Mám problém, kdo mi poradí?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
frasmo
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 29, 2011 23:21

Mám problém, kdo mi poradí?

Příspěvek od frasmo » sob dub 30, 2011 00:17

Nechal jsem si před TK udělat emise v servisu Spei Na Proseku. Mám R Espace 2.2 BA, r.v. 1996, zelený, znáte ze srazů před pár lety. Emise udělali, ale auto ze servisu neodjelo. Spíš mělo snahu odskákat, jako když jede na 3 válce. Protože za dva týdny nepřišli na závadu, autíčko odtáhli do Renaulta v Ďáblicích. Zde na diagnostice zjistili, že jsou v háji čidla průtoku paliva a vzduchové čidlo. V důsledku toho odešla i řídící jednotka. Servis se nyní tváří jako, že se ho to netýká. Kdo mi poradí jak na servis a jak auto zprovoznit. Nepodařilo se mi na vrakáčích sehnat náhradní, ani Blonďíci nemají. Bez auta jsem vyřízený. Díky za užitečné rady. :x

navig
Advanced member
Příspěvky: 489
Registrován: čtv dub 17, 2008 20:49
Bydliště: Skuteč,Holice

Re: Mám problém, kdo mi poradí?

Příspěvek od navig » ned kvě 01, 2011 10:21

Ahojík...to bude těžké.....
Máš nějaký zápis,že jsi dal auto do toho servisu,kde je napsaný,že auto přebírají a bylo v pořádku????Máš nějakého svědka,že auto bylo v poho,když jsi ho dal do servisu???Víťa
Megane 2,1.6 16V,combi,rv2004-prodáno
Peugeot 208 1,2 60kW,rv 2015-prodáno
CLIO V Tce90,67kW,rv.2022-uplně nové, zatím spokojenost.

frasmo
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 29, 2011 23:21

Re: Mám problém, kdo mi poradí?

Příspěvek od frasmo » úte kvě 03, 2011 23:37

Mám jen fakturu za provedené emise a drobné opravy osvětlení přístrojovky a vnitřní osvětlení a instalaci autoradia. Jeden svědek je moje paní, protože s tím autem přijela a druhý svědek je sám vedoucí servisu, který s autem popojel do dílny na ty emise. To bylo ještě v pořádku. Pak byl u předání a viděl a slyšel jak auto jede" na tři válce". Když jsme neodjeli, tak jsme mu tam auto nechali a to nakonec skončilo u Renaultů v Ďáblicích na diagnostice, protože to servis nedokázal opravit a nikdo nevěděl co s tím je a nebo nechtěl vědět. :?: F

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám problém, kdo mi poradí?

Příspěvek od jakub » čtv kvě 05, 2011 19:46

Osobně si myslím, že to byla souhra náhod, určitě by vadná čidla neodpálila jednotku, jednotku vyndej a dle čísel na ni kup na vrakáči novou, víc jak 800kč za ní nedáš, taky jsem před nedávnem tatíkovi do EII kupoval rezervní. Je to prostě starý stroj.

Spíš si myslím, že ECU odešla stejně jako mě díky špatnému kostřícímu pásku mezi motorem a kastlí a potom při startu mě skrze ECU protekl proud ke starteru a to ji spolehlivě odkouřilo, opravilo se spojení mezi motorem a kastlí dala jiná ECU a jede.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

frasmo
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát dub 29, 2011 23:21

Re: Mám problém, kdo mi poradí?

Příspěvek od frasmo » pát kvě 27, 2011 19:45

Tak se konečně podařilo autíčko zprovoznit se staronovou řídící jednotmou. Jako jedinou se shodným HOM jsem sehnal ve ŠTĚRBOHOLECH na vrakáči, chtěl za ní sice 1500,-Kč. A povedlo se to. akorát mě mrzí, že se k tomu problému servis postavil XXXXXXX. Po měsíci a půl jsem zase pojízdný. Už ni nebavilo jezdit na chatu autobusem.

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám problém, kdo mi poradí?

Příspěvek od jakub » pon kvě 30, 2011 09:50

A jak by se měl k tomu servis postavit? Auto bylo na emisích tudíž nic jinýho než že do výfuku dali sondu a změřili emise při předepsaných otáčkách motoru nedělali, koukni se na to taky z druhý strany.

Mimochodem o tom co našla diagnostika si myslím, že to je nesmysl či neuplná informace, Espace nemá žádné čidlo průtoku paliva, případný průtok paliva si počítá ECU dle toho jak vstřikuje, to je pro ní jen matematika, mimo to se u espace průtok paliva k ničemu nepoužívá protože co vím tak nemá palubní počítač, jako třeba R25 (některé).

Čidlo vzduchu je taky dost nepřesné, čidla vzduchu jsou vlastně dvě když nepůjdu do detailu a nebudu brát taky lambda sondu která je v podstatě také čidlo vzduch (kyslíku).

Takže buď MAP senzor - sníma tlak v sacím potrubí - hodně důležitá součástka bez ní to defakto nejede.

a nebo čidlo teploty nasávaného vzduchu, bez něj by to ale v těchto teplotách jelo protože pokud je KO nastaví si ECU jeho hodnotu na 20°C, pokud by ovšem bylo KO tak, že by ECU hlásilo že je třeba -20°C pak už by byl problém protože by byla bohatá směs, ale není problém to čidlo na zkoušku jen odpojit.


Doporučuji tu kontrolu všech zemnících bodů karoserie a hlavně pásků mezi motorem/převodovkou a kastlí vozu.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace II (J63)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů