skontrolujte vstrikovaní-einspritzung uberprufen

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tomasber
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř kvě 08, 2013 13:32

skontrolujte vstrikovaní-einspritzung uberprufen

Příspěvek od tomasber » stř kvě 08, 2013 15:30

einspritzung uberprufen tato hlaska sa mi objevuje na moduse 1,5 dci 63kw.Bol som s nim na diagnostike kde mi povedal mechanik ze pod hlaskou je ulozena porucha 3 valce vstrikovaní komponent min doraz....takto je doslovne napisane, poruchu mechanik vymazal a po 50km zase sa objavila mam najazdenych 164000km auto ma este vstrikovanie od DELPHI.Ked sa mi rozsvieti táto porucha auto horsie startuje a objevuje sa šedý kouř len pri startovaní a potom uz nie priblizne po 1 minute prestane .poradte ak niekto podobne skusenosti,menil som EGR ventil za nový a mam nove žhaviče. mechanik mi povedal ze mam skontrolovat kabely k vstrikovačom ale mne sa to nezda. pod prvou poruchou je este napisane prizbusobení k závade. Ked sa poruchy vymažu auto startuje bez problemov. ale zase po niekolkych km sa zavada znova objaví einspritzung uberprufen :( :( som z toho na nervy. kazda rada sa chodí napiste :idea:

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: skontrolujte vstrikovaní-einspritzung uberprufen

Příspěvek od speedy11 » stř kvě 08, 2013 22:14

Porucha na vstřikovači vyskakuje zřejmě z důvodu odcházejícího vstřikovače.
Zkontroloval bych vedení ke vstřikovači a zároveň i samotný vstřikovač (přes diagnostiku na dávku, přes lahvičky na přepadový test).
Horší starty má na K9K motoru většinou za vinu špatný vstřikovač.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

tomasber
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř kvě 08, 2013 13:32

Re: skontrolujte vstrikovaní-einspritzung uberprufen

Příspěvek od tomasber » úte kvě 28, 2013 05:22

Tak budem menit vstrikovač už som objednal u renaultu chcel som najprv objednat repasovaný vstrikovač čo mali v renaulte za 5600kč ale ze vraj prisla im odpoved z centralného skladu z madarska ze sa uz nerepasuje.Od znameho som pocul ze z repasovanými vstrikovačmi mali problemy. Takže teraz čakam na novy tiež z renaultu za krasných 9200kč. budem to menit sam podla serv. manualu . A potom sa objednam do renaultu kde mi naprogramuju vstrikovač co je dalsich 1000kč že vraj max. takže parada.

tomasber
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: stř kvě 08, 2013 13:32

Re: skontrolujte vstrikovaní-einspritzung uberprufen

Příspěvek od tomasber » sob čer 15, 2013 21:37

po výmene vstrikovača auto nehlasí poruchu pozor nestačí výmena samotneho vstrikovaca je potreba aby sa načital do riadiacej jednotky aj kalibrační udaj vstrikovača inak auto bude hlasit tu istu poruchu.

nero1
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 13, 2012 06:54

Re: skontrolujte vstrikovaní-einspritzung uberprufen

Příspěvek od nero1 » čtv úno 13, 2014 21:06

kalibračný údaj zo vstrekovača- co to je, resp. kde to je?

Mal som podobný problém. Asi po mesiaci závada odstránená v značkovom servise Renault: naftová trubka sa únavou materiálu dotýkala čidla klepání motoru (nad olej. filtrom)!!! Preto písalo blbiny, diagnostika nula bodov, trubku mi nadvihli, prichytili plastovou spojkou a auto ide ako hodinky... :!:
Naposledy upravil(a) nero1 dne úte úno 25, 2014 07:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: skontrolujte vstrikovaní-einspritzung uberprufen

Příspěvek od speedy11 » sob úno 15, 2014 21:10

Je to jakýsi druh kódu, v případě motoru K9K (1.5 dCi) je to šestnáct znaků o kombinaci číslic a písmen. Je vyražen na černém proužku a nalepen na vstřikovači pod el. přípojkou. Každý vstřikovač je při výrobě zkalibrován a je mu přiřazen kód, kódy nejsou unikátní a pokud se poštěstí tak se klidně kód z nějakého tvého vstřikovače může shodovat s nějakým jiným na jiném autě. ŘJ vstřikování potřebuje znát tyto kódy (jsou uloženy do její paměti)aby dokázala správně ovládat jednotlivé vstřikovače.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Odpovědět

Zpět na „Renault Modus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti