R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od rcmod » pon úno 15, 2021 14:30

Ahoj,

mám Moduse r.v. 2006 1,5dci 50kw.Autíčko mi ale začalo najednou zlobit.
Přítelkyně přijela s Modusem večer z práce domu bez problému.Auto přes noc stálo a byl velký mráz,cca -20C.Ráno jsem chtěl s autem odjed pryč,motor jsem nastartoval a po chvilce sám motor chcípl a tak pořád dokola.Motor se neudrží v chodu.Nafta v hadičkách je a zmrzlá by být neměla,je vidět jak v nich nafta proudí.Dolil jsem do auta i více nafty a problém pořád přetrvává.Motor se chová před samovolném chcípnutím jako kdyby nafta došla,v hadičkách ale je.
Když to takhle třeba párkrát vyzkouším a motor pořád dokola po nastartování po cca 8sec sám zdechával,tak se ještě objevilo to,že při otočením klíčku v zapalování už startér nesepl a místo startéru se mi ozval jenom centrální zámek dveří,ten samovolně sám cvakne,jako kdyby chtěl sám zamknout/odemknout auto a rozsvítí se mi k tomu vždycky servisní klíč na palubovce a myslím že i kontrolka airbagu.Ještě se mi taky párkrát rozsvítilo stop a dvakrát to píplo.
Když mi tohle dělalo,tak když jsem uvnitř auta seděl,tak jsem vyzkoušel se centrálem uvnitř zamknout a hned odemknout a auto normálně naskočilo a dá se s ním i odjed :shock:
Dal jsem zatím novou baterii do auta ale pořád stejně se to opakuje.Na co se mám soustředit v čem může být problém??Problém přišel sám z nenadání bez předchozích problémů.
Prosím o radu :(

Ještě jsem si vzpoměl,že když motor vždycky samovolně zhasl,tak se někdy po chcípnutí zobrazila hláška něco na způsob,že je chyba v okruhu nafty.Hláška se objevovala nepravidelně,někdy vůbec.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od moucha tse-tse » pon úno 15, 2021 15:11

Co naftovy filtr.. ma to u motoru? Nemuze byt problem v nem?
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od rcmod » pon úno 15, 2021 15:27

Naftový filtr mám,pokuď se nepletu v pravém podběhu dole.Chystám se ho měnit,ale teď nevím,aby to mělo cenu.Měnit jsem ho chtěl kvůli tomu chcípání,ale teď mě zaráží ten centrál,co se ozývá po otočením klíčku,startér vůbec nesepne.Když se v autě zamknu a odemknu tak normálně nastartuju a můžu odjed.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od kotasekh » pon úno 15, 2021 17:44

Palivový filtr ucpaný parafínem. Tady to pan Vaculík pěkně vysvětluje:
https://www.youtube.com/watch?v=ZWPzPAP ... nel=autocz
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od moucha tse-tse » pon úno 15, 2021 18:04

Mozna i orig diagnostika by napovedela,protoze jsem si vzpomnel na mou minulou zavadu. Bylo na podzim a auto po nastartovani zacalo chcipat.A tak dokola.. Objednal jsem naftovy filtr, protoze uz mel 150 000nalitano..a to ti takhle nastartuji a koukam hned na motor.. a zahybal jsem s cidlem, co je pred motorem.. asu tlak paliva. Okamžitě chcipl.. znovu nastartuji zase zahybam a opet chcipl.. Unavene konektory, vycistil a dal zpet a auto ok. Na jare jsem ten filtr stejne vymenil, kdyz uz jsem ho mel.
Jo a v diagnostice jsem se pak dival a bylo napsane.. nizky tlak paliva..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od rcmod » pon úno 15, 2021 18:06

No ale v tom průhledném potrubí,co myslím že jde do čerpadla,ale nafta normálně je?Filtr už ale pravda přesluhuje.Teď mám auto v garáži a motor funguje aspoň zatím normálně.Ještě by mě zajímalo,proč někdy když otočím klíčkem,proběhne kontrola abs,airbag a zacvaká samovolně centrál,rozsvítí se servisní klíč a kontrolka airbagu a startér ani necvakne,prostě to neudělá nic?Auto nemá co vím automatické zamykání centrálu.Nemůže být někde z té zimy třeba skrat v elektronice?Sůl?

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od rcmod » pon úno 15, 2021 18:12

On mě ten motor ani nevydrží kolikrát nastartovaný.Než vylezu z auta a dojdu k motoru tak motor zhasne.Takže ani s ničím nestačím zahýbat :-)

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od moucha tse-tse » pon úno 15, 2021 18:33

No mne to slo, trasl se jak ratlik a pak chcipl.. Tak zkus ho jen odpojit a dat zpet.. ten mraz muze delat vice pricin..
Diagnostika mi ukazala tlak paliva.. filtr by to neukazalo.
S tim dalsim neporadim, asi bych se zeptal, kdo ma v okoli clipa.. a podival se, co jsou tam za vygenerovane zavady.. mozna neco s tou baterii, jestli byla slaba..
Ty mi davas, ale aspon si ozivuju pamet👍nevim jak u moduse, ale kdyz se nam treba vybila baterka do mrte, tak pak po nahozeni druhe to slo svou cestou. Treba prave central prestal fungovat.. ted si nevzpomenu, ale pak jsem dal myslim kartu.. mame kartu a ne klic.. a podrzel jsem tlacitko centrálu na dele nez 5vterin a pak se to opet rozchodilo.
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od rcmod » pon úno 15, 2021 18:39

Baterii už mám novou a žádná změna.Pokuď zítra ráno půjde nastartovat,kdyz je auto teď v garáži,tak to může asi dělat ten parafín v naftě nebo už špatný palivový filtr.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od moucha tse-tse » pon úno 15, 2021 18:48

Jeste jsem to pred tim doplnil..
Jinak jestli starter nedela nic, tak nezbyde nez odpojit z nej ten maly tenky ovladaci drat a zmerit, jestli jde pres nej 12V na ovládání civky starteru..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: R. Modus 1,5dci špatný start a běh motoru

Příspěvek od rcmod » pon úno 15, 2021 19:11

No ono právě když se centrálem na klíčkách uvnitř auta zamknu a hned odemknu a chci nastartovat,tak auto jde hned nastartovat jako by s ním nic nebylo.Dokuď to neudělám,tak jenom cvakne centrál a startér ani nesepne.Zatím to aspoň takhle funguje.Asi mám dvě různé závady.No je to zvláštní záhada pro mě :-)
Jinak auto teď už má najeto 242tis a celkově už se začíná rozpadat.Začíná dost věcí odcházet.Je už to takovej děda no :-)

Odpovědět

Zpět na „Renault Modus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů