Ventilator topenia

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mato3
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: úte črc 14, 2009 21:46

Ventilator topenia

Příspěvek od mato3 » ned pro 06, 2009 19:19

Zdravym

Neide mi ventilator topenia
relatka su dobre lebo som ich skusal mimo obvodu
v koncovke relatka je napetie lebo som to meral a aj tak ked zapojim relatko do koncovki ventilator neide
ked v koncovke prepojim pini ktore su prepojene po zapnuti relatka ventilator sa rozbehne
ale ked tam zasuniem relatko tak nic
neviete niekto poradit kde moze byt este chyba
predtim pomahalo ked som pokival s poistkov alebo ju vitiahol a znovu zapojil ale teraz uz ani toto nepomaha

Uživatelský avatar
houmr78
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: úte srp 14, 2007 11:39
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od houmr78 » pát pro 18, 2009 18:31

Já jsem na svých obou vozech měl také několik problémů s ventilátorem. U obou se mi vyžhavila spojovací kostka se 6 kontakty, přes kterou je připojen ten přepínač rychlosti. Když vyndáš rádio, a šáhneš rukou nahoru, tak jí tam nahmatáš. Přístup je dobrý - stačí sundat čudle páček (a teď nevím, jestli i toho přepínače a zevnitř tu krycí destičku vytlačíš ven.
Další problém kdy ventilátor šel jen několik minut a pak se zastavil, byl způsoben špatným kontaktem v tom velkém dlouhém konektoru do pojistkové skříně. Když se sním zahejbalo, ventilátor se rozbíhal a zase zastavoval. Našel jsem konkrétní PIN pro ventilátor, a po několika pokusech mu domluvit jsem nakonec vzal pájku a drát připájel přímo na desku.
A u jednoho mi odešel přímo ten přepínač - v některých polohách začal dělat to, že ventilátor běžel, jen když se na přepínač přitlačilo. Ten jsem nakonec musel nahradit jiným.
No a závadu, kdy ventilátor rušil rádio a v zatáčkách se zastavoval nebo zase rozbíhal byla jasná - uhlíky.
Espace 1986 2,1TD (v roce 2009 po nezaviněné nehodě prodán), Espace 1989 2,1TD a Espace 2,1TD 1994

mato3
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: úte črc 14, 2009 21:46

Re: Ventilator topenia

Příspěvek od mato3 » stř zář 14, 2011 18:40

cau, tiez mi momentalne vobec nejde ventilator, poistka 1. a 2. stupna je dobra
poistka na 3 stupen je spalena roztavena a vypalila sa dierka v ktorej bola zapichnuta
mohol by si mi povedat alebo odfotot ktora presne velka koncovka na doske s poistkami je ta na ventilator?
relatka mam dobre ale sem tam vypadavaju ked sa dotknem nejakich kablikov tam nad autoradiom ale ten ventilator nejde vobec
Alebo nejaka schemicka popripade by nebola ?
Dakujem

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace I (J11)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host