Výměna gufer u poloos UN1

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Výměna gufer u poloos UN1

Příspěvek od jakub » čtv srp 16, 2012 19:11

Klasika převodovek UN1 apod. mokré uložení poloos, většinou po větším zahřátí delší cestou je pod autem kapka převodového oleje. Pokud Vám to začne už vadit, máte dvě možnosti. Možnost první zajít do Renaulta a koupit origo gufero za 600kč a O-kroužek a nebo zajít do obchodu s gufery a koupit gufera v rozměru 42X58X10, je menší na šířku než origo, takže jdou dát 2ks, alespoň já je tam dal, cena kolem 30kč...

Ještě je na čepu kam přijde poloosa vzadu těsnící O-kroužek, ten je dobrý taky vyměnit, měl by zajistit aby se nedostal olej po drážkách čepu do poloosy a potom kolíkem ven...

Protože na to zapomenete tak použijete silikon který v rozumným množství natlačíte do drážkování v polosoose a poloosu nasadíte, naklepnete kolík (pero) a díry po něm v polosoe opět zamáznete silikonem.

Pokud není extrémně vyběhaný povrch poloosy po kterém jezdí gufero máte po problému, pokud to začne za čas téct znovu, tak si to zopáknete a ještě vyměníte poloosu, vystačíte si s repasovanou, ale poslední za 1160kč jsem koupil já, takže už jen ty dražší :-)
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna gufer u poloos UN1

Příspěvek od jakub » čtv srp 16, 2012 19:13

PS: vše lze udělat na autě, demontujete jen kola, shodíte těhlici z řídícího čepu a horního čepu, vyndáte poloosu z náboje (nemusí se ale líp se pak nasazuje do převodovky) a potom z převodovky...
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace II (J63)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů