špatné startování teplého motoru Espace 87

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Ludvík Hron
Člen RCČR
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 31, 2003 09:53
Bydliště: Čelákovice

špatné startování teplého motoru Espace 87

Příspěvek od Ludvík Hron » úte bře 08, 2005 17:53

Ahoj Espasáci - potřebuji radu - můj Espace 87 2,2i špatně startuje při teplém motoru - vypadá to jakoby byl při startu přechlastaný - dlouho točím,pak to chytne,ale jde nepravidelně,až po chvíli se usadí - udělal jsem a zkontroloval :
- v servisu kontrola čidel - v pořádku - jen prý čidlo teploty ukazuje přerušovaně,ale už jsem vyměnil 3ks a je to stejné
- jiná lambda sonda - stejné
- jiná řídící jednotka - stejné
- kontrola propojení čidel s řídící jednotkou s hýbáním kabelů zda nepřerušují - porovnání s jiným stejným Espace - vše stejné bez přerušování
- jiný volnoběžný ventil vzduchu(nebo jak se tomu říká)-stejné
- nové svíčky,olej,filtry,kabely zapalování
- mám zjištěno,že mi prolíná olej do víčka rozdělovače,ale v servisu mi řekli,že oprava znamená sundat hlavu(nějaká vadná gumička-gufero prý tam není)-přijde mi to však divné,když jinak auto jezdí dobře(425000km dle tachometru,ale věř tomu)

Ludvík Hron
Člen RCČR
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 31, 2003 09:53
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Ludvík Hron » úte bře 08, 2005 18:00

Ahoj Viktore - tak jsem se zase předvedl - založil jsem něco co jsem nechtěl - chtěl jsem to poslat do Espace, případně technické sekce , ale vzhledem k mé analfabetnosti s počítačem to dopadlo samozřejmě jinak- prosím Tě udělej s tím něco a odešli na správnou stránku - díky Ludva

Ludvík Hron
Člen RCČR
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 31, 2003 09:53
Bydliště: Čelákovice

Příspěvek od Ludvík Hron » úte bře 08, 2005 18:03

Ahoj Viktore - tak jsem se zase předvedl - založil jsem něco co jsem nechtěl - chtěl jsem to poslat do Espace, případně technické sekce , ale vzhledem k mé analfabetnosti s počítačem to dopadlo samozřejmě jinak- prosím Tě udělej s tím něco a odešli na správnou stránku - díky Ludva

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte bře 15, 2005 12:49

Ahoj Ludvo, prehodim ti to do expertu :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » úte bře 15, 2005 19:01

pokud to na diagnostice ukazuje že to je ok, ještě bych případně zkontroloval talk benzinu na konzoli, olej v rozdělovači lze opravit, sundáš víčko a palec a potom vlastní tělo rozdělovače 3 črouby imbus blbej přístup ale jde to, na vnitřní starně rozdělovače tam kde zapadá do vačky je na hrídeli pružina tu sundáš a pod ní je kolík kterým to drží pohromadě, ten vyklepneš a potom už jde hřídelka vyndat, gufero tam fakt není je tam je O kroužek dáš novej smontuješ a jedeš dál, jen dej pozor na polohu hřídelky proti tomu kolečku co sundáš ty výstupky jsou na něm excentricky a když to dáš opačně musíš přeházet zap. kabely.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Ludvík Hron
Člen RCČR
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 31, 2003 09:53
Bydliště: Čelákovice

špatné starty Espace 87

Příspěvek od Ludvík Hron » stř bře 16, 2005 21:56

Díky za tip - ten jsem dostal taky z Renault servisu - zkusím to - jen s tím prolínáním oleje do rozdělovače bude problém - ne,že bych byl úplně levej ,ale vzhledem k tomu ,že auto potřebuji denně a nemohu si dovolit prostoj , potřeboval bych někoho kdo mi s tím píchne - nevíš o někom?
V servisu mi řekli,že je prý potřeba sundat hlavu do čehož se mi nechce a vidím,že to jde i jinak - ale to víš-servisy
díky Ludva

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » čtv bře 17, 2005 19:47

je to max 45min pokud máš O kroužek, na koleně se to dělat nedá je třeba svěrák.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

palko352
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 13, 2011 23:48

unik oleje ze středu rozdělovače Espace II 2.2 benzín 1994

Příspěvek od palko352 » ned kvě 15, 2016 11:52

ahoj všem mám problém s unikem oleje ze středu rozdělovače na Renaul Espace 2 2.2 benzín 1994 prosím o radu kdo se stým setkal jestly je tam simering a nebo okroužek a nebo jestli by někdo neměl naprodej celý rozdělovač moc děkuji za odpověd

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: špatné startování teplého motoru Espace 87

Příspěvek od jakub » pon kvě 16, 2016 14:59

myslím, že tam je gufero ale dal jsem tam dva okroužky na sebe a fungovalo to léta...
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace I (J11)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti