Prevodovka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
benedik
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 02, 2015 20:36

Prevodovka

Příspěvek od benedik » pon lis 02, 2015 20:54

zdravím renolťáci, mám modusa už nejaký ten mesiac a teraz v poslednej dobe pozorujem, že akosi zvlkaštne sa chova radenie.. Proste niekedy ked chcem zaradiť spiatočku tak sa mi tam nechchce dostať silou to tam ani nechcem tlačiť, ale parkrat ked vyradim a pustim spojku tak potom tam už nejako vbehne to iste sa začína objavoivať s 1kou že na križovatke z dvojky chcem zasunuť jedničku a nie a nie tam sadnúť.. keď sadne tak je ok.. nič neškripe nebucha doteraz s tym nikdy problem nebol.. aj dvoječka ide tak na akoby ťažšie že sa tam prebíja ostatne rychlosti neni problem.. mňa napadlo že to može stačiť vymeniť olej v prevodovke, aj ked to možno nieje nejake oficiálne riešenie, skor pán čo sa do toho rozumie tvrdil že už može byť vydrata lamela proste spojka že nevypina uplne ale ked ostatne rychlosti idu bez problemov 3,4,5 padnu vždy pekne skoro same.. robi to len na tych nizkych .. to s tou vymenou oleja mam tu z fór všade ked to spravili zazračne problemy zmizli tak ma zaujíma čo si o tom myslíte.. spojka si nemyslim že by už končila kedže zabera normalne na moj pohlad a na takom vysavači by po 110 tkm mala byť ešte v poriadku.. ostatne rychlosti idu pekne motor 1,2 16v 2005
Ďakujem za každý nazor..

Uživatelský avatar
arno
Experienced member
Příspěvky: 669
Registrován: stř srp 27, 2008 17:44
Bydliště: Nitra

Re: Prevodovka

Příspěvek od arno » úte pro 08, 2015 18:15

beneditk, kludne to vymen, prevodovka bude rada, ale ostane to to iste, ja som to spravil pri 110 000km, nepomohlo. Ale ani sa nezhorsilo, na to si musíš zvykatnut jedine
Scenic Grand 1.9 96kW 2010
Megane Grand 1.5 66kW 2011

Odpovědět

Zpět na „Renault Modus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti