Záměna převodovky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Jan Kavik
Starting member
Příspěvky: 61
Registrován: stř říj 21, 2009 01:41
Bydliště: Klimkovice
Kontaktovat uživatele:

Záměna převodovky

Příspěvek od Jan Kavik » sob úno 18, 2017 01:06

Po vylagrování ložisek v převodovce JB1 985 (1,2 16V 55 kW) jsem ji zaměnil za převodovku z THALIE (měla najeto 80 000 km, na vrakovišti po převrácení na střechu). Moje měla na sobě vývod pro tachometr (dynámko pulzů), Thalia ne. Můj mechanik z toho nespal, já jsem byl rozhodnut rychlost měřit navigací a ujeté km orientačně cyklocomputerem ( na STK bych neprošel). Mechanikovi to nedalo a na diagnostice zjistil, že tachometr může brát impulzy z ABS (tak tomu bylo u Thalie). Na rozdíl od ní, mi to snímá ze zadního kola. Při nastavování hodnot jelo Kangoo na jedničku 180 km/hod. Obvod kola se nenastavuje v mm, ale v metrech. Nyní je rychlost dle navigace úplně přesná. PŘEVODY JSOU VÍCE DO RYCHLA :lol: . Na pětku to jede asi o 10 - 12 km rychleji. To mi vyhovuje, jezdím prázdný a motor se zbytečně točil - chtělo to šestku. teď se ji to trochu přiblížilo. Při 2 000 ot/min, na čtyřku jede 50 km/hod.

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti