Kangoo 2012/ 1,5 (66kw) dci - chybné čidlo teploty turba.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
petoposta
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte čer 02, 2015 08:25

Kangoo 2012/ 1,5 (66kw) dci - chybné čidlo teploty turba.

Příspěvek od petoposta » úte čer 02, 2015 08:31

Dobrý deň, prosím o radu.
Na mojom kanguu 2012, 1,5dci (66kw) nepravidelne svieti kontrolka servisu (oranžový kľúč).
Po napojení diagnostiky mi zistili chybu - chybné čidlo teploty turba.
Raz som umyl motor wapkou pretože bol veľmi špinavý a od vtedy mi kontrolka sieti nepravidelne.
Nezbadal som žiadny pokles výkonu ani sekanie motora, ide pekne len sa zrazu rozsvieti kontrolka servis a potom po nejakej dobe zhasne...
Viete mi prosím poradiť kde sa uvedené čidlo nachádza aby som ho vyčistil alebo vymenil?
Ďakujem.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kangoo 2012/ 1,5 (66kw) dci - chybné čidlo teploty turba

Příspěvek od Zefek » úte čer 02, 2015 08:38

Na hadici mezi turbem a motorem. Jestli to má mezichladič, tak na trubce od mezichladiče do motoru.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

petoposta
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte čer 02, 2015 08:25

Re: Kangoo 2012/ 1,5 (66kw) dci - chybné čidlo teploty turba

Příspěvek od petoposta » úte čer 02, 2015 08:44

Ďakujem za odpoveď no nie som až tak zdatný, nemáte foto alebo schému kde to je vyznačené?
Neviem čo je medzichladič a neviem či to moje kangoo má.

Uživatelský avatar
gumicky.eu
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: stř úno 20, 2008 09:51
Bydliště: Lešná-Příluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kangoo 2012/ 1,5 (66kw) dci - chybné čidlo teploty turba.

Příspěvek od gumicky.eu » sob črc 14, 2018 08:54

Ahojte, nám když se začala takto rozsvěcovat a zhasínat oranžová kontrolka servisního klíče, tak časem odešel alternátor. Teď nevím, jestli se společně rožínala i kontrolka baterky, ale myslím, že to tak nebylo.
Jinak teď máme problém s výfukovými plyny v kabině. Asi před rokem při nastartování se z výfuku hodně zakouřilo. Nedělalo to pravidelně, jen občas. Potom se začal ztrácet olej a teď už to nedělá. Olej v pohodě z výfuku se nekouří, ale když stojím s nastartovaným motorem, tak uvnitř auta jsou silně cítit výfukové plyny. V Renaultu mi řekli, že může být někde prasklý chladič výfukových plynů, ale vidět tam nic není. Nemáte někdo zkušenost? Díky Jinak se jedná o Kangoo 2010, 1.5 dCi 50kw, najeto 330 tis.km
Pneuservis
Prodej použitých i nových pneumatik a disků
Půjčovna dodávek

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů