Benzínové čerpadlo R-Espace VYŘEŠENO

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
emines
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 05, 2010 20:13

Benzínové čerpadlo R-Espace VYŘEŠENO

Příspěvek od emines » pon led 20, 2014 17:16

Zdravím všechny,
hlavně ty, kteří se setkali s problémem, že jim za jízdy vysadí palivové čerpadlo BOSCH 0580-464-023 a po chvilce si dá říct nebo po rozumném poklepu. Je to takový modrý váleček vpravo uprostřed pod autem a spolu v serii s palivovým filtrem.
Byl jsem delší dobu účastníkem této záhady či závady až do doby, kdy se mi podařilo sehnat z vrakáče jiné. To staré, které už to vzdalo natrvalo, jsem opatrně rozdělal, pro případ, že by šlo opravit a o můj údiv se chci podělit.
Je to klasický seriový motorek 12V se dvěma uhlíky, který běhá v přímo v benzínu a pohání na jednom konci (na vstupu) takové zvláštní čerpadlo z válcových ložisek v excentrickém uložení. Nechápu, že to případné jiskření na kolektoru nezpůsobí výbuch, ale asi proto, že tam není vzduch.
Takže pokud vás začne tohle čerpadlo zlobit, je to již krátkýma uhlíkama a rychle hledejte náhradu, myslím čerpadla. Mě naštěstí dosloužilo přesně po zaparkování v garáži.
Je to utěsněné pouze jedním O kroužkem v tom bakelitovém vývodu kde je přívod napětí. (není to bakelit, ale nějaký odolný a houževnatý plast, vydržel hodně ve svěráku), takže po odlemování hliníkového obalu lze opatrně celé čerpadlo vytáhnout (je ještě v jednom pouzdře s magnety) a příp. vyměnit uhlíky a dal bych asi i nový vnější O kroužek, je tam ještě jeden zadní, ale ten těsní jen čerpadlo proti vracení benzínu zpět.
Také jsem žasnul, jak už byl kolektor obroušený-sjetý, řekl bych že už na hranici svých možností, takže se oprava asi nevyplatí, jen snad v nouzi na pár měsíců...
Jsem bývalý elektrotechnik už v důchodu, takže tyto věci jsou mi z praxe známé.
Pokud by měl někdo zájem, můžu podat podrobnější vysvětlení a příp. tady umístit fotky.
Mějte se všichni sluníčkově, už aby bylo...
Naposledy upravil(a) emines dne sob kvě 16, 2015 15:20, celkem upraveno 1 x.

oldboy
Starting member
Příspěvky: 64
Registrován: sob pro 31, 2011 15:07
Bydliště: Plzeň

Re: Benzínové čerpadlo R-Espace

Příspěvek od oldboy » čtv led 23, 2014 17:22

Ahoj, mě pro změnu tohle čerpadlo hlučí-bzučí-plave-sem tam jakoby škytne, ale tohle už dělá několik let a ne a ne odejít. Tak by mi zajímalo, jak je to tam vevnitř poskládané. Ty fotky by byly fajn.
Ale nové se dá sehnat už do 1000kč, takže bych opravu asi neřešil.
Espace I 2.2i GTX
Clio II 1.5dCi
Citroen ZX 1.9TD

emines
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: úte říj 05, 2010 20:13

Re: Benzínové čerpadlo R-Espace

Příspěvek od emines » sob led 25, 2014 15:12

Ahoj, je fakt, že oprava nemá smysl a byla by dost složitá a jen na chvíli. Už bohužel to čerpadlo nemám, vyhodil jsem ho, nebylo k ničemu, takže už ho nenafotím.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace I (J11)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti