Renault Espace 2,2i startování

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ricardos
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv kvě 17, 2007 01:18
Kontaktovat uživatele:

Renault Espace 2,2i startování

Příspěvek od Ricardos » čtv kvě 17, 2007 01:33

Dobrý den, prosím Vás, žádám o radu vlastním Renaul Espace r.v 89 obsah 2,2 i mel jsem do nedávna problém se startováním. Poslední dobou se mi stávalo jak se auto zahřálo tak nešlo nastartova, starter točil, ale neházelo to jiskru. Roztláčel jsem to tedy na cuk to chytlo bet problému. ( a hledal jsem závadu nějakej čas proč to za tepla nejede). No a včera se mi stalo že jsem jel na poštu tam jsem dojel, odjíždím od pošty, stavil jsem se ještě v obchodě, asi 500m od domu, zdechl jsem to šel jsem do ochodu, vracím se. Pokouším se auto nastartovat (klíčkem) motor naskočil asi na 0,5s a chcípne. Nejde to nastartovat ani na cuk, jenom to chytne a zdechne. Tak mne napadlo že se kouknu do řídící jednotky, sundal jsem vrchní kryt a vidím přepálený asi 3 cesty (v řídící jednotce) jelikož jsem elektrikář tak sjem to sletoval (V duchu jsem si říkal že pro něco se to muselo přepálit) no sletoval jsem cesty tak jak původně byli a zkouším startovat a děla to, to stejný co předtím, chytne asi na 0,5s a zdechne. Teď teda nevím čím to je, jestli Ř.J. nebo nějaká závada v elektroinstalaci, protože pro nějakou chybu ta jednotka musela vyhořet Nemáte někdo zkušenosti? Dky za radu zdravím Kostka Richard

Ludvík Hron
Člen RCČR
Příspěvky: 75
Registrován: stř pro 31, 2003 09:53
Bydliště: Čelákovice

startování

Příspěvek od Ludvík Hron » pon čer 11, 2007 09:20

Ahoj,asi ti moc neporadím - naopak bych také potřeboval radu - mě to dělá to,že na první otočení to chytne,točí se cca minutu a pak to zhasne a nejde natočit - smrdí po benzinu,ale nechytne až po delší době a pak jede normálně - jestli si sám na něco přišel dej vědět díky Ludva 602942264

Uživatelský avatar
Ricardos
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: čtv kvě 17, 2007 01:18
Kontaktovat uživatele:

Re: startování

Příspěvek od Ricardos » pon čer 11, 2007 09:34

Ludvík Hron píše:Ahoj,asi ti moc neporadím - naopak bych také potřeboval radu - mě to dělá to,že na první otočení to chytne,točí se cca minutu a pak to zhasne a nejde natočit - smrdí po benzinu,ale nechytne až po delší době a pak jede normálně - jestli si sám na něco přišel dej vědět díky Ludva 602942264
Ahoj, nepřišli jsme na nic. Dopadlo to tak že jsme stím autem jezdili dál až kleklo úplně. U tebe to může být cívka která nám potom odpálila asi nejspíš řídící jednotku. Jestli chceš tak cívku mám starší (funkční). Jinak na to auto mám cokoliv, motor, kola, kastle, budíky, spojku, brzdy atd, kdyby si cokoliv chtěl tak se ozvy. na e-mail: richard.kostka@centrum.cz

milfajz
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 11, 2009 11:52

Příspěvek od milfajz » úte srp 11, 2009 12:16

Ahoj,měl jsem ten samý problém.nejdřív mi auto nechtělo po nastartování držet otáčky resp.otáčky drželo,ale na hranici chcipnutí,tak jsem dal jiné čidlo teploty(z jiného auta).a v tom se zaclo chovat jak popisuješ-po otočení klíčkem motor naskočil,ale pokud jsem ihned nesešlápnul plyn tak okamžitě chcípnul a musel jsem to roztlačit(na přeplněnym parkovišti za plného provozu nic příjemného) :roll: mel jsem ho tam asi tři dni a pak čidlo letělo do koše.

romco911
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: čtv bře 25, 2010 16:17

Příspěvek od romco911 » úte čer 01, 2010 01:19

Zdravim ja som mal podobny problem uz na 2 Espacoch 2,2 Injektieon..... v zime pri zohriatom motore nechcelo nastartovat a tocilo ale nechytalo az pokial motor nevychladol.......Neskor prisiel nato jeden mechanik, ze staci odpojit ten čip co je na hadici vedudej od vzduchového filtra k saniu .... po odpojení to naskoci :D
Renault Espace 2,2 TXE Injektiton (1990)
Renault Grand Espace 2,2 Dci Expresion (2005)

simca1301
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: stř dub 14, 2010 21:20
Bydliště: Praha 9

startování espace I

Příspěvek od simca1301 » pát črc 09, 2010 07:28

závada je na relátkách čerpadla a vstřikování, blbá elektrika renault. Relátka jsou pod vzduchovým filtrem hodně dole. Všechna voda z kapoty teče přes ně. Výsledkem je koroze konektorů. Za studena to sepne, ale jak se v motorovém prostoru udělá teplo, tak se uvolní a nespínají vstřiky ani čerpadlo. Když k tomu připočtete slabé drátky, které k nim vedou tak nekontakt je jasný.
Už jsem to spravoval na mnoho espacech. Když jste na cestě stačí zahýbat konektorem relé a jedete dál. Samozřejmě platí, že konektor Lambda sondy musí být v perfektním stavu. Ten to dělá také.

jezis
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: čtv čer 18, 2009 21:47
Bydliště: Milovice

Příspěvek od jezis » sob črc 10, 2010 06:24

Tak tohle už jsem taky opravoval.
Ty relátka jsem schoval, aby nebyly pořat mokré.
Taky jsem občes zahejbal s relátkama a drátkamy, ale když mě zustal svazec drátu s relátkem v ruce. Tak jsem to musel upravyt.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace I (J11)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti