Kontrolka serv a abs

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
johni
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 09, 2018 00:52

Kontrolka serv a abs

Příspěvek od johni » ned úno 11, 2018 15:38

Zdravim, clovek ktory mi auto predal, povedal ze obcas svieti kontrolka serv a abs....vraj to je ok iba treba ist do autoservisu prepisat software za ktory vraj pytali od neho 400€....

Tie kontrolky ozaj pocas jazdy niekedy zhasnu, niekedy rozsvietia.

Co myslite, je to tak? Moze to byt tym ze servo pomaly odchadzalo? Alebo cim?

Dakujem

maniacse
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: sob úno 10, 2018 17:45

Re: Kontrolka serv a abs

Příspěvek od maniacse » ned úno 11, 2018 22:08

Co ma spolocne servo a ABS? Moj nazor, ze blbne niektore cidlo ABS, preto ti blika kontrolka. Ked budes menit kolesa na jar, pozri si ABS snimace na kolesach, ci nieje niektory konektor poskodeny, pripadne ich odpoj a pozri, ci nie su hrdzave kontakty (ci nahodou nezatiekol). Nasledne pozri kable, ci je vsetko OK (poskodena chranicka, poskodena izolacia, ine spoje na kabloch). Nepoznam Renault diagnostiku, ale predpokladam, ze by ti mala vypisat konkretnu chybu, cize ak je to snimac ABS, ktore koleso hadze chybu, pripadne ci to nieje priamo ABS kocka (napajanie, ukostrenie, signal, ...).
Pokial vies jazdit a hlavne brzidt aj bez ABS, teoreticky by ta tato chyba nemala obmedzovat.

Edit:Sorry za to servo v minulosti, uz som chvilku s Renaultom pojazdil a zistil som, ze Serv. je servis a nie servo.. :D Kazdopadne, mne to blika, ked treba doliat brzdovku. Inak plati co som pisal v minulosti, skontrolovat snimace a hlasenu chybu diagnostikou. Ta vymena SW sa mi stale nezda..

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů