kontrolka nedobijení .....

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Stanislav Matura
Člen RCČR
Příspěvky: 45
Registrován: úte bře 13, 2007 21:06
Bydliště: Lomnice n.P.

kontrolka nedobijení .....

Příspěvek od Stanislav Matura » sob bře 24, 2007 18:33

Zčalo to klapáním nebo křupáním při rozjíždění ,když jsem se rozjel ,tak už nic.To je začínající problém s kloubem.Nemusí to mít spojitost ,Po nějaké době se rosvítila kontrolka ,že to nedobijí ( to jsem měl dojem-snad to nebude tak hrozný) ale zase po nějaké chvíli total kolaps, došla šťáva.Nešlo nic z el.Po cca 20 min kontrolky už svítily,ale nestartovalo.Nemám kat, tak rodina rotlačila a jelo se dál.Po 2 km zhasla světla a vše,ale motor ještě trochu šel.Aspoň tak,potřeboval jsem se vymotat z města pro odtah domu.Pak se ozval bzučák (stejný zvuk ,jako když nezhasnu světla)uznámil ,nepokračovat.Už to nešlo ani rotlačit ani nechat vše vychladnout.Kdo má nějakou zkušenost s tímto problémem .poraďte!!!
Espace I. 2,2 s LPG prodáno
Espace IV. 1,9

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » sob bře 24, 2007 19:34

jednak bych kouknul na ty konektory co jdou od spínačky bývají často vyhřátý, taky jednou takhle jedu a najednou konec tak jsem to v německu opravoval. Potom bych zkontroloval zemnící pásky mezi motorem a kastlí, také mínus pol od baterky na kastli, a potom konečně plusový kabel, nevím zda J11 nemá taky tavnou pojistku , u J63 bylá totálně vyhnilá a občas se stávalo že to taky chcíplo, pojistku jsem dočasně proklemoval abych dojel.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Stanislav Matura
Člen RCČR
Příspěvky: 45
Registrován: úte bře 13, 2007 21:06
Bydliště: Lomnice n.P.

kontrolka nedobijení .....

Příspěvek od Stanislav Matura » sob bře 24, 2007 19:40

Kde byla tavná pojistka U J63,abych trochu věděl,kde to hledat.Netušíš ještě proč to začalo bzučet? Málo proudu nebo co?
Espace I. 2,2 s LPG prodáno
Espace IV. 1,9

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » ned bře 25, 2007 08:10

u J63 je nad baterkou v takovým plastovým pouzdru, je to přidělaný na kastli. ale u j11 jsem si nikdy jí nikdy nevšiml. to bzučení nevím.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Stanislav Matura
Člen RCČR
Příspěvky: 45
Registrován: úte bře 13, 2007 21:06
Bydliště: Lomnice n.P.

Příspěvek od Stanislav Matura » pon bře 26, 2007 20:56

Tak tavnou pojistku nemám.Po změření v servisu do baterky nic nepřichází.hned s tím byl vyřízený, po tolika km, to je normální-výměna.
Ale při zkoušce jízdy(baterku jsem dobil) nachvilku kontrolka zhasla.bohužel v prudší zatáčce to začalo znovu,dráty ke spínačce byly docela ohřáté.Tak zítra jdu na ně.
Espace I. 2,2 s LPG prodáno
Espace IV. 1,9

Stanislav Matura
Člen RCČR
Příspěvky: 45
Registrován: úte bře 13, 2007 21:06
Bydliště: Lomnice n.P.

Příspěvek od Stanislav Matura » pon dub 09, 2007 13:17

Tak to byla banální závada "uhlíky v altíku"..Po úpravě uhlíků z favorita cena cca 50 Kč + práce u jednoho kutila machra-hotovo a už se točí.Pak se objeila ještě jedna chybka spínačka a snad to je už v el.úplně OK.
Espace I. 2,2 s LPG prodáno
Espace IV. 1,9

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace I (J11)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů