ventilátor topení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
houmr78
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: úte srp 14, 2007 11:39
Bydliště: České Budějovice

ventilátor topení

Příspěvek od houmr78 » stř led 25, 2017 08:20

Nevíte někdo, kde bych sehnal nový motorek ventilátoru topení, popř. kde by ho spolehlivě zrepasovali?
Už dříve různě cvrdlikal, drhnul, pak zřejmě zvýšeným odběrem přerušil tepelnou pojistku na regulačním odporu a teď už nejde vůbec - na těch dvou vývodech co jsou vlevo nad motorem je nekonečný odpor - předpokládám tedy že buď jsou uhlíky KO, nebo někde přerušené vinutí.
Ještě mne napadá, že je tam to "blokování" ventilátoru při přepínání směru fuku - do je zapojeno kde? až někde u toho ventilátoru? (a tedy až za místem, kde jsem nenaměřil odpor vinutí?)
Espace 1986 2,1TD (v roce 2009 po nezaviněné nehodě prodán), Espace 1989 2,1TD a Espace 2,1TD 1994

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: ventilátor topení

Příspěvek od jakub » stř led 25, 2017 11:39

už si to nepamatuju, ale ten solo konektor s tlustýma kabelama byl na 4 stupeň tedy na max a mám pocit, že to šlo přímo do motoru, vyndej to ven a uvidíš a jde to vyndat pěkně blbě, na podzim jsem to někomu dělal na V6. Motor někdo psal, že jde vyměnit za motor z felicie, pochopitelně z ventilátoru felicie né tu 1.3 na kterou to jezdí :-)
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Punky
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pon čer 16, 2008 21:48
Bydliště: Pardubice

Re: ventilátor topení

Příspěvek od Punky » úte led 31, 2017 19:19

Ahoj, já ho zrepasoval sám. Vydřená bronzová pouzdra jsem vyměnil za ložiska a ventilátor jede tichounce jak myška a pojistka už se od té doby nepřepálila. Jen vymontovat a pak vrátit je trochu opruz.ale dá se to. http://www.mpjet.info/market/index.php? ... cts_id=843 Tady jsem koupil ložiska. Jsou potřeba dvě
Renault Espace 2.2 RT r.v.1993
Ford Sierra 1.6 r.v.86 (želvička)

Uživatelský avatar
houmr78
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: úte srp 14, 2007 11:39
Bydliště: České Budějovice

Re: ventilátor topení

Příspěvek od houmr78 » úte říj 19, 2021 06:55

Po letech mám opět problém s ventilátorem topení, bude potřeba ho vyměnit nebo zrepasovat.. Před lety jsem to řešil výměnou za jiný z vrakoviště, nyní jsem žádný zatím nesehnal. Ten předchozí motor skončil někde v nenávratnu, jeho rotor měl i vytrhané plechy. Nevíte někdo o někom, kdo by byl schopný tento motor ventilátoru repasovat (zřejmě budou zase vydřená ložiska), popř. kde koupit jiný? Ideálně střední nebo jižní Čechy.
Espace 1986 2,1TD (v roce 2009 po nezaviněné nehodě prodán), Espace 1989 2,1TD a Espace 2,1TD 1994

mikise
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 20, 2022 08:24

Re: ventilátor topení

Příspěvek od mikise » ned bře 27, 2022 20:17

mel bych novy, pokud tvuj problem stale trva...

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace II (J63)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů