Automatická světla, jak vypnout? versus denní svícení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Vaci
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 05, 2016 20:02

Automatická světla, jak vypnout? versus denní svícení

Příspěvek od Vaci » čtv kvě 05, 2016 20:10

Zdravím chlapi
Mám takový problém na R Kangoo 2010, chci tam dát denní svícení, ale za boha nemůžu přijít na to, jak vypnout tu automatiku. Když je páčka daná na 0, tak po nastartování se automaticky rožnou potkávačky, když přepnu na obrysovky, tak svítí jen obrysovky, když přepnu na potkávačky, tak se to chová stejně jak na 0, tedy svítí potkávačky, po vypnutí motoru vše zhasne, jak na 0, tak na potkávačkách. Tedy řeším to, jak to na 0 vypnout, jelikož dle zákona nesmí při denních světlech svítit nic jiného...
Další věc je, že jsem se díval na přední světla a obrysovky jsou dvouvláknové, tedy obrysovky svítí 5W a je tam druhé vlákno 21W, ale žádným způsobem to druhé vlákno nejde zapnout, tedy to vypadá, že tam je příprava na denní svícení origo, dokonce i na světlech je psaná homologace 00RL, tedy to je vše nachystáno, ale jak to zprovoznit, to mi vrtá hlavou.
Díky za nápady

Vaci
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: čtv kvě 05, 2016 20:02

Re: Automatická světla, jak vypnout? versus denní svícení

Příspěvek od Vaci » čtv kvě 12, 2016 22:23

Nebo aspoň elektrické schéma na Kangoo 2010, nebo kde bych našel relé světel, zdá se mi, že cvaká někde u baterky, ale nemám tušení, jak se k němu dostat, sundal jsem plastovej kryt, ale nikde nic, asi to bude chtít více rozebírání...

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Automatická světla, jak vypnout? versus denní svícení

Příspěvek od Zefek » pát kvě 13, 2016 06:31

Jestli je to 2010, tak to půjde jedině přes diagnostiku.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

chosse007
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 26, 2012 19:59

Re: Automatická světla, jak vypnout? versus denní svícení

Příspěvek od chosse007 » sob zář 03, 2016 22:14

Vaci píše:Zdravím chlapi
Mám takový problém na R Kangoo 2010, chci tam dát denní svícení, ale za boha nemůžu přijít na to, jak vypnout tu automatiku. Když je páčka daná na 0, tak po nastartování se automaticky rožnou potkávačky, když přepnu na obrysovky, tak svítí jen obrysovky, když přepnu na potkávačky, tak se to chová stejně jak na 0, tedy svítí potkávačky, po vypnutí motoru vše zhasne, jak na 0, tak na potkávačkách. Tedy řeším to, jak to na 0 vypnout, jelikož dle zákona nesmí při denních světlech svítit nic jiného...
Další věc je, že jsem se díval na přední světla a obrysovky jsou dvouvláknové, tedy obrysovky svítí 5W a je tam druhé vlákno 21W, ale žádným způsobem to druhé vlákno nejde zapnout, tedy to vypadá, že tam je příprava na denní svícení origo, dokonce i na světlech je psaná homologace 00RL, tedy to je vše nachystáno, ale jak to zprovoznit, to mi vrtá hlavou.
Díky za nápady

Ahjo byl jsem renaultu a ptal jsem nse na denní svícení u Kangoo 2011 to same parkovačky a dvouvlákno jen tam vedou dva dráty a nbylomi řečeno žeby se muselo připojit rele a že to zlobí a není to nic moc tak jsem sena to vykašlal :-)

chosse007
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pát říj 26, 2012 19:59

Re: Automatická světla, jak vypnout? versus denní svícení

Příspěvek od chosse007 » úte zář 27, 2016 13:13

Ahoj jestli ti k parkovačkám nevedou 3 dráty tak není vozidlo připraveno k tomu aby se ti rozsvítili 21W vlákno ,,,,a bylo mi řečeno v servis renaut že to rele na denní svícení pěkně zlobí tak já svítím klasiku potkávačky a vypnout alá denní svícení jde tím že si to navolíš na levé pačce je na ní AUTO to přidrž nebo zmačkni napíše to off a je to :-)
Chosse007

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů