cukání spojky při rozjezdu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Ludvík Hron
Člen RCČR
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 31, 2003 09:53
Bydliště: Čelákovice

cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Ludvík Hron » pát zář 26, 2014 19:44

Už jsme veteráni, ale ten můj stále jezdí na 1,60kč na km na LPG. Tak proč ho měnit. ALE - cuká mi občas spojka při rozjezdu - nová před 140000 km. Vzhledem k tomu, že jsem na Škodě 120 najel 300000km na jednu spojku, tak se nepovažuji za úplně neschopného řidiče - snažím se dodržovat předpisy a nejezdím brzda/plyn (ten můj mazlík má najeto přes 600000 a stále je ve formě). Zjistil jsem, že mi při poslední výměně spojky špatně nasadili kryt nad otvorem ovládání spojky a ten mi dělal zle. Nechtěli mi stále věřit, že někdy spojka zabere nahoře a někdy dole (občas se zkřížil a spojka nedosedla na 100%). Po zrušení krytu a udělání jiného to jezdilo jak zamlada, ale teď občas začne zase cukat. Nemohlo by být vadné lanko? Existuje nějaký spray, který bych nastříkal do otvoru spojky pro případné odmaštění? Teče mi servo ( tedy kolem hřebenu), které je nad spojkou, tak třeba aby nebyla zamaštěná.Díky - Ludva

Quadra
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pát pro 03, 2010 18:43

Re: cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Quadra » pon zář 29, 2014 19:05

Ahoj Ludvíku.
V táhlu za spojkovým lankem jsem měl prasklé silonové pouzdro, či co, proto málo vypínala.
Gratuluju k výdrži auta. Mně bere 10-12 l plynu + 1-3 l benzínu podle roč. období. Na dálnici 9 l. Q.

Ludvík Hron
Člen RCČR
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 31, 2003 09:53
Bydliště: Čelákovice

cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Ludvík Hron » čtv pro 07, 2017 11:59

Potřebuji radu. Mám Espace I / 2.2i / 1987. Je už to člen rodiny, takže rady typu "shoď to ze skály" prosím neposílejte. Při rozjezdu na 1 mi to občas(stále častěji) cuká - celé auto se klepe jak v posledním tažení.. Spojka má najeto 162000km, ale začala cukat už po najetí cca 30000km po výměně. Nejsem žádný závodník, takže si myslím, že ve mně chyba nebude (na Š120 jsem najel bez výměny přes 300000km). Mám pocit jakoby byla spojka zamaštěná a občas lepila - spojka neprokluzuje, auto táhne za plynem bez problémů. Když jsem včera koukal na páku vypínání spojky, tak jsem zjistil, že je to nějaké zaolejované. Myslím si, že někde teče olej - nějaké gufero z motoru nebo převodovky. Je nějaký fígl, že bych nastříkal do spojky kolem otvoru vypínací páky nějaké odmašťovadlo (benzin ani aceton se mi tam lít nechce). Byl mi doporučen třeba tetrachlor ze starého hasičáku. Neodmastí to ložisko spojky? Je vůbec možné aby se tam ten olej takhle dostal - že je to vidět na páce vypínání spojky? Je mi jasné, že nic jiného než rozebrání spojky na 100% nepomůže, ale zatím než "našetřím" by se něco zkusit mohlo. Díky za radu - Ludva

Ludvík Hron
Člen RCČR
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 31, 2003 09:53
Bydliště: Čelákovice

cukání spojky Espace I

Příspěvek od Ludvík Hron » čtv pro 07, 2017 12:02

Potřebuji radu. Mám Espace I / 2.2i / 1987. Je už to člen rodiny, takže rady typu "shoď to ze skály" prosím neposílejte. Při rozjezdu na 1 mi to občas(stále častěji) cuká - celé auto se klepe jak v posledním tažení.. Spojka má najeto 162000km, ale začala cukat už po najetí cca 30000km po výměně. Nejsem žádný závodník, takže si myslím, že ve mně chyba nebude (na Š120 jsem najel bez výměny přes 300000km). Mám pocit jakoby byla spojka zamaštěná a občas lepila - spojka neprokluzuje, auto táhne za plynem bez problémů. Když jsem včera koukal na páku vypínání spojky, tak jsem zjistil, že je to nějaké zaolejované. Myslím si, že někde teče olej - nějaké gufero z motoru nebo převodovky. Je nějaký fígl, že bych nastříkal do spojky kolem otvoru vypínací páky nějaké odmašťovadlo (benzin ani aceton se mi tam lít nechce). Byl mi doporučen třeba tetrachlor ze starého hasičáku. Neodmastí to ložisko spojky? Je vůbec možné aby se tam ten olej takhle dostal - že je to vidět na páce vypínání spojky? Je mi jasné, že nic jiného než rozebrání spojky na 100% nepomůže, ale zatím než "našetřím" by se něco zkusit mohlo. Díky za radu - Ludva
Nahoru

Zdenekl1
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: ned led 30, 2011 20:19

Re: cukání spojky Espace I

Příspěvek od Zdenekl1 » pát pro 08, 2017 11:16

Nejsou třeba utrženy silentbloky? Spíše než jenom" kouknout" doporučuji
heverem motor nadzvednout. Zdenekl
Renault EspaceII 2.1TD 1996
ClioII 1.2 16v 2001

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od jakub » pát pro 08, 2017 15:43

Pokud je tam olej a jde tam přes gufero tak ti odmaštění nepomůže, dokud bude olej v převodovce tak tím guferem do spojky poteče, zamaštěná spojka se chová tak, že pouštíš pedál a najednou jedeš, chybí tam ten prokluz, spojka se tím olejem paradoxně přilepí, rozebrat, vyměnit gugero, jde to ven i s tou nohavicí kolem mrkve tuším a vyměnit lamelu, odmaštění nepomůže. Potom jsem měl ještě jednou problém se podobným symptomem a to byla zase povolená spojka od motoru ale to bylo na V6 a olej nikde znát nebyl, tam se auto přir ozjezdu rozjezdu roszkákalo a pak se rozjelo, čím šetrnější zacházení s pedálem tím horší...
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: cukání spojky při rozjezdu

Příspěvek od Dawes » pát úno 09, 2018 20:20

téma sloučeno s dvěma dalšími na stejné téma založené stejným autorem.
BUBUBU, příště prosím nezakládat duplicitní témata.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace I (J11)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host