Modus blbne elektrika

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Modus blbne elektrika

Příspěvek od rcmod » úte lis 22, 2022 14:56

Ahoj,mám R.Modus 1.5dci 50kw.Včera když jsem s autem přijel z města a po hodině jsem potřeboval odjezd do práce.Otočil jsem klíčkem ve spínačce a auto se samo při pokusu o start zamklo a zůstala svítit kontrolka imobilizérů.Motor třikrát otočil a nechytli.Pořád se to opakovalo,akorád že se auto už samo nezamykalo.Pri vyndání klíčku ze zapalování ale pořád v motoru něco bzucelo,odpojil jsem teda baterií a večer jsem ji zase připojil a auto nastartovalo normálně.
Dneska se mi stalo jednou,že zase nešlo nastartovat a při druhém pokusu zase motor naskočil,ale zase při vypnutí a vyndání klíčku ze zapalování motor normálně běžel pořád dál i reagoval na plyn.Motor jsem musel natvrdo chcípnout přes rychlost.Obcas motor klíčkem vypnout jde ale většinou ne.
Můžete mi někdo prosím poradit,nebo spíš nasměrovat,na co se podívat a čím začít?Nemyslím servis a počítač,myslím v rámci možností kontrolu doma
Děkuji moc za případné odpovědi.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Modus blbne elektrika

Příspěvek od kotasekh » úte lis 22, 2022 16:32

No bez “pocitace” maximalne tak kontrola kontaktu pojistek a ukostreni.
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Modus blbne elektrika

Příspěvek od rcmod » úte lis 22, 2022 17:00

Já to zkoušel ještě teď a zase nepřestane blikat imo. nebo teda občas přestane,nastartuju,po chvilce vypnu klíček ,motor jsem nechal chvilku běžet bez klíčku a zachvilku sám zhasl a tak pořád dokola to dělá.A když neodpojim baterku tak tam někde od vstřiku to vydává pořád takovej pískavo bzučivej zvuk.

kotasekh
Grafoman
Příspěvky: 5773
Registrován: sob říj 24, 2009 09:09

Re: Modus blbne elektrika

Příspěvek od kotasekh » úte lis 22, 2022 17:01

Rikam, ty kostry bych prosel, hledej oxidaci, hybej s kabelovymi svazky atd…
ex Renault Thalia Authentique 1,2 16V LPG
Najeto 317 000km, totálka při nehodě :(.
Nyní Renault Thalia 2012, Dacia Duster Prestige TCe100 LPG 2022

rcmod
Starting member
Příspěvky: 60
Registrován: pon zář 24, 2012 16:24
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Modus blbne elektrika

Příspěvek od rcmod » úte lis 22, 2022 18:09

Ok to vyzkouším.Já už s drátama zkoušel hýbat,zatím bez úspěchu.Jinak to auto začlo zlobit až teď,co se ochladilo.Doufám že neodešla nějaká řídící jednotka.
A jinak,co vydává takovej ten specifickej zvuk v motoru,když se otočí klíčkem?Já to slyším někde v okolí vstřikovacího čerpadla.Ted byla venku tma a baterku jsem neměl při ruce,tak jsem na to nepřišel odkud to vychází.Normálně je ten zvuk slyšet při otočení klíčkem v zapalování,dvakrát zahraje takovou jakoby "melodii"a a může se startovat.Při vypnutí motoru to taky udělá a zvuk v normálním stavu utichne,teď je slyšet pořád dokud baterku neodpojim.

Odpovědět

Zpět na „Renault Modus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti