Chybový kód P0225

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pohodovej
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 23, 2017 20:36

Chybový kód P0225

Příspěvek od pohodovej » úte kvě 23, 2017 20:56

Ahoj, jsem tu nováček a rovnou s prosíkem. Koupil jsem zatím svoje nejhorší Kangoo, 1.2, 03, pronásleduje mě padání auta do nouzáku. Od začátku to hlásí chybovou hlášku P0225, což je snímač plynového pedálu, dal jsem nový a žádný pokrok, takže to začalo lítat po servisech, postupně mi dali novou škrtící klapku, cívku, svíčky, taky zadní lambdu... Nic, chvíli jezdí a pak bez zjevné příčiny zase nouzák a zase ta samá chyba. Preventivně jsem koupil další nový snímač, byla tam Hella, tak Hellu, ale pořád dokola. Několik servisů si s tím neví rady, občas někdo navrhne novou řídící jednotku, což není úplně levná záležitost, navíc s velmi pochybnou účinností, protože mechanici na dotaz, zda si myslí, že to bude skutečně ono, jen krčí rameny. Nesetkal jste se prosím vás někdo s podobnou duchařinou? Poslední autodílna mi navrhla mrknout se na kat, že je možná vysypanej a způsobuje právě tuhle neplechu, ale to bych s tím asi nelítal 150 po dálnici, taky se mi to nezdá. Jediná indicie je, že to nedělá v zimě, jenom jak se teplota dostane na letní hodnoty. Díky za každý koment.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Chybový kód P0225

Příspěvek od Zefek » stř kvě 24, 2017 12:31

Kontakty v konektorech. Pokud budeš měnit komponenty, tak se nedoplatíš. Přitom konektory na autě jsou pořád stejné. Změřit to nelze. Chce to komplexní diagnostiku řj motoru dohromady s určitou zkouškou kabeláže.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

pohodovej
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 23, 2017 20:36

Re: Chybový kód P0225

Příspěvek od pohodovej » stř kvě 24, 2017 22:28

Super, konečně názor s nějakou logikou. Takže navrhuješ postupovat směrem snímač plynového pedálu, konektor, svazek, konektor? Nebo je tam v cestě k řj ještě něco? Poslední automechanik se mnou jezdil s diagnostikou na klíně asi hodinu a snažil se na něco přijít, ale ani prd, a to je tam v okolí vyhlášený diagnostik. Evidentně se vyznáš, tak prosím ještě dvě věci, jestli je to pravda, nebo blábol. Může se snímač plynového pedálu poškodit tím, že ho opakovaně odpojíš od konektoru při nevyndané baterce? A má snímač plynového pedálu jakoukoli souvztažnost s čidlem na brzovém pedálu? Někdo mi doporučoval výměnu obou najednou, ale nechápu proč Díky za rady.

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů