Výměna rozdělovače

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Julek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 28, 2016 13:29

Výměna rozdělovače

Příspěvek od Julek » čtv črc 28, 2016 14:59

Zdravím,
mám problém s výměnou prasklého rozdělovače na mém renaultu espace I (2.2 J117 79 kw) Koupil jsem nový palec a víko rozdělovače. Problém je ve víku. Staré víko má kruhový vnější lem, ale hranatý vnitřek. Nové víko má kulatý vnější lem, ale i vnitřek je kulatý a prý tam nepasuje , ikdyž všude píšou že to je přesně na tenhle typ auta i motoru a jiný jsem nenašel. Dalším problémem je to, že vše řeším na dálku, protože rozdělovač mi odešel na dovolené v Černé Hoře a v servise mi tvrdili že se jim v celém státě nepodařilo tento díl sehnat, takže jsem jej tam posílal z ČR a tak ani nevím co přesně je problém toho že to nesedí. Mám jen zprávy od kamaráda co autům moc nerozumí :)
Chci se tak zeptat jestli tu není někdo kdo se s tímto již setkal, jestli to jde vyřešit nějakým fíglem nebo zda jde sehnat víko rozdělovače s hranatým vnitřkem. Já jsem narazil jen na ten typ co jsem koupil a všude psali že to sedí přesně na tento typ motoru.

Předem děkuji za odpovědi ;)

PS: Kdyžtak mohu na email poslat fotku obou vík pro lepší představu problému
PS2: zde je odkaz na zakoupené víko: http://autodily.mjauto.cz/renault/espac ... 00022.html

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rozdělovače

Příspěvek od jakub » pát črc 29, 2016 18:38

ten tam musí jít, jediný co tam je hranatý tak je výstupek pro aretaci víčka na rozdělovač, ten výstupek je na víčku ale funguje to i bez něj, šrouby tu polohu udrží taky, jen to chvilku trvá než se chytne závit, pokud je to to víčko s vývody do boku tak to člověk dá dle polohy vývodů, pokud je to víčko s vývody dozadu tak to trošku trvá, použít jdou obě. Spíš bych čekal problém s palce, dělali se snad dva průměry rotoru...
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace I (J11)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti