Renault Kangoo 1.4 r.v.2001 nestartuje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
David Č.
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 28, 2017 08:57

Renault Kangoo 1.4 r.v.2001 nestartuje

Příspěvek od David Č. » pon srp 28, 2017 09:22

Zdravím všechny a žádám vás o pomoc.Na začátek chci jen napsat že autům nerozumím tak popíši situaci+ co mě bylo řečeno člověkem co auta dělá.Potřebuji pomoc a rozlousknout tento problém.Když sem Kango koupil tak startovalo jak v zimě tak v létě na první dobrou až mě to samotného překvapilo.Nicméně ted tu nastal problém že nejde nastartovat na první dobrou.Po otočení klíčku po chvilce pozhasínají kontrolky jak mají nikde nic nebliká atd čerpadlo je slyšet jak nasaje byl sem i ujižten že tlak má dobrý.Při startování to bohužel všek jen točí a točí a točí ale nenastartujje.Baterka je naštěstí nová protože takové to startování opakuji několikrát (třeba i 10minut) než to nastartuje.Palivový filtr měněn,svíčky pro jistotu dané 3 bodové nebo 4 ted už přesně nevím a měněn rozdělovač a zkusil jsem chvilku používat i druhý klíč což nemělo žádný vliv a problém je pořád stejný.Po nastartování jede auto normálně jako by se nic nestalo ani to neškube prostě jede super.Po zhasnutí motoru následně nastartuji někdy na poprvé nekdy na potřetí ale to jen v případě že auto nestojí půl dne.Pokud stojí den nebo víc problém je stejný tedy trvá strašně dlouho než nastartuji.Všem děkuji za jakoukoliv pomoc nebo informaci která povede k tomu aby to bylo zase ok

Cholerik
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 20, 2017 11:48

Re: Renault Kangoo 1.4 r.v.2001 nestartuje

Příspěvek od Cholerik » úte srp 29, 2017 17:49

Ahoj taky nejsem žádnej odborník, ale třeba na něco přijdeme :-) v zásadě to můžou bejt dvě základní věci. Buď při startování nejde do válců benzín, nebo naopak nedává jiskru. Podle toho co ale píšeš, to vypadá že ti padá benzín. To by vysvětlovalo to, že po delším stání opět nejde nastartovat. Co sem tak projížděl google a různá fóra tak většinou se v tomhle případě jednalo o podávácí čerpadlo v nádrži ci nějaká jeho součást... nebo zkusit změnit čerpačku, kde tankuješ a zkusit tam natankovat nějakej lepší benzín...jinak mě nic nenapadá

David Č.
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 28, 2017 08:57

Re: Renault Kangoo 1.4 r.v.2001 nestartuje

Příspěvek od David Č. » úte srp 29, 2017 18:16

Ahoj.Dekuji za tip.No tankuji na Benzine tak myslim ze by to mělo byt ok.Tankuji jen tam a jezdim spíš pi městě takže časté starty.Jednou za cas jedu max do 100km.Dnes sem si ale vsiml kdyz to opet nenastartovalo že se rozsvitila kontrolka na abs.Myslim ale že to asi nebude mit vliv jo a obcas se za jizdy rozsviti erbek ale po chvilce zhasne.Na jizdu to nemá vliv.Mozna to bude to pomocné čerpadlo

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Renault Kangoo 1.4 r.v.2001 nestartuje

Příspěvek od kotasekh » úte srp 29, 2017 19:05

Pokud to abs po startu zhaslo, muze to pusobit nizsi palubni napeti pri startu, neboli nabij si baterii ;). Kontrolka airbagu bude mozna konektor pod sedackou.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

David Č.
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 28, 2017 08:57

Re: Renault Kangoo 1.4 r.v.2001 nestartuje

Příspěvek od David Č. » úte srp 29, 2017 20:50

Jj to zhaslo.Baterku jsem dával novou.Ten arbeg moc neřeším a zřejmě to bude to co píšeš.Ale to je maličkost nicméně se asi zaměřím na to čerpadlo i když mi bylo řečeno ze tlakuje dost.

David Č.
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 28, 2017 08:57

Re: Renault Kangoo 1.4 r.v.2001 nestartuje

Příspěvek od David Č. » sob zář 09, 2017 15:38

Tak jen pro info.Vypadá to že se oprava podařila.Nakonec se vyměnilo čidlo na setrvačníku a zatím vše ok.Prej je to jeden z velkých problémů u Renaultu.

Steeve
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř čer 20, 2018 23:55

Re: Renault Kangoo 1.4 r.v.2001 nestartuje

Příspěvek od Steeve » čtv čer 21, 2018 00:29

Zdravím.Známá má stejný problém- Renault Kangoo 1,4 r.v 1998 nestartuje.Nárazové čidlo funguje,pumpa při točení motoru spíná,ale svíčky jsou suché ani jiskru nehází.Večer bylo odstaveno,ráno už nešlo nastartovat.Nejsem si jist,mám podezření na snímač otáček kliky,nebo cívky.Do cívek na konektory proud jde.Mohl by někdo poradit

Odpovědět

Zpět na „Renault Kangoo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů