Podivný problém se stěrači

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
thomas007
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 14, 2014 11:51

Podivný problém se stěrači

Příspěvek od thomas007 » úte lis 18, 2014 20:12

Zdravím,

řeším zajímavej problém u svojeho Kangoo. Už dvakrát se mi stalo (samozřejmě zpravidla když pršelo, nebo vyloženě chc-lo), že jsem přišel do auta, nastartuju, pustim stěrače a nic. Respektive, ostřikovače přední i zadní fungují, zadní stěrač taky bez problému běží, ale přední stěrače ani ťuk. Respektive ani relátko neslyšim cvaknout. Vyndal jsem a zkontroloval pojistku, je OK. Minule mi to plecháč udělal, dojel jsem domu, zkoušel všecko možný a nic. Druhej den fungovaly bez problému. Dneska jedu ze servisu po výměně oleje a fungujou. Dojedu na nákup, vrátim se k autu, nastartuju a nic. Venku chcanec a stěrače nejdou a to ani když do nich rukou ťuknu.

Nemá někdo tip na co se mam zaměřit? Najel jsem s tim něco přes 6000 a jak se blíží zima, najednou se objevujou takovýhle zákeřnosti. Abych se s tim bál někam vyjet, co když začne pršet nebo sněžit.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od krt.ecek » úte lis 18, 2014 20:17

a když použiješ ostřikovač, tak se stěrače hnou, nebo ani to?
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

thomas007
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 14, 2014 11:51

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od thomas007 » úte lis 18, 2014 20:18

Ani to
Renault Kangoo 1.5 dCi 66kW

thomas007
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 14, 2014 11:51

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od thomas007 » úte lis 18, 2014 20:19

A tutově až je nebudu potřebovat, zas pujdou...
Renault Kangoo 1.5 dCi 66kW

Uživatelský avatar
Krumph
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pon bře 07, 2011 17:26
Bydliště: Praha

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od Krumph » stř lis 19, 2014 07:16

A "vystoupit nastoupit" jsi zkousel? :D Myslim tim vyndat klicek a zase zandat a zapnout elektriku? Jednou se mi stalo, ze jsem mel primrzle sterace co nebylo na prvni pohled videt a pustil jsem sterace, jen sebou cukly a nic. Od te doby se nehejbaly i kdyz jsem je uvolnil. Jel jsem bez steracu a byl jsem z toho zelenej, ze se neco spalilo. Po dojeti jsem kontroloval pojistky a nic. Pak to zkusil znova a protoze mezitim jsem vytahnul klice tak to slo. Asi nejaka ochrana pred pretizenim motorku. Takze mozna nejak ti zabira tahle ochrana protoze mam motorek vetsi odber nez by mel mit nebo tak neco.
Renault Kangoo 2 - 2009 1.5dci 63kW

thomas007
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 14, 2014 11:51

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od thomas007 » stř lis 19, 2014 07:36

No zkoušel. Několikrát a ani se nehnou. Přijel jsem večer domu a strávil hodinu v autě zjišťováním o co jde. Na nic jsem nepřišel.
Renault Kangoo 1.5 dCi 66kW

thomas007
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 14, 2014 11:51

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od thomas007 » stř lis 19, 2014 11:28

Tak dneska jsem ráno přišel k autu, stěrače fungovaly. Jedu do práce, po cca 10 minutách jízdy najednou přestaly a už se nerozběhly. Ani když jsem dojel, vyndal klíček a znovu vložil a nastartoval.
Renault Kangoo 1.5 dCi 66kW

thomas007
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 14, 2014 11:51

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od thomas007 » čtv lis 20, 2014 10:10

Tak jsem zjistil, že když je auto studený, stěrače normálne fungujou. Jakmile se ale auto během jízdy zahřeje, přestanou přední stěrače fungovat. Nemá někdo tip?
Renault Kangoo 1.5 dCi 66kW

NĚMEC Karel
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: úte pro 21, 2010 18:51

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od NĚMEC Karel » čtv lis 20, 2014 19:18

Ahoj kamarádi od klokanů! Kde je Thomasi příčina poruchy tvých stírátek bohužel nevím, protože těch může být hodně...... / stáří motorku= uhlíky, kabeláž = kontakt- ukostření atd.../ Já bych začal přepínačem pod volantem! Už tě slyším....Tomu nic není ......! Měl jsem problém s blynknama . Při jízdě stále cvakalo relátko, dal jsem ukazatel a byl klid a to se opakovalo! Myslel jsem si, že jsem IQ 1000 a nasadil jsem svoji ,, vylučovací metodu,, , která mě stála dost peněz a nic!!!!! Zoufalý jsem náhodou potkal kamaráda a dali jsme řeč...! A on povídá...! Francouzi ?! Renault nebo Peguot to je jedno všechny problémy se světly, blinkry a stěrači začínají v LUCASU pod volantem !! Ty jsou u starších aut dost poruchový.... Vím že to není laciná záležitost, ale mě se povedlo na AUKRU sehnat levou část / světla, mlhovky a blinkry / nový za 600,- + doprava. A opravdu byla závada v tom přepínači i když ten původní vypadal a ,, pracoval,, jako nový!! Zkus to! Třeba ti ho někdo půjčí. Su ndá se kryt a ze strany dva šroubky , kolektor a je to.....! Žádné sundávání volantu, je to na dva kusy - levý - pravý vypínač na dvou šroubech asi na křížák . Nahoře jsou taky dva šroubky na torz - ty ne!!! Ono se k nim stejně blbě může!!! Netvrdím, že je tvoje závada je v tomto místě, ale......!!!!! Když se ti podaří jakým koli způsobem odstranit dej vědět! Přeji mnoho úspěchů! Kadel :mava:
kadel

thomas007
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát lis 14, 2014 11:51

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od thomas007 » úte pro 02, 2014 11:50

Tak chyba byla nakonec skutečně v motorku stěračů. byl nějak načatý. Po výměně všechno funguje jak má. Třeba se to bude někomu hodit.
Renault Kangoo 1.5 dCi 66kW

NĚMEC Karel
Starting member
Příspěvky: 58
Registrován: úte pro 21, 2010 18:51

Re: Podivný problém se stěrači

Příspěvek od NĚMEC Karel » úte pro 02, 2014 15:11

Ahoj. Určitě se to bude někomu z nás ,,servisáků,, hodit! Je dobře, že tohle fo'rum funkuje ! Sám jsem tady dostal mnoho dobrých injekcí do hlavy a hlavně to šetří prach a nervy....!!!! Příjemný svátky a zdravím: Kadel
kadel

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů