Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

freeangel
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 10, 2006 12:07

Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od freeangel » pát bře 10, 2006 12:14

Zdravim Vas....

mam len maly dotaz.zacul som ze vraj na renault modus (posledny model) je dost velky problem vymenit ziarovku v prednom svetle. v servise za to dokonca zapytali 700 korun. je to pravda ?

dik
free

meginka
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob dub 09, 2005 10:37

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od meginka » pát bře 10, 2006 13:22

Pro výměnu potkávacích světel se musí sundat nárazník, aby bylo možné vymontovant světlomet a pak lze vyměnit žárovku. :(

freeangel
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 10, 2006 12:07

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od freeangel » pát bře 10, 2006 13:25

Ahoj,


myslis toto uplne vazne????? :shock: co je to za blbost ? naco je potom v povinnej vybave sada ziaroviek ked ti je aj tak nanic ?
take chore auto som este nevidel ..... :?

free

meginka píše:Pro výměnu potkávacích světel se musí sundat nárazník, aby bylo možné vymontovant světlomet a pak lze vyměnit žárovku. :(

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » pát bře 10, 2006 21:25

??? To snad ne! Muze to nekdo potvrdit? :shock:
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
nisava
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř bře 10, 2004 23:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od nisava » sob bře 11, 2006 00:44

freeangel píše:... naco je potom v povinnej vybave sada ziaroviek ked ti je aj tak nanic ?...

mozno je vo vybave aj sroubovak na demontaz naraznika. :D


Pride mi to chore, nejak si neviem predstavit ako niekto na parkovisku/benzinke dava dole naraznik, alebo ako okamzite stym ide do servisu. [ved to by skoncilo tak, ze za 2-3 roky vsetci Modusaci budu chodit na parkovackach]
thalia 1.4 16V, RT, 2001

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » sob bře 11, 2006 13:05

No nevím jak u Moduse, ale u Clia II Ph. II je výměna žárovky dost problém - je tam přístup jak do pr..e

Ruka přiskřípnutá mezi hadicí od klimy a dráty od ABS a minimální pohyblivost - ve čtvrtek jsem měnil pravou H7čku...

mám model 2003 - tam je to naštěstí už řešeno takovým otočným bajonetem který se vyndá i se žárovkou...

P. Rosol má 2002 a tam je to ještě horší - žárovka je držena nějakou pružinkou - bojovali jsme s tím přes 2 hodiny a přišli o několik žárovek.

lazak
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pát pro 02, 2005 20:18
Bydliště: Řesanice - Kasejovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lazak » ned bře 12, 2006 20:59

No nevím jak je to u Modusu,ale u mojeho Grand sceniku 2004 je ta varianta stím nárazníkem na to jak je to auto povedené tak toto je absolutně nevyřešené a jen to nahráva na navštěvování servisů nebo trochu domácí zručnosti, myslím že je to problém i u nového megane.PS a docela se mi ty světla zdají že málo svíti. 8)
Laguna lll Grandtour, 2.0DCI 110kW, Automat...

Grand Scénic fórum

meginka
Junior member
Příspěvky: 145
Registrován: sob dub 09, 2005 10:37

Příspěvek od meginka » pon bře 13, 2006 22:26

U Mégane II se mění žárovka otvorem z podběhu kola

soptik53
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 14, 2006 13:15

výměna žárovek

Příspěvek od soptik53 » pát črc 14, 2006 13:52

slyšel jsem to taky ale zkušenosti z předchozího vozu je delší životnost ale po domluvě s mechanikem servisu se to dá prý i udělat před domen

rozruch
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 05, 2005 14:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rozruch » pát srp 31, 2007 13:52

Jsem majitelem MODUSU. Již 2x jsem navštívil servis, kvůli výměně žárovek vpředu. Mám to v záruce, tak jsem to nechal na nich. POTVRZUJI, že je nutno!!! sejmout přední nárazník, masku.

Uživatelský avatar
S0T0
Junior member
Příspěvky: 144
Registrován: čtv zář 20, 2007 09:42
Bydliště: Český Těšín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S0T0 » čtv lis 08, 2007 17:58

no nevim jak to mate, ale jde to vymenit i bez sundani narazniku ect., na druhou stranu ja zase odstrojil vsechny ty plasty co jsou nad kapotou ( zaroven sem hledal kde jsou pojistky) . . . sice sem si u toho pekne zanadaval ale slo to:)
Renault Modus 1.2 16V - bývalo
Hyundai i30

kamillo
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 05, 2008 21:15
Bydliště: Černošice

Žárovky

Příspěvek od kamillo » ned říj 05, 2008 21:26

Zdravím chlapi, prosím můžete mi někdo poslat detailní popis té výměny H7 a parkovaček? Co se kdy po čem musí sundat, kde jsou západky, šrouby a jestli se to musí hodit na jámu nebo stačí 1 hever...? Díky moc, těch 700,- v servisu je strááášně moc :?
R19 PH2 1,8 benzin

Zm.dus
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: sob led 23, 2010 13:00
Bydliště: Břeclavsko

Příspěvek od Zm.dus » sob led 23, 2010 13:09

Ahoj, jsem zde zcela nový. Vlastním Modus 1,2V rv2005. Najeto 165tiskm.
Žárovky H7 jsem vyměnil za xenon. Nejdýl vydžely 20tiskm, nejméně 14dní. V průměru životnost cca 2měsíce. Pak nutná výměna. Ve značkovém servise práce asi na tři hodiny. Nutno dodat, že mi značkový servis vyšel ochotně vstříc a účtuje jen minimální sumy za výměny. Od montáže xenonů (neznačkových) mám pokoj. Dokonce i antituningoví poldové bývají tolerantní. Už se mi stalo, že mi bouchly obě H7 naráz a domů jsem dojel na dálkové. Brrrr.
Ikdyž jsem se zařekl, že už na žádné auto nesáhnu, jednou jsem zkusil sundat ten nárazník, způsob jsem nenašel.
Milujete Renault? Jsem Vaším úhlavním nepřítelem díky paskvilu jménem Modus, ale kvůli přístupu značkového servisu si možná nějaký jiný Renault ještě koupím. Jinak 1,2v rv2005 165tis km a zvyšuje se to.

bullik
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned čer 06, 2010 14:12
Bydliště: Berounsko

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od bullik » ned úno 27, 2011 19:00

Zdravím všechny Modusáky,
otec vlastní Moduse r.v. 2006 a taky má problémy sa žárovkama v př. světlech. resp. vždy jen s jednou - pravou. K tý je přirozeně horší přístup než k levý - tam je to pohoda.
Měním mu je, stačí vyndat ten černej plast pod kapotou nad motorem, a vyšroubovat dva šrouby u světla co drží další černý plast u světla (musí se strčit ruka jakoby pod něj a ty šrouby tam překáží jak trčí dolů).
No a pak už jen gynekologický zásah. Je to jen pro hodně klidný povahy, ale jde to. Na krytku světla (bajonet k pootočení) šahám levou rukou ze shora, samotnou žárovku pak měním pravou od motoru.
Při výměně není vhodná přítomnost dětí a mladistvých, neboť padne mnoho nadávek a sprostých slov nejhrubšího kalibru na adresu konstruktérů a manažerů Renaultu :smajl13: .

Zítra to budu dělat, tak se pokusim udělat nějaký foto.

Neví někdo PROČ furt ty žárovky praskaji? Vždyť to není normální !!!!!!!!!!!!!!!!! Zkoušeli jsme koupit i drahý žárovky a výsledek stejnej. Kde udělali soudruzi chybu?

Uživatelský avatar
arno
Experienced member
Příspěvky: 669
Registrován: stř srp 27, 2008 17:44
Bydliště: Nitra

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od arno » ned úno 27, 2011 19:12

bulik, nevie prečo ti odchádzaju žiarovky, ale asi koli nejakým napaťovým špičkám, ak také môžu by v aute.
Ale pripomenul by som vám že majitelia Xenonových vybojek sú na tom ešte horšie ako modusaci :), tí len v servise a nie za 700Czk :)
Scenic Grand 1.9 96kW 2010
Megane Grand 1.5 66kW 2011

bullik
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned čer 06, 2010 14:12
Bydliště: Berounsko

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od bullik » pon úno 28, 2011 21:16

Tak něco jsem nafotil...
povolit a vyndat 4 šrouby (nebo 6 už nevim) hvězdička a sundat dekl
dekl1.jpg
povolit a vyndat 6 šroubů M8 (klíč 10) a sundat dekl 2
dekl 2.jpg
povolit a povyšroubovat dva šrouby (klíč 17) tak aby nekoukaly dole - tam se bude strkat ruka
šrouby 17.jpg

bullik
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned čer 06, 2010 14:12
Bydliště: Berounsko

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od bullik » pon úno 28, 2011 21:44

hezky se ohneme, a posvítíme si a už vidíme krytku
krytka 1.jpg
a teď je třeba zručnosti gynekologa a trpělivosti pyrotechnika...
pravou rukou prostčím mezi nosníkem a trubkama klimy a pootočím krytku asi o 80° do prava (z pohledu člověka stojícího před autem). pak vyměním pravou za levou ruku a pootočím zbylých 10° a krytku vyndám. POZOR, musí se držet jen konečky prstů, na víc není misto, takže bacha aby nespadla dolů....
ještě jednou krytka....
krytka 2.jpg
pak už stačí strčit pravou ruku do světlometu, uchopit patici žárovky a mírným tlakem prstu ma patici ze spoda jí uvolnit a vytáhnout ven.
DSCF6742.JPG
DSCF6742.JPG (124.06 KiB) Zobrazeno 22494 x
pořadí rukou není dogma, to si každej musí vyzkoušet jak je umí zalomit :lol:
Naposledy upravil(a) bullik dne pon úno 28, 2011 22:04, celkem upraveno 1 x.

bullik
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: ned čer 06, 2010 14:12
Bydliště: Berounsko

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od bullik » pon úno 28, 2011 22:01

vyměnit žárovku a patici nasunout zpět do světlometu.
Na patici jsou ze stran drážky...na obrázku je patice vzhůru nohama (!)
drážka.jpg
a ty musí zapadnout do výstupků (kolejniček) na světlu.
BACHA žárovka se dá otočit a pak to nebude pasovat ! Orientaci žárovky je dobré si zapamatovat, a nebo očíhnout na druhém světle (je to vidět zvenku).
Nasadit patici do drážek je pakárna, pomáhá mi koukat se do světla ze předu a centrovat žárovku na díru. když se trefím, patice zajede na místo a zacvakne se aretace.
Vyzkoušet funkci a pak zakrytkovat. Na krytce jsou nápisy TOP, Open a LOCK, takže každýnu musí bejt jasný co a jak...

Jedna rada na závěr...když krytka zapadne dolů pod světlo, nezoufejte. Vezměte půl metru drátu , třeba svářecího a na koci udělejte něco jako háček. vezměte kousek modelíny, nebo lépe tmel zvaný medvědí XXXXXX, a krytku tím lze přichytit a vytáhnout alespoň tak vysoko, aby šla chytit prstama a vytáhnout. Pozor ať se neztratí těsnící O-kroužek..a když se ztratí, tak změřit z druhýho světla (pohoda přístup) a koupit v instalatérský prodejně, NE v RENAULTU!!!. Je sic malinko silnější než originál, ale po máznutí olejem tam jde jak do mámy :lol:

Tak snad Vám bude návod něco platnej. Dneska mi výměna trvala 20 min. Minule jsem lovil zapadlou krytku v - 8 stupních mrazu a to bylo horší.... ježíš a těch nadávek, fuj

přeji pěknou zábavu

Luky :rolling:

d2r2
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv dub 28, 2011 11:22

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od d2r2 » čtv dub 28, 2011 11:30

Mam modus 5 let a žarovky jsem měnil 2x. Vždy obě i když nesvítila jen jedna. Nárazník se musí demontovat. Při troše šikovnosti to je tak na dvě hodiny.
Demontáž nárazníku je vidět na stránkách:
http://archiv.langzeittest.de/renault-m ... chseln.php
http://homepage.mac.com/jpelling/Modus/headlights.html
Předpokládám že u toho novějšího a ošklivějšího (je to můj názor) to bude hodně podobné.

ZVP_OZZY
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte kvě 31, 2011 22:28

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od ZVP_OZZY » úte kvě 31, 2011 23:12

Tak jak to má LUKY je ten nej spůsob jak to rychle vyřešit,je tam ale malý háček.Jakmile vyndáváte orig.nam.žárovku jde špatně ven.důvod je ten háček ,který je pod kolejnicí.Je to otázka šikovnosti,mě to dalo asi 20min než jsem jí vyndal.A teť málý fígl,starou žárovku vyhoťte,vemte novou,vemte do ruky kleště a spodní stranu h7 -toho železného rantlu ohněte směrem dovnitř do pravého uhlu.je myšleno k padici né ke sklu.důvod:jakmile nasadíte kabel.spojku na žárovku a ve stísněném prostoru se vám povede trefit kolejnice máte pramalou šanci dostat toto všecko tam kde to patří,protože je dole tento zajištovací háček přes který rantl žárovky né a né přeskočit.ale tím že jej ohnete žárovka projde,háček se zajistí a nemusíte mít strach nikde to není vydět a poznat ,že jste si to vyměnili sami.mám i foto pohledám a zde dodám.vyzkoušejte já zničil 1ks h7 než jsem na top kápl takže já jsem stále 800kč v plusu proti výměně za 1000kč a demontáži celého předku.vyskoušeno 3krát na 2 modusech 2005,kolega ho má taky,takže šťastné kilometry.foto to je ten háček a takto sprznit žárofku
Přílohy
100_4079.JPG
100_4080.JPG
100_4073.JPG

ger
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 25, 2013 11:19

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od ger » stř pro 25, 2013 11:28

Postupoval jsem přesně podle Vašich rad, povedlo se, díky. Jen mi upadl kablík od patice, který jsem musel přiletovat. Ještě jsem to vylepšil tím, že jsem vyvrtal do žebra víčka dírku a měděným drátkem jsem si víčko pojistil proti zapadnutí dolů. :D

thinboy
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 03, 2012 20:29

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od thinboy » stř črc 29, 2015 18:18

Proč praskají žárovky... prý je to díky elektronickému posilovači řízení (počítám tedy s tím, že všem, co praskaj mají tento posilovač, pokud ne, dejte vědět ať to vyvrátíte). Můj mechanik to slyšel v rádiu při rozhovoru s nějakou kapacitou. Ale už nevím proč se tak děje, vysvětloval mi to, ale když s tím nejde nic dělat, tak jsem to pustil z hlavy.
Renault Clio Grandtour 1.2 55kw 2010
Renault Modus 1.6 82kw automat 2007
dříve: Renault 5 GTX 1.8 1987

Ricardus
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 16, 2015 19:51

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od Ricardus » ned srp 16, 2015 22:21

Ja to menil pres podbeh ;-). Prace cca 45.minut

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od Zefek » pon srp 17, 2015 11:03

Na škodovkách tam dávají nějaký odpor, aby to nepraskalo.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: Renault Modus - vymena ziarovky (predne svetlo)

Příspěvek od renault841 » pát úno 05, 2016 00:20

Jak to tak čtu, tak můžeme být rádi, že u Grand Modusa je už tento problém vyřešený, sice přístup je taky jak do prd*le, ale dá se to aspoň vyměnit... :D
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Odpovědět

Zpět na „Renault Modus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů