Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
bibr333
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 24, 2011 08:32
Bydliště: Liberec

Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Příspěvek od bibr333 » stř led 30, 2013 22:04

Ahoj, mám teď malý problém se svým kangem. Před časem mi začaly vynechávat stěrače. Příznaky byly prakticky stejné, jako v příspěvku "stěrače" z 15.1. To se vyřešilo výměnou motorku. Chvíli vše fungovalo v pořádku, ale po pár dnech se objevil jiný problém. Stěrače nejdou v žádné poloze kromě ostřikování, to jdou bez problému. Nejde zadní stěrač, zase kromě ostřikování. Nejde přepnout světla na tlumená, dálková, ani je úplně zhasnout. Nejdou zapnout mlhovky. Na páčkách tedy pořád fungují pouze směrovky, ostřikování vzadu a vepředu a přepínání palubního počítače. Po chvíli jízdy začne najednou naráz všechno fungovat a až do konce jízdy to funguje. Na začátku další jízdy to někdy funguje hned, někdy ne. Tipoval bych si na nějakou vlhkost někde. Určitou závislost mezi tím, že auto stojí na sněhu nebo dešti tam vidím.
V autorizovaném servisu nic nenašli (asi se ani moc nesnažili) a tvrdili, že jsou asi špatné páčky. Ale pravou páčku mám starou dva měsíce, takže nevím.
Rád bych se tedy zeptal, jestli jste někdo neměl podobný problém nebo jestli nemáte tip, kam a na co se podívat.
Pak mi ještě v jednom servisu říkali, že tato nová verze nemá spínání stěračů na přímo, ale přes palubní počítač. Je to pravda?
Není možné, že funkce, které nefungují, jdou skrz počítač a ty, které jdou (směrovky) se spínají přímo?

Už moc nevím, co s tím mám dělat. Problém je v tom, že když si auto vezme někdo do dílny, tak aniž by něco udělal, za hodinu, za dvě to začne fungovat samo od sebe.
Předem díky za radu.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Příspěvek od Zefek » čtv led 31, 2013 09:32

Neblbne někde nějaká kostra? Mám za to, že i směrovky jdou přes řídící jednotku, ale světla ne. Takže buď bude nějaká oxidace v konektorech, nebo haprují kostry. Mrknu se ti v průběhu dne do schémat.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Příspěvek od Zefek » čtv led 31, 2013 12:36

Ok, píšeš, že pravou páčku máš dva měsíce vyměněnou. Pravá páčka jsou tedy stěrače. Motorek ostřikovače je zapojený na jiný okruh, než samotné stěrače, proto to funguje na ostřikovač. Mrkni na pojistku se symbolem skla a stěrače, jestli tam není oxidace, nebo nějaký blbý kontakt. Měla by tam být pojistka 20A. Zkontroluj i konektor u páčky, jestli tam není oxidace.
U těch světel se bojím, že bude vadná páčka.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Příspěvek od krt.ecek » čtv led 31, 2013 12:40

nepíšeš jaký je to rok, nebo aspoŇ jsem to nepostřehl, ale blinkry opravdu nemusí jít skrz řídící jednotku, ale spíš si myslím, že to půjde kostrou do řídící jednotky, stejně jako stěrače, jen světla jdou napřímo. Jestli jsem to dobře pochopil, tak ti trvale svítí světla, zkus odpojit páčku, zda zhasnou a v mém podpisu je odkaz na konektor páčky a zkus to spojovat místo páčky a poznáš....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

bibr333
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 24, 2011 08:32
Bydliště: Liberec

Re: Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Příspěvek od bibr333 » čtv led 31, 2013 19:11

Díky za tipy, vyzkouším. Jen pro upřesnění, je to Kangoo II rok výroby 2008.
Nejdivnější na tom celém je to, že problémy na obou páčkách začínají a končí ve stejnou chvíli. Nikdy to není tak, že by šly stěrače a nešla světla. Buď všechno, nebo nic.

Uživatelský avatar
gumicky.eu
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: stř úno 20, 2008 09:51
Bydliště: Lešná-Příluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Příspěvek od gumicky.eu » pát bře 29, 2013 15:51

Zdravím všechny, mám Kangoo II, r.v. 2010, 1.5 DCI. Problémy s páčkama máme od začátku. Řešili jsme to jen při první garančce v Renault servise, ale s ničím nám nepomohli, že počítač žádnou závadu neukazuje a pokud to nedělá stále, jen občas, tak neví co maji odstranit. Náš problém byl ten, že někdy za deště když jsem zapínal stěrače se zároveň rozsvítila i zadní mlhovka a denní kilometry na přístrojovce nám skočily na kilometry celkem ujeté. Nedělalo to pořád, opravdu se to objevovalo zřídka a když nám v autorizovaném servise nepomohli, tak kde jinde?!
Dneska se to konečně projevilo pořádně! :-D Jedu do práce a najednou se z podvolantu vyvalil hustý dým a byl pořád intenzivnější. Řekl bych, že páčky začly hořet. Po vypnutí motoru a vytažení klíčku to naštěstí přestalo. Auto jsem nechal odvézt do servisu a čekám co bude. Samozřejmě už máme 9 měsíců po záruce. Jsem zvědav, jak se k tomu v Renaultu postaví, protože tato závada byla hned z počátku reklamovaná, ale v servise řekli, že závadu nenašli, tedy neměli co odstranit. :-) Nezbývá než čekat.
Pneuservis
Prodej použitých i nových pneumatik a disků
Půjčovna dodávek

bibr333
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 24, 2011 08:32
Bydliště: Liberec

Re: Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Příspěvek od bibr333 » úte dub 23, 2013 21:54

Tak já jsem to nakonec vyřešil. Největší zrada tam je, že levá i pravá páčka jsou spojené dohromady. Z levé jde svazek drátů, který je zapojený do pravé. To by nebyl zase takový problém, jako to, že když odpojíte tu levou páčku, polovina funkcí na pravé nefunguje. Přesně to, co mi to dělalo. Takže můžete mít problém na levé páčce, který způsobí nefunkčnost pravé.
Jak jsem to opravil, ani přesně nevím. Kompletně jsem rozebral levou páčku, vyčistil, zase složil a od té doby to už funguje.

Uživatelský avatar
gumicky.eu
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: stř úno 20, 2008 09:51
Bydliště: Lešná-Příluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Příspěvek od gumicky.eu » sob črc 14, 2018 09:15

Po čase se vracím k tématu. Problém s páčkama vyřešen. Jak mi kdysi v Renaultu tvrdili, že ty páčky propojené nejsou, tak samozřejmě jsou. Jak píše bibr333, je tam svazek asi 8-10 tenkých červených drátků (se mi to nechce znovu rozebírat) a 2 z nich byly uvolněné. Zahýbal jsem s nimi u konektoru a 2 odpadly. Oprava je snadná, ale mravenčí práce. Stačí vysunout kolík z konektoru, rozevřít svorku, obnažitkablík a zase zamáčknout a vrátit zpět. Pozor, je to opravdu náchylné, takže jakákoliv deformace znemožní zapojení na protikus. Problém byl v tom, že občas blinkry fungovaly a občas ne, někdy blikly jen 2-3x a přestaly. V provozu hodně špatnéi když poslední dobou potkávám lenochy, co blinkry nedávají vůbec. Stěrače nefungovaly, což byl za deště problém, ale naučil jsem se to vychytávat. Když jsem chtěl zapnout stěrače, nastavil jsem páčku do potřebné polohy a stačilo problíknout levý blinkr (něco jako potvrzení "ENTER") a stěrače se rozjely. Stejným způsobem bylo potřeba je vypnout. Nastavení do polohy "0" a potvrdit levým blinkrem, pak přestaly stírat. :-) Když mě to přestalo bavit, tak jsem sundal kryt pod volantem a závadu i s vyřešením jsem popsal už výše.
Pneuservis
Prodej použitých i nových pneumatik a disků
Půjčovna dodávek

Marty2412
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 07, 2020 14:40

Re: Kangoo II, problém se spínáním světel a stěračů

Příspěvek od Marty2412 » pát úno 07, 2020 14:47

Ahoj mněl sem to samý jak bibr333 problém byl ulomeny drát v V páčce přepínání světel

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti