R.Modus bouchání od přední nápravy?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od rcmod » úte črc 25, 2017 21:13

Ahoj,mám takový problém.Vyměnil jsem na autě přední tlumiče a i uložení+čepy řízení.Závada co popíši dělala i před výměnou.Když jedu a třeba chci někde zaparkovat a víc se točí volantem,tak mi něco dost bouchá na přední nápravě a je to cítit do volantu.Nebo když jedu a začnu srovnávat volant a než se srovná úplně tak v tom taky něco jako bouchne/přeskočí.Můj typ je vadná převodka řízení,má vůli tam dole u řízení,jak se napojuje kloubek od řízení na ten tříhran co jde do převodky,vůle tak cca 2-3mm(vůle je přímo na tom tříhranu v uložení).
Auto bylo na geometrii a nic tam po prohlídce nenašli a když to se mnou projížděl technik nic mu to neudělalo akorád mi řekl že mám špatný přední tlumiče a já mu na to řekl že jsou dva týdny starý,tak mu sklaplo...
Jak mám prosím vás poznat,že za to může ta převodka řízení nebo co jiného to může dělat?Jsem už z toho dost nešťastný,nikdo na nic zatím nepřišel ale rány se zvětšují :(

A druhý problém co mám je ten,že mi někdy ustřeluje u auta zadek,jako že to rychle udělá pohyb vlevo a vpravo,je to špatné uložení zadní nápravy?

Kdyby měl někdo typ na převodku řízení za dobrý peníz tak sem s ním :)

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od kotasekh » úte črc 25, 2017 22:03

Zadni tlumice a tyce rizeni (axialni tahla). Na to bych se soustredil. Pripadne homokineticky kloub - vytoc poradne kola a prudseji se rozjed na jednicku a na zpatecku. Kdyz bude neco lupat, je to ten kloub.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od rcmod » úte črc 25, 2017 22:15

no ale ty axiální tyčky řízení,na ty by měli přijít na geometrii ne?Homo klouby když stočím kola a přidám tak vpřed ani vzad nic.
Naposledy upravil(a) rcmod dne úte črc 25, 2017 22:21, celkem upraveno 1 x.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od kotasekh » úte črc 25, 2017 22:20

Bohuzel nechapu presne popis, kde tu vuli popisujes, pochopil jsem to tak, ze se hybe ta tycka mezi cepem rizeni a hrebenem rizeni.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od rcmod » úte črc 25, 2017 22:23

já myslel ten tříhran co jde do převodky řízení,napojuje se na to přes kloubek tyč od volantu.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od kotasekh » úte črc 25, 2017 22:46

Kdyz na miste tocis volantem, lupe to?
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od rcmod » úte črc 25, 2017 23:15

když stojím a točím volantem,tak to nedělá,aspoň to nepostřehnu,musím aspoň pomalu jet aby to bylo slyšet,třeba na parkovišti když parkuju je to takové nepříjemně bouchnutí do volantu,taková tupá tlumená rána a slyším to od nápravy od spoda.Ale že na to ani na geometrii nepříjdou,prej podvozek kontrolovali,geo jsem dělal 2x.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od kotasekh » stř črc 26, 2017 07:21

Tak ja bych to tipoval spis na ten homokinetak. Zkus ty rozjezdy dopredu a dozadu s plne vytocenyma kolama. Nehybej pri tom volantem, at se kdyztak vylouci to rizeni. Snad se neco projevi...
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

vlastislav
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 04, 2015 11:24

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od vlastislav » stř črc 26, 2017 10:11

Měl jsem podobný problém, který se projevoval postupně zesilujícím boucháním od přední nápravy. Nakonec se ukázalo, že příčinou byla vůle
v objímce horního kloubu, která je nalisována na tyč řízení. Přesto, že vůle se zdála malá způsobovala popisované problémy. Závodu jsem nakonec identifikoval tak, že jsem rozpojil objímku na převodovce řízení,odpojený spodní kloub jsem upnul napevno do svěrky a otáčením volantu namístě
jsem pouhým přiložením ruky nejdříve na spodní kloub a následně na horní kloub zjistil místo závady. Musel jsem nechat vyměnit v servisu komplet
originál řídící tyč za cca 7 tis. Kč /replika není/. Pro informaci jsem též nechal nejdříve vyměnit čepy a tyčky. Proto bych doporučoval postupnou vylučovací metodu a pak lze snadněji určit místo závady.

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od rcmod » stř črc 26, 2017 22:11

Ano,vůle je v tom uložení té hřídele,co jde do převodky,problém přesně tak jak to popisuje Vlastislav.Ale docela mě zaráží,že se to nepozná nějak na geometrii,když prej podvozek před seřízením kontrolují.Ještě k tomu to i technik projížděl a akorád jsem tam byl za blbce,co si to vymýšlím.Jsem s tím smířený,že to přece jenom bude na novou převodku.
Homoklouby v plném rejdu a rozjezdy vpřed a vzad v klidu,nic necvakne ani nebouchne.

Jira78
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: ned dub 13, 2014 17:06

Re: R.Modus bouchání od přední nápravy?

Příspěvek od Jira78 » čtv srp 03, 2017 07:03

A co axiální ložisko pružiny - horní uložení?
Megane III Grandtour 2011, 1,6 16V 81KW, bílá Glacier

Odpovědět

Zpět na „Renault Modus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů