Pomoc - Kangoo II. 1.5 dCi - v mrazu jen točí, nenastartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
MirekČ
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 11, 2006 17:51

Pomoc - Kangoo II. 1.5 dCi - v mrazu jen točí, nenastartuje

Příspěvek od MirekČ » úte pro 13, 2016 17:49

Mám Kangoo II. 1.5 dCi (63kW), 2008.

Auto už delší dobu déle startovalo, ale nic dramatického.

Teď s příchodem mrazů už nestartuje vůbec. Prostě jen točí, točí, točí.



Odtaženo do servisu, jedna žhavička KO. Takže dány všechny 4 nové. Dána i nová baterka. Jenže se oteplilo a auto začlo normálně startovat, jen trošku déle točilo. Týden se s ním jezdilo,bylo trochu línější, hůř šlo za plynem.


Dnes mrzlo a ráno - zase nic. Jen točí.



Servis zkontroloval hadice, common rail, atd. Nic. Pouze si na diagnostice všimli, že teplota paliva hlásí soustavně nulu (čidlo je prý součástí váhy vzduchu). Jinak bez chyb.



Může mít souvislost toto čidlo se startováním? Pokud je pořád nula, tak by přeci nemělo vliv na start v mrazu, ne?




Díky všem.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Pomoc - Kangoo II. 1.5 dCi - v mrazu jen točí, nenastart

Příspěvek od Zefek » úte pro 13, 2016 22:25

Když se něco jmenuje váha vzduchu, tak to měří co? Vzduch! Když se něco jmenuje teplota paliva, tak to měří co? Palivo! Jak může jedna součástka zároveň měřit vzduch i palivo? Teplota paliva není až tak rozhodující. Spíš by mě zajímal tlak paliva při startu. Závadu to hlásit nemusí.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

MirekČ
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: ned čer 11, 2006 17:51

Re: Pomoc - Kangoo II. 1.5 dCi - v mrazu jen točí, nenastart

Příspěvek od MirekČ » stř pro 21, 2016 18:22

Má někdo podobnou zkušenost?

Auto bylo odtaženo do servisu, opět jen točilo. Tlak paliva v pořádku, vstřiky v pořádku, elektrika v pořádku... Auto nehlásí žádné chyby na diagnostice.

Poté samo od sebe zase začlo startovat.

Následně jezdilo zase jen tři dny a celá situace se opakovala znova. Následně zase tři dny OK, pak zas lehlo...



V servisech si nad tim drbou hlavu. Nikdo neví. Auto se tam přitáhne a během pár hodin začne normálně startovat.



Jediné, čeho jsem si všiml já, že při startu po zhasnutí symbolu žhavení zůstane pár vteřin svítit symbol "blesku/diagramu", pak zhasne. Tzn. elektrická chyba. Ale prý by měla svítit pořád...



Nebo doporučí někdo dobrý servis v Praze? Autorizák ne...

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů