Nejde nastartovat

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
CorkaCZ
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 25, 2016 13:21

Nejde nastartovat

Příspěvek od CorkaCZ » stř kvě 25, 2016 13:28

Ahoj, dostal jsem takovou nabidku, ze kdyz zjistim, proc kangoo nestartuje a zprovoznim ho, tak mi ho dotycny daruje na lesni ucely.

Jedna se o kangoo 4x4 motor asi 1.6 nebo neco podobneho, presne nevim, omluvte, je to ale diesel.

Rok stalo z duvodu, ze nechce chytnout. Stoji od minule zimy, blbec s tim autem driftoval ve snehu na louce a pak jak ho chtel nechat zchladit, tak to chcipnul a pak uz nenastartoval. Bylo odtazeno na parkoviste a rok tam stoji. Obcas jsme to zkouseli nahodit a bez vysledku. Starter toci, motor take, ale chytnout nechce. Baterka je v pohode, zkouseli jsme jich nekolik, dobijeli jsme, nahazovali jsme to auto i pres kabely a nepomohlo nic.

Jediny, co mi pan rikal, ze mu odesel silentblok na kardanu, tak ho sundal a je z toho predokolka.

Otazka na Vas, panove prosim, na co se prvne podivat popripadne cim by to mohlo byt? Jeste se mi dozycny ted nedavno zminil, ze mu spináo turbo pozdeji, nez by melo. Myslite si, ze by to turbo zabranili startu?

Toho auta je skoda, do lesa by bylo jeste dobry. Rok je to asi 2001. Diky za odpoved.

Darko
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: ned srp 06, 2006 11:44
Bydliště: prostějov

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Darko » stř kvě 25, 2016 22:01

no to je super jestli nevíš jestli je to diesel nebo benzín.Na benzínce celkem zásadní problém... Jinak verze 4x4 se vyráběla výhradně z BENZÍNOVÝM motorem 1.6i 16v. A nejde nastartovat,protože jsou svíčky v hajzlu.
Mazda 626 2.0i (první normální auto)
Opel Omega B 2.0i 16v (dálniční koráb)
Mazda Xedos 6 2.0i V6 (stíhačka)
Renault Laguna RXT 1.8i 16v (kočárek)
Fiat Multipla 1.6 16v (autobus)
Citroen Xsara Picasso Exclusive 1.8i 16v (2002) (echt kočárek)
Renault Kangoo 1.4i RXE automat (splašené přibližovadlo pro manželku)

CorkaCZ
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 25, 2016 13:21

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od CorkaCZ » stř kvě 25, 2016 22:12

Darko, děkuji za odpověď a omluv mojí neznalost, prosím. Já se s tím autem nevozil, jen jsem to auto viděl a zkoušeli jsme to nahazovat, myslel jsem, že je to diesel. Každopádně to zjistím.

Říkal mi, že mi to dost často i třeba chcípalo na křižovatce a nešlo mu nastartovat. Spíše dost často.
Auto taky desně hulilo, což může být taky velký problém, také nefungovala kontrolka nafty, lítala si jak chtěla a nikdy neukazovala správně naftu, je tedy ještě možné, že došla nafta a zavzdušnili jsme palivovu soustavu, já jsem ale analfabet a netuším, jak to spravit a co kde je. Sice věk na to mám, ale o auta se nezajímám, takže nevím.


EDIT//: Tak je to diesel určitě, je to ta 1,9DCI, zítra to opravdu upřesním.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Zefek » čtv kvě 26, 2016 06:24

Dci ... To bez diagnostiky nerozjedeš. Může tam být spousta věcí, ale je potřeba zjistit základní údaje pro provoz toho motoru a na to je potřeba diagnostiky. Může to být nízkotlaké/vysokotlaké čerpadlo, vstřiky, nějaký ten snímač, ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

CorkaCZ
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 25, 2016 13:21

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od CorkaCZ » čtv kvě 26, 2016 10:13

:mava:

Teď jsem, u auta byl, točil jsem ho a nic, je to to 1.9 DcI

Měl jsem doma takovou tu OBD 2 Bluetooth diagnostiku - ta levná všude na trhu, napojuje se to třeba přes tablet, koupil jsem si i na to aplikaci a chybu to žádnou nenašlo.
Koukal jsem pod kapotu :haji: na přívod paliva a průhledné hadičky jsou plné nafty, takže budu hledat jinde.

Píšeš o diagnostice, na to je potřeba asi nějaká spešl, že? Servis máme daleko a tahat to nikdo nechce.

Byl bych hrozně rád, kdyby se mi to podařilo zprovoznit svépomocí, než hned vyhledávat servis, to bude majlant a jak to s renauktem bývá, vymění všechno ale problém přetrvá...

Našel jsem toto video: https://www.youtube.com/watch?v=t309aWU4XXg jenže motor se takhle nechová, ten motor netočí tak rychle a plynule, přijde mi jak nějak línější, zkusím Vám to natočit.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Zefek » čtv kvě 26, 2016 16:10

Potřebuješ zjistit tlaky paliva a otáčky motoru. V tom kangoo je jiný motor.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

CorkaCZ
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 25, 2016 13:21

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od CorkaCZ » čtv kvě 26, 2016 17:04

Tlaky paliva, nějak nevím, jak si to mám přebrat. Jelikož to auto není moje, nebudeme řešit servis, on s tím nechce nikde jezdit ani lítat a hlavně do toho nechce vrazit už ani korunu, takže buď samo doma nebo vrakoviště.

Pokud je potřeba změřit tlaky paliva a otáčky motoru (asi při točení?) jak na to po domácku?

Prosím tě, ještě, rád bych zkusil někam manuálně cáknout naftu, jestli by to nechytnulo, někde jsem četl, že je potřeba prolít filtr čistou naftou, popř cáknout stříkačkou někam do oběhu, ale kam, jak?

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od Zefek » čtv kvě 26, 2016 17:15

Oboje změřit diagnostikou.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

CorkaCZ
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 25, 2016 13:21

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od CorkaCZ » čtv kvě 26, 2016 20:23

Toto asi nepůjde udělat s tou levnou diagnostiku, kterou jsem zmínil nahoře co? Tak asi potom šrotiště.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5794
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Nejde nastartovat

Příspěvek od kotasekh » stř čer 15, 2016 15:47

Můžeš zkusit do sání stříknout éterový sprej. Pokud motor na chvíli naskočí, bude chyba buď v nějakém čidlu, nebo dodávce paliva, kde se bez diagnostiky nehneš. ELM327 na to stačit asi nebude, ten odhalí maximálně to čidlo.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů