Senzor tlaku pneu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Jusbery
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte úno 03, 2004 13:44

Senzor tlaku pneu

Příspěvek od Jusbery » sob lis 04, 2006 14:23

R mají dva druhy sensorů - černý a šedý, jsou i jiná obj. čísla. Jedno je udajně na lagunu a druhé na megana. Jsou zaměnitelné?
Laguna II Grandtour 1.9 DCI, 88kW - Privilege

duron
Advanced member
Příspěvky: 333
Registrován: úte zář 26, 2006 20:41
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od duron » sob lis 04, 2006 16:02

:shock: Já mám jedno šedé a tři modré... :lol:
Laguna II, 12/2001, 1.9dCi, 79kW

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » sob lis 04, 2006 18:25

Na kazdom kolese mam inej farby (cervena, zlta, cierna, zelena). Myslim, ze aj niekde na dverach je popis, kde ktora farba patri.
Ci su tie snimace pred inicializaciou rovnake (okrem farebneho oznacenia) neviem ale asi ano.

Jusbery
Junior member
Příspěvky: 160
Registrován: úte úno 03, 2004 13:44

Příspěvek od Jusbery » sob lis 04, 2006 19:40

Laco19 píše:Na kazdom kolese mam inej farby (cervena, zlta, cierna, zelena). Myslim, ze aj niekde na dverach je popis, kde ktora farba patri.
Ci su tie snimace pred inicializaciou rovnake (okrem farebneho oznacenia) neviem ale asi ano.
Nemám na mysli barvy gumiček, ale barvu plastu celého senzoru a výrobní číslo. Jsou černý a šedivý senzor a udajně nejsou zaměnitelný, dle R, mě se to zdá jako nesmysl.
Laguna II Grandtour 1.9 DCI, 88kW - Privilege

Uživatelský avatar
bezmo
Junior member
Příspěvky: 119
Registrován: pát kvě 21, 2004 15:12

Příspěvek od bezmo » sob lis 04, 2006 22:44

Jusbery píše:
Laco19 píše:Na kazdom kolese mam inej farby (cervena, zlta, cierna, zelena). Myslim, ze aj niekde na dverach je popis, kde ktora farba patri.
Ci su tie snimace pred inicializaciou rovnake (okrem farebneho oznacenia) neviem ale asi ano.
Nemám na mysli barvy gumiček, ale barvu plastu celého senzoru a výrobní číslo. Jsou černý a šedivý senzor a udajně nejsou zaměnitelný, dle R, mě se to zdá jako nesmysl.
Jestli je cerny nebo sedivy je uplne burt... A pred nactenim do jednotky v aute jsou vsechny naprosto zamenitelne ty barevne krouzky jsou nasazovaci a nasazuji se az potom podle toho jako jake kolo ventilek nactes.
Laguna Grandtour rv01 1.9dci 88kW Privilege, xenony, tempomat

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

snímače tlaku

Příspěvek od wilczek » pon lis 06, 2006 06:21

Určitě jsou záměnné snímače tlaku Megan-Laguna. Dal jsem na Espace zimní kola bez snímačů, jednotku nenechávám blokovat, není to třeba. Při hledání a načítání kol po zasunutí karty kolem projel Megan II a mi to načetlo jedno kolo s tlakem 2,6 barr. Přestože se ventilky musejí k jednotce přiřazovat v R-servisu, zafungovalo asi něco jako záměna klíčů, nejspíš zase asi není tolik různých kódů. S pozdravem St.W.

laiko
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: pon pro 18, 2006 21:00

snímače tlaku - senzory tlaku

Příspěvek od laiko » pon pro 18, 2006 22:05

Snímače tlaku vyrába firma Schrader, adresa je www.schrader.fr je tam aj prehľadná tabuľka vo formáte pdf - použiteľnosť snímačov podľa obj. kódov a typy vozidiel , kde sa používajú. Je to síce po anglicky, pričom som vyrozumel, že životnosť snímačov je 10 rokov. Keby to bola pravda, túto problematiku by sme mali začať riešiť asi v roku 2011 :!: . Inak jeden snímač som už vypitval a zistil som že lithiova baterka veľká asi ako 2 x 5 korunová minca je takmer vybitá, z pôvodných 3 Voltov ostalo asi 0,2 Volta. Asi by stačilo túto batériu dobiť každých 5 rokov :lol: Asi sa o to pokusím, ale s iným nefunkčným senzorom - dúfam že nevybuchne.
Podľa servisu sú senzory navzájom zameniteľné, len ich treba znovu načítať - priradiť pri načítavaní ku kolesu , kde sú namontované aby sme potom vedeli na ktorom kolese nám odíde ďalší senzor :kc: . Ja som chcel doplniť druhú sadu / zimné pneu./ ale kôli jednému chybnému senzoru sa ich nepodarilo načítať, takže som momentálne bez signalizácie. Načítanie senzorov stojí asi 200 SK aj s bločkom v Renault servise. Apropó, senzory používané v Oploch a Saaboch sa asi načítavajú samé.
Kúpu nových senzorov som zatiaľ neriešil, nemám chuť ich 3x preplatiť v značkovom servise. Neviete kto a za koľko ich predáva na Slovensku, okrem R-service? Neviete či tieto senzory používané v Renaultoch sú zameniteľné so senzormi používanými napr. v Nissane ? / môj tip je nie /
____________________________________________________________
Laguna 1,9 dCi / 88 kW / 2001 :kc:

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pát pro 22, 2006 09:20

Mě včera při průjezdu kolem jiné Laguny se mě zobrazilo auto bez kol, tak to budu dnes řešit, jestli se znovu načtou nebo jestli něco neodešlo do věčných lovišť.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » sob pro 23, 2006 01:39

Šamša píše:Mě včera při průjezdu kolem jiné Laguny se mě zobrazilo auto bez kol, tak to budu dnes řešit, jestli se znovu načtou nebo jestli něco neodešlo do věčných lovišť.
Tak dnes po ujetí cca 10km se vše vrátilo do normálu.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Re: snímače tlaku - senzory tlaku

Příspěvek od Laco19 » sob pro 23, 2006 18:32

laiko píše:Snímače tlaku vyrába firma Schrader, adresa je www.schrader.fr je tam aj prehľadná tabuľka vo formáte pdf - použiteľnosť snímačov podľa obj. kódov a typy vozidiel , kde sa používajú. Je to síce po anglicky, pričom som vyrozumel, že životnosť snímačov je 10 rokov. Keby to bola pravda, túto problematiku by sme mali začať riešiť asi v roku 2011 :!: . Inak jeden snímač som už vypitval a zistil som že lithiova baterka veľká asi ako 2 x 5 korunová minca je takmer vybitá, z pôvodných 3 Voltov ostalo asi 0,2 Volta. Asi by stačilo túto batériu dobiť každých 5 rokov :lol: Asi sa o to pokusím, ale s iným nefunkčným senzorom - dúfam že nevybuchne.
Podľa servisu sú senzory navzájom zameniteľné, len ich treba znovu načítať - priradiť pri načítavaní ku kolesu , kde sú namontované aby sme potom vedeli na ktorom kolese nám odíde ďalší senzor :kc: . Ja som chcel doplniť druhú sadu / zimné pneu./ ale kôli jednému chybnému senzoru sa ich nepodarilo načítať, takže som momentálne bez signalizácie. Načítanie senzorov stojí asi 200 SK aj s bločkom v Renault servise. Apropó, senzory používané v Oploch a Saaboch sa asi načítavajú samé.
Kúpu nových senzorov som zatiaľ neriešil, nemám chuť ich 3x preplatiť v značkovom servise. Neviete kto a za koľko ich predáva na Slovensku, okrem R-service? Neviete či tieto senzory používané v Renaultoch sú zameniteľné so senzormi používanými napr. v Nissane ? / môj tip je nie /
____________________________________________________________
Laguna 1,9 dCi / 88 kW / 2001 :kc:
Litiovu bateriu by som nenabijal, urcite sa da kupit nieco podobne a vymenit.
Da sa ten senzor rozobrat aj poskladat bez poskodenia?

laiko
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: pon pro 18, 2006 21:00

Příspěvek od laiko » úte pro 26, 2006 22:19

Výhradným dovozcom tychto senzorov je f. DDpneu.cz. Telefonicky som kontaktoval obch. zástupcu, ktorý mi oznámil cenu 1800,-Sk, a ja že či za sadu, a on že za kus. Poďakoval som sa mu.

K baterii sa nedostanete bez deštrukcie senzora. Všetky sučiastky su zaliate v čiernej " plnke " a bateria je ešte navyše privarená bodovými zvarmi ku kúskom plechu, ktoré sú pripájkované na plošáku. Ak začnete odstaňovať čiernu " plnku" po 1 mm sa dostanete k spodku plošáku, ktorý však bez deštrukcie celej plastovej krabičky nevyberiete.
Napadlo mi, že by asi bolo možné napevno pripájkovať novú bateriu ku kontaktom, ktoré sú na spodnej strane plošáku a samozrejme baterku upevniť /nalepiť/ na senzor zvoku tak, aby to celé neprekážalo pri obúvaní disku. Predtým ešte odpojiť starú baterku prerušením plusového pliešku preseknutím tesne pod plošákom cez telo / krabičku/ senzora pre istotu.

Mame teda už tri možnosti: 1. kúpiť nový senzor :cry: , 2. nabiť bateriu v starom 8) 3. opraviť starý pridaním ďalšej batérie :twisted:

laiko
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: pon pro 18, 2006 21:00

Příspěvek od laiko » čtv led 11, 2007 18:09

... a ešte jedna možnosť - vymeniť bateriu. Za tým účelom som kúpil rovnakú bateriu v radioamatéri za 59,-Sk a chcelo by to ešte vhodné lepidlo. Možno sa operácia podarí. Ale až na jar :zen13:

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: snímače tlaku - senzory tlaku

Příspěvek od kmarty » čtv led 11, 2007 21:39

laiko píše:... lithiova baterka ... Asi by stačilo túto batériu dobiť ... dúfam že nevybuchne.
Naopak, tim si bud primo jisty.
Lithiova baterka neni totez co Lithium-iontovy nebo Lithium-polymerovy akumulator (i kdyz i ty obcas umi neco hodne podobnyho).
Ocekavej slusnej ohynek, prze lithium, ktere se ti behem nabijeni dostane na vzduch, velice ochotne reaguje s kyslikem a jeste lepe s vodnimi parami ktere jsou ve vzduchu. Proste zacne rychle horet (a kdyz rychle, tak zatracene rychle - s tou vodou je to tusim tak ze ji rozklada, lithium rychle oxiduje a behem toho se uvolnuje vodik, kterej ten fajrak akorat prizivuje). A pokud ne hned pri nabijeni, tak jsem presvedcen ze kdykoliv pozdeji, protoze se porusi pouzdro baterky (clanky zalozene na Lithiu meni pri nabijeni svuj objem. Akumulatory s tim pocitaji, baterky nikoliv).
Takze bud ti to blafne uz pri nabijeni, nebo nekdy casem na aute.

(je mozny ze v tom mam urcity nepresnosti, nejsem chemik. Ale ten zaklad - ze se to samovzniti a fofrem to hori - je fakt).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Duško
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 07, 2006 13:21

Ventilky

Příspěvek od Duško » pát led 12, 2007 10:41

laiko píše:... a ešte jedna možnosť - vymeniť bateriu. Za tým účelom som kúpil rovnakú bateriu v radioamatéri za 59,-Sk a chcelo by to ešte vhodné lepidlo. Možno sa operácia podarí. Ale až na jar :zen13:
A 400,- za kus by uz slo ne ? nez se stim babrat....

http://www.renaultclub.cz/phpBB2/viewto ... e&start=25
Duško
Laguna II 1.8-16V, r.v. 2002

laiko
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: pon pro 18, 2006 21:00

Příspěvek od laiko » pát led 12, 2007 20:55

Takže možnosť č. 2 je definitívne zmetená zo stola. ...aj som si spomenul na časy pionierske, keď sme "nabijali" baterku z digitálky / je to asi niečo podobné/ ... na toho mrňousa to fakt slušne explodovalo :-)

... a nieje to lithium aj náhodou jedovaté alebo niečo podobné ?

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát led 12, 2007 22:36

Nevim. Vzal jsem si na pomoc i Wikipedii, ale ani tam nic nepisou. Zato tam lip pisou jak se chova (aspon to vypada hodne odborne :-)).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

laiko
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: pon pro 18, 2006 21:00

Příspěvek od laiko » pon led 15, 2007 20:14


Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » stř led 17, 2007 14:36

Odkedy som namontoval zimne pneumatiky s diskami (samozrejme podla farieb) ukazuje mi tlak vpredu mensi ako zadny ako keby boli prehodene snimace spredu dozadu (a mozno aj sprava dolava).
Skusal som jedno koleso spustit, co na to povie pocitac ale za tu chvilu to nezaregistroval (podla manualu treba cakat 15 min alebo jazdit).
Cakam na nejaky defekt, ci bude na tom kolese ako povie pocitac...
Ma niekto podobny problem?
Funguju snimace aj ked su prehodene? Podla servisu vraj pri nacitavani snimaca zachytia aj okoloiduci Megan...

polymorf
Junior member
Příspěvky: 120
Registrován: čtv lis 16, 2006 21:17

Příspěvek od polymorf » sob led 20, 2007 19:08

Laco19 píše:Odkedy som namontoval zimne pneumatiky s diskami (samozrejme podla farieb) ukazuje mi tlak vpredu mensi ako zadny ako keby boli prehodene snimace spredu dozadu (a mozno aj sprava dolava).
Skusal som jedno koleso spustit, co na to povie pocitac ale za tu chvilu to nezaregistroval (podla manualu treba cakat 15 min alebo jazdit).
Cakam na nejaky defekt, ci bude na tom kolese ako povie pocitac...
Ma niekto podobny problem?
Funguju snimace aj ked su prehodene? Podla servisu vraj pri nacitavani snimaca zachytia aj okoloiduci Megan...
To chce jen znovu načíst.0.3 z cca 660 kč
RENAULT LAGUNA I Ph II 3,0L V6 24v RXT

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » sob led 20, 2007 19:18

polymorf píše:
Laco19 píše:Odkedy som namontoval zimne pneumatiky s diskami (samozrejme podla farieb) ukazuje mi tlak vpredu mensi ako zadny ako keby boli prehodene snimace spredu dozadu (a mozno aj sprava dolava).
Skusal som jedno koleso spustit, co na to povie pocitac ale za tu chvilu to nezaregistroval (podla manualu treba cakat 15 min alebo jazdit).
Cakam na nejaky defekt, ci bude na tom kolese ako povie pocitac...
Ma niekto podobny problem?
Funguju snimace aj ked su prehodene? Podla servisu vraj pri nacitavani snimaca zachytia aj okoloiduci Megan...
To chce jen znovu načíst.0.3 z cca 660 kč
Dakujem za radu. Asi s tym budem musiet do Renaultu ale so zimnymi az o rok. Ochvilu prezuvame na letne (ak nebude v maji snezit)...

Laco19
Grafoman
Příspěvky: 3009
Registrován: čtv srp 03, 2006 17:56
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Laco19 » pát bře 02, 2007 00:36

Minuly tyzden som postupne spustal gumy a kruzil okolo benzinovej pumpy. Boli prehodene predne gumy dozadu, v rozpore s farebnym znacenim ventilov. Preto som mal na displeji chaos.
Teraz uz mam obute letne (a konecne aj snezi), zimne budem riesit v jeseni - aspon 2 kupim nove.

laiko
Junior member
Příspěvky: 170
Registrován: pon pro 18, 2006 21:00

Příspěvek od laiko » pon bře 12, 2007 17:45

... tak už jazdím na letných. A čuduj sa svete všetky 4 senzory sa chytili a šliapu bezchybne, takže operácia sa zatiaľ odkladá na neurčito.
... = ďalší spôsob opravy senzora = nechať ho v zime podriemkať v garáži. Ale vykurovanej !!! :D
Laguna II, 1,9 dCi, 88 kW,
----------------------------

litra
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 12, 2006 09:56
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od litra » stř bře 14, 2007 07:59

Já jsem snímače vyřešil trvale. Hodnoty se tam měnily jak na barevné hudbě, když jsem si změřil tlaky ručním manometrem, tak to stejně neodpovídalo, tak jsem teď při přezouvaní na letní vyměnil všechny snímače za normální ventilky. Stejně to tak má 99% aut. A teď spokojenost, aspoň mě to neposílá pořád do servisu, i když byla guma správně nafoukaná.
Laguna Grandtour 2,2dci INITIALE, st?e?ní okno, Carminat,17''

Uživatelský avatar
erti
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: ned čer 19, 2005 19:07
Bydliště: Nejdek u KV

Příspěvek od erti » stř bře 14, 2007 09:17

litra píše:Já jsem snímače vyřešil trvale. Hodnoty se tam měnily jak na barevné hudbě, když jsem si změřil tlaky ručním manometrem, tak to stejně neodpovídalo, tak jsem teď při přezouvaní na letní vyměnil všechny snímače za normální ventilky. Stejně to tak má 99% aut. A teď spokojenost, aspoň mě to neposílá pořád do servisu, i když byla guma správně nafoukaná.
No to je teda řešení. :boxe: Tak to já si vyndám navi, protože mně vodí po špatný silnici, dešťový senzor, protože občas stírne vícekrát než je potřeba, dám si tam klasickou spínací skřínku, protože se ulamujou packy, vyměním si el.okna za manuální, protože mi nebudou pulzovat po odpojení baterie. :zo: Chlape ty jsi zabloudil. Tady jsou Renaulťáci, který řeší problémy, aby jim všechny ty vychytávky co mají ve svých miláčcích fungovali jak mají a né, aby je nahradili nějakou xxxxxx . Asi máš Renaulta poprvé a měl jsi 100% VW nebo tak něco.
Snímače jsou od toho, abys pneu nesjížděl špatně a neničil je+spotřeba atd. Fuj to jsem se vytočil.

Jinak já hustím pneu na 2,5 a nemám jedinou špatnou hlášku. Ani při přechodu teplot. Doporučili mi to v R servisu. :t18:
Laguna II 2002 1.9DCi GT Sport Privilege 110kW GPS Carminat, Tuning.

duron
Advanced member
Příspěvky: 333
Registrován: úte zář 26, 2006 20:41
Bydliště: Severní morava

Příspěvek od duron » stř bře 14, 2007 10:28

erti píše:Jinak já hustím pneu na 2,5 a nemám jedinou špatnou hlášku. Ani při přechodu teplot.
Vidím, že jsme to vyřešili stejně... blblo mi to v prosinci, když přes den bylo +10 a po ránu -10. Taky mi to furt svítilo. Ale furt, dycky jsem dal přesně 2.4 a druhý den znova. Tak jsem tam dal 2.5 a mám klid... už 3 měsíce jsem nedofukával... jinak senzory hlídají asi jen podtlak, že? Nebo i přetlak? (mám tu základní verzi bez udávaní barů)
Laguna II, 12/2001, 1.9dCi, 79kW

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 27 hostů