze fungovat jinde jinak?
Takze z toho kouka ten prijimac. :-( Zkusim se donho podivat a kdyby doslo na ten vrakac, tak si o navod poprosim.

Zatim diky, Mirek

Uživatelský avatar
vlado
Junior member
Příspěvky: 116
Registrován: stř led 07, 2004 17:07
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vlado » úte srp 15, 2006 15:00

Pozor tie diody niesu paralelne. Ta cervena je len na kontrolu baterie a svieti stale, infra svieti len prvu sekundu vysle inpulz a zhasne (meral som to osciloskopom). Preto som pisal skontrolovat infra LED kamerou. :)
zdravim Vlado
Espace II (J637)Quadra 2.2i '92- predane

bma
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon kvě 29, 2006 22:42
Bydliště: Brno

Příspěvek od bma » úte srp 15, 2006 15:05

vlado píše:Pozor tie diody niesu paralelne. Ta cervena je len na kontrolu baterie a svieti stale, infra svieti len prvu sekundu vysle inpulz a zhasne (meral som to osciloskopom). Preto som pisal skontrolovat infra LED kamerou. :)
Aha, tak to jo. Ted to dava smysl. Zkusim to s tim digitalem.

Diky,
Mirek

Espace 2,2i 4x4 '94 LPG

jisinka
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 28, 2006 17:28
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od jisinka » pát lis 17, 2006 22:46

vlado píše:Ja tam nemam alarm, mam origo klucik s infra LED a otvara to aj zatvara okamzite. Poradim ti trik, pozri sa kamerou alebo digi fotakom ci ti blikne LED (kamera to svetlo vidi) blikne iba raz asi 1sek. Ak blikne, tak bude chyba najkor v prijimaci. Ten sa da zohnat z vrakacu ale treba ho nakodovat na tvoj kluc. (da sa to amatersky, mam navod)
Zravím.Já mám zase problém s dálkačem že mi neotevře auto jinak než že stojím max.2m.od auta a směřuji klíčkem na vnitř.zp.zrcátko. Má to tak být.Baterka v ovl.Je 3 měs.stará a dělala to i jako nová.Děkuji za každou radu.
Prosím vás múžete mi někdo poradit?Koupil jsem Espace r.v.96.Je na plyn,ale na černo.Špatně mi teď startuje v té zimě.Jeden den na lpg,druhý na benzín.Mám ho 14 dní.Dá se zjistit jestli je správně zapojený, a co od toho lpg můžu očekávat.
Děkuji.J.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát lis 17, 2006 23:15

jisinka píše:
vlado píše:Ja tam nemam alarm, mam origo klucik s infra LED a otvara to aj zatvara okamzite. Poradim ti trik, pozri sa kamerou alebo digi fotakom ci ti blikne LED (kamera to svetlo vidi) blikne iba raz asi 1sek. Ak blikne, tak bude chyba najkor v prijimaci. Ten sa da zohnat z vrakacu ale treba ho nakodovat na tvoj kluc. (da sa to amatersky, mam navod)
Zravím.Já mám zase problém s dálkačem že mi neotevře auto jinak než že stojím max.2m.od auta a směřuji klíčkem na vnitř.zp.zrcátko. Má to tak být.Baterka v ovl.Je 3 měs.stará a dělala to i jako nová.Děkuji za každou radu.
To je normální chování. Tak to má být.
Dálkové ovládání vysílá slabý kódovaný infračervený signál, proto je nutno mířit na přijímač, který je u vnitřního zp. zrcátka.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Punky
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 16, 2008 21:48
Bydliště: Pardubice

Re: Dálkové ovládání má "dlouhé vedení"

Příspěvek od Punky » ned pro 13, 2015 22:25

Ten návod na nakodovani klíče by mě taky zajímal. Baterie v kličku je vyměněna a stejně to nefachčí. Díky
Renault Espace 2.2 RT r.v.1993
Ford Sierra 1.6 r.v.86 (želvička)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace II (J63)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti