Sahara

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Mazal
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: stř bře 10, 2010 08:45
Bydliště: Praha

Sahara

Příspěvek od Mazal » úte kvě 14, 2013 17:41

Ahoj,
nevíte někdo jak diagnostikovat saharu? Mám pocit, že jsem ji už dlouho neslyšel (v zimě mě to netrklo). Vypadá to, že je urvanej jeden z káblíků od čidla teploty ... ale zase na palubce mi to teplotu ukazuje zdá se dobře.
Díky.
Jakub
Espace IV 2.0T, F4R V7

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sahara

Příspěvek od jakub » stř kvě 15, 2013 19:10

Sice to bude vypadat, že odpovídám sám sobě ale je to jen shoda jmen :-)

To, že ti to ukazuje na palubce s tím vůbec nesouvisí, to má na starost úplně jiný čidlo. Abys otestoval saharu tak musíš pátrat po sahaře po konektoru co vede k čidlu na chladiči, bude mít buď 2 nebo 3 piny, jejich propojením spustíš buď pomalé nebo rychlé otáčky sahar v případě, že máš saharu se dvěma motory, pok máš jen jednu tak se bude sahara točit jen maximální rychlostí.

No a pokud takhle pojedou tak buď budeš muset vyndat čidlo z chladiče abys ho otestoval nebo prostě nech běžet motor a hlídej teplotu abys ho neuvařil a čekaj zda sahary pojedou. Pokud ne (a spojením pinů běželi) je KO čidlo v chladiči. Pokud nepoběží ani spojením pinů už budeš muset měřit zda tam jde el., z hlavy už si nevzpomenu zda je to řešený jako u r25 kde na saharách je krabička kde jsou všechny relátka a nebo zda ty relátka nejsou na vnitřních podbězích v krabicích (u baterky nebo pod filtrem).
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Mazal
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: stř bře 10, 2010 08:45
Bydliště: Praha

Re: Sahara

Příspěvek od Mazal » čtv kvě 16, 2013 09:41

Díky moc,
tak to asi nakonec vypadá, že to bude tím uštípnutým káblikem od čidla v chladiči - ono je to tam přesvorkovaný právě okolo baterky a asi když jsem ji vyndaval a zandaval, tak jsem to moh drbnout. Já bych to už asi i zkusil spojit - ale jak je v autě cosi jako "centrální řídicí jednotka", tak si mi ozývaj počítačový zkušenosti a strach abych něco neodpálil ;) Kdyby jsi náhodou měl elektrický schéma (prolistoval jsem ten manuál snad dvakrát a buď tam není, nebo se mi dobře schovává), tak by to balo fajn ;)

Ještě jednou díky.

J.
Espace IV 2.0T, F4R V7

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sahara

Příspěvek od jakub » čtv kvě 16, 2013 09:45

schémata tu někde jsou v sekci manuály, ohledně tohodle nic odejít nemůže ten konektor vede do toho čidla které se chová jako spínač dle teploty, takže ty si to jen zapneš manuálně.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Mazal
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: stř bře 10, 2010 08:45
Bydliště: Praha

Re: Sahara

Příspěvek od Mazal » čtv kvě 16, 2013 13:34

no, spíš jsem myslel, kdyby to co si myslím, že je utržený a patří k sobě - k sobě nepatřilo. Kouknu na ty schémata - o téhle sekci jsem nevěděl. Díky.J.
Espace IV 2.0T, F4R V7

Mazal
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: stř bře 10, 2010 08:45
Bydliště: Praha

Re: Sahara

Příspěvek od Mazal » pát kvě 24, 2013 13:00

tak jsem nakonec spojil ty drátky (od čidla teploty) a už jede. Díky za radu.
Jakub.
Espace IV 2.0T, F4R V7

roman7712
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: čtv úno 25, 2010 13:26
Bydliště: Trenčín

Re: Sahara

Příspěvek od roman7712 » pon zář 02, 2013 14:39

nazdar, mám problém so saharou, ak pustím sahary na ochladenie motora tak mi zapne aj prvú rýchlosť na ventilátore kúrenia, pritom kúrenie je vypnuté. sahara má dva ventilátory a motor je V6, ďakujem za rady a tipy čo s tým
renault Espace 2.8 V6 r.v.95

Mazal
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: stř bře 10, 2010 08:45
Bydliště: Praha

Re: Sahara

Příspěvek od Mazal » sob srp 05, 2017 19:28

Ahoj,
opět řeším saharu. Tentokrát když spojím drátky od čidla teploty, tak cvakne relátko (v krabičce pod řídicí jednotkou), ale sahara se neroztočí, na konektorech motorku sahary není ani volt.
Nevíte někdo zda a kde tam je nějaká pojistka?
Díky moc.
Jakub
Espace IV 2.0T, F4R V7

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace II (J63)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů