Couvák

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Caesar
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 10, 2014 09:00

Couvák

Příspěvek od Caesar » čtv úno 23, 2017 15:41

Ahoj,

mám tady Renault Kangoo 2006, 1.5 DCi 62kW. Mám podivný problém s couvákem. Kdysi tam někdo montoval parkovací senzory a sebral to z pravého couváku. Všechno po dlouhou dobu fungovalo bez problémů. Před nedávnem sporadicky přestávaly fungovat couváky, tedy nešlo světlo ani senzory. Tipnul jsem to na spínač, ten se ale zatím neměnil. Dnes jsem přišel na to, že když vyndám z lišty (mám dvě, novou a starou) žárovku, couvání funguje - pípák naskočí, do slotu jde proud (i když mi to chvilkama ukazuje jen kolem 6V). Jakmile tam žárovku dám, ztichne to, jakoby couváky nešly. Dělá to s každou žárovkou (vyzkoušel jsem 5W, 10W, 21W), v obou lištách. Když žárovku zase vyndám, začne to pípat. Takže couvákový okruh i se spínačem je OK, problém bude v tom napětí. Máte někdo tip, čím to je?

Díky

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Couvák

Příspěvek od krt.ecek » čtv úno 23, 2017 15:43

já bych sázel na kostru u toho daného světla.... :roll:
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Caesar
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon lis 10, 2014 09:00

Re: Couvák

Příspěvek od Caesar » čtv úno 23, 2017 17:27

Díky za radu. Sice to kostrou nebylo (zkoušel jsem různě ukostřovat, nic), ale přišel jsem na skříplý drát, ale až v místě, kde byl schován v izolaci - originální. Asi to tam někdo při skládání skřípnul a on se časem vymačkal tak, že přestával fungovat. Nahradil jsem to a jede to. Teda zase sporadicky nejede, ale to už je věc vychozeného spínače couváků na převodovce, ten je teď zralý na výměnu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti