Zadní brzda stále přibržďuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
barraka
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: sob říj 29, 2016 19:48

Zadní brzda stále přibržďuje

Příspěvek od barraka » ned kvě 20, 2018 09:13

Ahoj, tak už mám taky problém se zadní brzdou, jako asi všichni.
Začalo to tak že jsem po návratu z práce (cca 25km) zsjitilž že je zadníkolo uplně horké a smrdí brzda.
Předpokládal jsem ty klasické problémy se zadní brzdou klínky a podobně. Tak jsem to rozebral vyčistil , všechno rozhýbal a nic. Od té boby jsem už vyzkoušel asi všechno a nic nemělo sebemenší vliv.
vyzkoušeno:
rozhýbání a vyčištění klínků, jiná sada klínků, otočení klínků
odpojená ruční brzda (lanko)
vyměněný brzdič za jiný, zašroubovávání a vyšroubovávní pístku až jde krásně lehce, nová prachovka na pístku
vyměněná hadice (poslední před brzdičem)
vyzkoušeny různé destičky (různé stupně opotřebení, tlustší tenčí, nové).
Po každé demontáží samozřejmě dokonale odvzdušněno.

Už mi docházej nápady, nic z toho nemělo sebemenší vliv. Zabrzdim na heveru a kolo zůstane sevřené že za kotouč s tim nehnu. Když nasadim kolo tak se to urve ale furt to slyšitelně drhne. Při jízdě se to zahřeje po 6 km tak že o kotouč se lze spálit a šrouby už jsou teplé (druhá strana v pohodě)
Při zastavování těsně před uplným zastavením většinou spustí absko (asi se kolo blokuje).

Prosím o vaše nápady co by to ještě mohlo být.
Š 120 (několik)
Š Favorit 136
Ford Fiesta 97
Peugeot 309
Renault Laguna I 2.0 Kombi - 97 - F3R J 728 - RIP Listopad 2017
Renault Espace II J63 - 96 - J7T V7 - LPG

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda stále přibržďuje

Příspěvek od jakub » pon kvě 21, 2018 11:29

brzo to zničí ložisko, jak se to vyhřeje, dělaj to ty samostavy, já to vzdal a předělal na bubny.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Milslav
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: čtv led 13, 2011 13:51

Re: Zadní brzda stále přibržďuje

Příspěvek od Milslav » úte kvě 22, 2018 22:15

Taky jsem s tím měl potíže, které tu popisuješ, přehřátý kotouč i náboj a hlavně zvýšená spotřeba. Teď už to mám v pořádku, Renda se musí po odbrždění na mírném spádu samovolně rozjet. Ty klínky a přilehlé třecí plochy mažu vazelínou ve které rozmíchám grafit. Dále se pístek musí volně pohybovat ve válečku brzdiče , především po uvolnění páčky ruční brzdy. Vyčisti také drážku na pístku a vyměň gumový těsnící kroužek.

Quadra
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pát pro 03, 2010 18:43

Re: Zadní brzda stále přibržďuje

Příspěvek od Quadra » stř kvě 23, 2018 07:44

U zadního kotouče, který přibržďoval jsem měl problémy v zavzdušnění, skříplé gumičce na pístku, nedostatečném vracení lanovodu - po namazání jsem přidal vratné pružiny. 2 x ročně mažu hrany na deskách. Q.

barraka
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: sob říj 29, 2016 19:48

Re: Zadní brzda stále přibržďuje

Příspěvek od barraka » stř kvě 23, 2018 11:14

Díky za podněty.
Podařilo se mi to opravit kompletní rozborkou brzdiče s výměnou těsnícího kroužku i když se mi zdál v pořádku. Přeleštil jsem pístek, který se taky jevil v pořádku, ale na omak tam nějká ta jemná nerovnost byla. Takže mi to již nepřibrž'ďuje, ale ještě mě čeká ruční brzda, protože lanka jsou moc našponovaná, tak to budu muset povolit, rozběhat a znova vyštelovat.
Jinak si myslím, že zatím nic jsem nezničil, prože jsem s tím nejezdil. Po prvním zjistění závady jsem jezdil už jen testovací úsek kdy se to zahřálo, ale ne tolik aby se popustilo ložisko. Snad teda :D
Milslav píše:
úte kvě 22, 2018 22:15
Taky jsem s tím měl potíže, které tu popisuješ, přehřátý kotouč i náboj a hlavně zvýšená spotřeba. Teď už to mám v pořádku, Renda se musí po odbrždění na mírném spádu samovolně rozjet. Ty klínky a přilehlé třecí plochy mažu vazelínou ve které rozmíchám grafit. Dále se pístek musí volně pohybovat ve válečku brzdiče , především po uvolnění páčky ruční brzdy. Vyčisti také drážku na pístku a vyměň gumový těsnící kroužek.
Doteď jsem měl problém spíš, že se měl tendenci v prudkém kopci, ne-li rozjet tak popojet, i s ručkou. Třeba když jsme se vevnitř pohybovaly tak to s vrzánim o kus popojelo. Což souvisí imho s nerovnejma kotoučema a novejma destičkama, takže to nedosedá rovnoměrně.

Quadra píše:
stř kvě 23, 2018 07:44
U zadního kotouče, který přibržďoval jsem měl problémy v zavzdušnění, skříplé gumičce na pístku, nedostatečném vracení lanovodu - po namazání jsem přidal vratné pružiny. 2 x ročně mažu hrany na deskách. Q.
Odvzdušňuju poctivě a dolejvám novou kapalinu, aspoň se tím vymění než to všechno dodělám.
Přidání pružiny - to by mě zajímalo, že je dost slabá ta vratná síla jsem si všiml. Jak jsi tam dal přídavný pružiny ? Ještě jedna originální se tam asi nevejde ne ? Nemáš obrázek tvýho řešení ? Díky.
Š 120 (několik)
Š Favorit 136
Ford Fiesta 97
Peugeot 309
Renault Laguna I 2.0 Kombi - 97 - F3R J 728 - RIP Listopad 2017
Renault Espace II J63 - 96 - J7T V7 - LPG

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadní brzda stále přibržďuje

Příspěvek od jakub » stř kvě 23, 2018 13:03

přídavná pružina tahá zvenku za páku do které zapadá konec lanka, druhý konec někam zaháknout aby to tahalo, hlavně ale nezapomínat, že to není brzda bubnová a nastavit tedy mrtvý chod páky ruční brzdy na předepsaný počet zubů tuším, že to bylo 13zubů, jinak nechodí samostav a časem zatuhne...
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

barraka
Junior member
Příspěvky: 121
Registrován: sob říj 29, 2016 19:48

Re: Zadní brzda stále přibržďuje

Příspěvek od barraka » stř kvě 23, 2018 13:28

jakub píše:
stř kvě 23, 2018 13:03
přídavná pružina tahá zvenku za páku do které zapadá konec lanka, druhý konec někam zaháknout aby to tahalo, hlavně ale nezapomínat, že to není brzda bubnová a nastavit tedy mrtvý chod páky ruční brzdy na předepsaný počet zubů tuším, že to bylo 13zubů, jinak nechodí samostav a časem zatuhne...
Díky. ano toho delšícho chodu jsem si vědom. Spíš jsem zvědav jestli to vubec pujde seřídit bez výmeny lanka, protže by potřebovalo povolit ale seřizovací matice už moc povolit nejde, je na konci.
Š 120 (několik)
Š Favorit 136
Ford Fiesta 97
Peugeot 309
Renault Laguna I 2.0 Kombi - 97 - F3R J 728 - RIP Listopad 2017
Renault Espace II J63 - 96 - J7T V7 - LPG

Quadra
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pát pro 03, 2010 18:43

Re: Zadní brzda stále přibržďuje

Příspěvek od Quadra » stř kvě 30, 2018 19:54

Na originální pružinu jsem "našrouboval" další většího průměru. Q.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace II (J63)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů