Oprava brzdových prasátek

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Wost
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: sob led 16, 2010 18:33

Oprava brzdových prasátek

Příspěvek od Wost » pon čer 14, 2010 15:27

Zdravím, nevíte někdo jak postupovat při jejich opravě? opravnou sadu mám (manžety, těsnění, ruzny gumičky). Přední i zadní jsou kotouče, jinak benzín 2.2 r.v. 1991.
Diiky mockrat

Zdeněk Havlíček
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř pro 31, 2003 20:00
Bydliště: Kolín

Re: Oprava brzdových prasátek

Příspěvek od Zdeněk Havlíček » čtv čer 17, 2010 00:27

Wost píše:Zdravím, nevíte někdo jak postupovat při jejich opravě? opravnou sadu mám (manžety, těsnění, ruzny gumičky). Přední i zadní jsou kotouče, jinak benzín 2.2 r.v. 1991.
Diiky mockrat
za prve pokud mas kotoucove brzdy tak tam nejsou "prasatka" tak se nazyvaji brdove valecky u bubnovych brzd

a za druhe u koutocovych brzd se nic krome vymeny gumicek a prachovek neopravuje ale pouze dukladne cisti popr. vyrezle kovove dily (pistek, otvor pro pistek v brdici) se meni za nove.

Samotne brzdove kotouce jdou do urcite miry opotrebeni takzv. stocit na soustruhu ale musi zustat urcita dana min. sila kotouce.
Espace I (J117) 2.2i '87 >Espace II (J637)Quadra 2.2i '96

Wost
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: sob led 16, 2010 18:33

Příspěvek od Wost » pon čer 21, 2010 21:09

Jo díky, nebyl jsem si jistý, zda v tom není něco víc. A brzdové prasátka tam opravdu mám, každý říká že tam nejsou, než se podívá;)

Zdeněk Havlíček
Starting member
Příspěvky: 69
Registrován: stř pro 31, 2003 20:00
Bydliště: Kolín

Příspěvek od Zdeněk Havlíček » úte čer 22, 2010 02:24

Wost píše:Jo díky, nebyl jsem si jistý, zda v tom není něco víc. A brzdové prasátka tam opravdu mám, každý říká že tam nejsou, než se podívá;)

pokud mas jak pises vpredu i vzadu kotouce tak tam urcite nemas zadne "prasatka" ale brzdice ktere maji v sobe pistek ale to neni "prasatko"! Jak jsem psal vyse to cemu se rika "prasatka" jsou tzv. brzdove valecky u bubnovych brzd. U kotoucovych jsem jeste opravdu "prasatka" nevidel...
Espace I (J117) 2.2i '87 >Espace II (J637)Quadra 2.2i '96

Wost
Starting member
Příspěvky: 42
Registrován: sob led 16, 2010 18:33

Příspěvek od Wost » čtv črc 15, 2010 21:24

jo máto pravdu, omlouvám se, byl sem zblblý z minulého auta a furt to mám v hlavě

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace II (J63)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů