Kangoo 1.5 dci 48kW 2005 vyputie motora za jazdy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Roy820
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob pro 10, 2022 06:25

Kangoo 1.5 dci 48kW 2005 vyputie motora za jazdy

Příspěvek od Roy820 » stř dub 10, 2024 18:48

Ahoj
Mám Kangoo 1.5 DCI 48kW 2005
Na aute mi nesveitila žiadna kontrolka, normálne fungovalo až dnes za jazdy sa vypol motor, rzsvietili sa naraz kontrolky
- STOP
-združená kontrolka žhavenie/porucha motora
-bliká červený motor

Mal som raz na inom aute problém s tým červeným čudlíkom pri motore (neviem si za svet spomenúť ako sa volá) je to jednoduchý spínač -rozpoj/spoj, dva drátky, je v ňom gulka a červená gumová čapička.... Odpojil som ho a znova pripojil, zmizol blikajúci motor a kontrolka žhavenia.... Keď z neho vytiahnem konektor zasa sa rozbliká (teda káble k nemu sú v poriadku a auto ho registruje a to sú vlastne jeho jediné dva stavy, obvod rozpojený a spojený) Snímač je v stave ZOPNUTÝ.

Odpojil som baterku, pripojil, otočil klúčik na zapnutie kontroliek. Všetky zhasli ale ostala svietiť červená kontrolka imobilizéra, samozrejme, motor točí ale neštartuje.... skúsil som teda či nieje chyba v klúčiku, nová baterka nič nezmenila. Vyskúšal som či ho registruje, oddialil som plošák s imobilizérom od klúča, otočil a vtedy sa tá kontrolka rýchlo rozblikala, ak plošák priložím ku snímaču okolo spínacej skrinky tak ostane svietiť...
Problém ale ostáva, auto točí ale neštartuje a trvale svieti imobilizér... Bohužial druhý klúčik už nemám takže to neviem vyskúšať....
Môže byť chyba v imobilizéri ? Mohol by imobilizér za jazdy vypnúť motor ?
Viem že je to ťažko takto, diagnostiku ale podstúpi až keď niekoho zoženiem kedže auto ostalo v ritke v robote a domov som musel prísť vlakom.... Teda sa zatial spýtam či niekto netuší čo by to mohlo byť :cry:

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti