Auto netáhne - opakovaný problém po opravě

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
katarina78
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pát bře 19, 2010 22:55

Auto netáhne - opakovaný problém po opravě

Příspěvek od katarina78 » úte pro 26, 2017 19:32

Zdravím, mohl by mi někdo poradit, nebo vytušit, co s mým autem je? Pokusím se svůj problém popsat co nejstručněji :)
Renault Modus, benzín 1,5; 2005. Najeto cca 150 tis.
Před nedávnem se mi rozsvítily kontrolky servisu a motoru a auto přestalo táhnout. Ihned jsem ho dala známému do servisu, jestli to není těsnění pod hlavou a nakonec to po napíchnutí na diagnostiku bylo čidlo válce. Vyměnil čidlo i všechny svíčky a nějaký ten den to jelo v pohodě. Na štědrý den se mi po cca jednom km rozsvítil znovu servis a motor tentokrát blikal, plus oznámení "check emision" a opět to vůbec netáhlo. Jsem sporadický řidič, nejezdím dálky, jen po městě a upřímně, tak trochu očůrávám nádrž. Tak jsem ji po tomhle naplnila po okraj a přidala aditiva. Při projížďce - cca 15 km, s důrazem na vysoké otáčky obě kontrolky zhasly a vypadalo to, že se auto zberchalo, ovšem další den opět přestalo táhnout. V tuhle chvíli při nižších rychlostech to prostě nejede (dle mého nejdou všechny válce), dokud nešlápnu pořádně na plyn. A občas jakoby zespodu něco bouchne, spíš v zadní části auta :/
Při volnoběhu má motor tendenci chcípnout. Kontrolky zatím nesvítí...

Děkuju komukoliv, kdo bude mít trpělivost si můj problém přečíst a za případné postřehy. Nejbližší servis Renaultu mám od bydliště cca 60 km a trochu se bojím s tím autem takhle daleko jet :(
Modus 1.5 16V 2005

Uživatelský avatar
niky79
Senior member
Příspěvky: 1612
Registrován: ned lis 22, 2009 22:35

Re: Auto netáhne - opakovaný problém po opravě

Příspěvek od niky79 » čtv pro 28, 2017 08:24

Nemůže to být něco s cívkami? Na mém M2 to bylo poznat tak, že celé auto se na volnoběh při stání citelně klepalo a prakticky netáhlo.
Megane IV Grandcoupé, 1.6 / 84 kW, Intens (+ packy Navigace plus, Easy Plus, Safety, Winter)
Megane II Sedan 1.4 / 72 kW, Authentique (2005-2017), LPG

Odpovědět

Zpět na „Renault Modus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti