Výměna těsnění pod hlavou - ESPACE 1985/6

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
jaku
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 18, 2005 21:01

Výměna těsnění pod hlavou - ESPACE 1985/6

Příspěvek od jaku » čtv srp 18, 2005 21:18

Potřebuji vyměnit těsnění pod hlavou na motoru typ J6R 236.
Nedaří se mi sehnat metodika - postup utahování šroubů hlavy válců a utahovací momenty. Pokud máte někdo tyto informace budu vděčný.
Samozřejmě předem děkuji za upozornění na případné "špeky" při této činnosti na tomto konkrétním motoru.
Díky JAKU

PS: Mám sice R-E již skoro pět let, ale až teď došlo na rozsáhlejší opravy.
Mám skoro komplet dokumentaci k elektrice, následně nafotím a vyvěsím,
případně sdělím zkušenosti.
Zatím se můžu pochlubit dost podařenou výměnou čalounění vnitřku - taky dodám fotky.
Všechny zdravím

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » čtv srp 18, 2005 21:52

kup těsnění Viktor Reinz třeba od auto štangl a tam je jak to utahovat včetně momentů či úhlů. při vyndání budeš muset mám pocit poslední šrouby povytáhnout a na dřík šroubu namotat izolačku aby držely nahoře protože díky tomu že ten motor je utopenej v autě tak nejdou vyndat úplně a zpět je nezapoměn dávat zároven s tou hlavou protože jinak je tam nedostaneš. doporučuji přebroušení (srovnání) hlavy, Hlavu sundavej s vyřazeným kvaltem auto zabrzdi ručkou případně klíny, pamatuj na to že nesmíš po sundání či povolení hlavy pootočit s motorem pokud předtím nezajistíš vložky válců, protože jinak ti vyjedou a budeš muset ještě měnit gumový kroužky pod vložkama.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

jaku
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 18, 2005 21:01

nedošlo na to

Příspěvek od jaku » čtv pro 14, 2006 22:28

Nakonec jsem sice pořídil těsnění dle rady , opravdu je tam návod, ale zbytečně, proptože se ukázalo, že problém byl v chladiči - nový chladič a bylo po problémech. UF......

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace I (J11)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů