držáky zadního ABS senzoru nalisované na nábojích zadního kola

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
JanBrno
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pát pro 13, 2019 17:19

držáky zadního ABS senzoru nalisované na nábojích zadního kola

Příspěvek od JanBrno » stř zář 16, 2020 11:57

Ahoj vespolek,

Opravuji brzdy na Renault Modus 1.6 automat 112ps, z r. 2005, a po odmontování zadních kotoučů, jsem zjistil, že mám rezavé krytky, resp. držáky zadního ABS senzoru, co jsou nalisované na oskách – nábojích zadního kola. Vnitřní průměr mají 40 a venkovní 85mm. Renault je nabízí jen jako součást náboje - čepu pod č. 8200386064 pravý za 2.123,-Kč a 8200386063 3.277,-Kč levý. Podle všeho má tyto náboje stejné spousty Reaultů, min. Clio III, Tvingo, Modus, Megyn, Scenic .....

Obrázek

Řešili jste tyto kroužky? Není na ně někde cesta, kde je sehnat?

Díky za info.

Jan

Uživatelský avatar
renault841
Experienced member
Příspěvky: 543
Registrován: úte lis 03, 2015 17:13

Re: držáky zadního ABS senzoru nalisované na nábojích zadního kola

Příspěvek od renault841 » stř zář 16, 2020 15:43

Bohužel, byl jsem nucen řešit podobný problém. U mě osobně byl problém se sundáním kotouče, kde regulérně zůstal viset spodní kroužek ložiska, kotouč se vymlátil pryč (cca 3,5h mlácení), ale kroužek zůstal, bylo to celé na odpis. Bohužel problémem je, že neexistuje druhovýroba. Takže nutnost zakoupit tento čep za cca 3950 Kč v Renaultu + koupit i štít brzdy (ten už jsem měl totálně na maděru) + nýty a já vzal i nové šrouby k upevnění na nápravě. Cca dohromady 5 000 Kč.
Montáž už není problém, jenom očistit, vsadit, nanýtovat nový kryt (popřípadě starý) a hotovo. Co je horší, je demontáž, čep je tam docela zarostlý a tak je potřeba jej "vykývat" a postupně vytlačit ven, já používal různé nástavce na ploché šrouby, začínal jsem od nejmenšího po největší, ze všech stran. Po asi půl hodince byl venku.
<> Renault Laguna III 4Control 2.0dCi - M9R - ESM - 110 kW |
Obrázek
<> Renault Megane 1.4e - E7J - 55 kW
<> Renault Laguna 2 3.0 V6 - L7X - 152 kW
V údržbě:
<> Renault Laguna III Grandtour 2.0dCi - M9R - ENERGY - 127 kW - AT6
<> Renault Grand Modus 1.2TCe - D4Ft - 74 kW | LPG demontováno |

Odpovědět

Zpět na „Renault Modus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti