LII 1.8 16V nejede

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: LII 1.8 16V nejede

Příspěvek od jarda19 » stř pro 14, 2016 20:04

Já si pořád myslím a jsem o tom přesvědčen že tam nejde benzín, nebo tam jde ale ve špatnou chvíli. Logicky: motor na start sprej chytne j jede v pohodě dokud nevysaje vstříknutou směs z filtru a pak zhasne protože nemá co spalovat.......tudíž: zapalování musí být dobré, rozvody dobré, tlaky dobré. Myslím si že bez clipu to nevyřešíš.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: LII 1.8 16V nejede

Příspěvek od Zefek » stř pro 14, 2016 20:10

To je chybný předpklad, protože u nafty to jede na sprej i bez zapalování, protože startovací sprej nepotřebuje zapalování, ale vznítitelný tlakem i u benzínu. Takže benzínový motor pojede na sprej i bez zapalování.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: LII 1.8 16V nejede

Příspěvek od jarda19 » stř pro 14, 2016 21:45

Vím že ten sprej obsahuje eter který by snad mohl........ale je přece jednoduhé zjistit jestli je to pravda........odpojit zapalování a vyzkoušet nastartovat na sprej.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

paseka21
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: pát črc 19, 2013 17:38
Bydliště: Skuteč
Kontaktovat uživatele:

Re: LII 1.8 16V nejede

Příspěvek od paseka21 » čtv pro 15, 2016 12:45

Pánové, asi jsem debil... :D Všechny moje předpoklady, že palivová soustava je v pořádku byly chybné... dolil jsem do nádrže benzín a ono to naskočilo... :D :roll: Když jsem to kontroloval, tlak paliva tam byl a viděl jsem, jak vstřiky stříkaly, ale asi už tam nebyl dostatečný tlak, aby to dobře rozprášilo a chytlo. Ještě nevím, jak je to možné(plyn jsem ještě nepřipojil zpátky), ale když mě to nechalo na cestě, muselo se to přepnout z plynu na benzín, který zrovna v tu chvíli došel... trošku mi to hlava nebere, ale aspoň, že to jede na ten benzín...

Jinak jsem Vám udělal ten pokus s nastartováním na sprej bez zapalování(odpojené vstřiky a cívky) a máte pravdu oba - mělo to tendenci chytat, škytat, ale motor vyloženě neběžel tak pěkně a hladce jako předtím se zapalováním... takže to tomu zkrátka trochu pomohlo k plynulému chodu... :) Nafťák má větší tlaky, tam věřím tomu, že na sprej bude běžet i přesto, že nemá zapalování.

Takže tímto děkuji všem, kteří měli snahu mi s tím poradit a zapojili se se mnou do řešení, přeju Vám hezké svátky, spoustu pohodových kilometrů... a já jdu zase pěkně všechno poskládat zpátky a můžu zase jezdit...

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: LII 1.8 16V nejede

Příspěvek od jarda19 » čtv pro 15, 2016 15:24

:roll: :D :roll: :D ha ha ha :D :roll: :D :roll:
Měl jsem od začátku pravdu.....nestříkal tam benzín.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Fastarrow
Starting member
Příspěvky: 19
Registrován: pon led 28, 2019 00:01

Re: LII 1.8 16V nejede

Příspěvek od Fastarrow » pon led 28, 2019 00:51

Zefek píše:
úte pro 13, 2016 22:31
Co ty rozvody, jak víš, že nejsou hnuté? Ten přesuvník je tam namontovaný správně?

Chtěl jsem se zeptat jak jde špatně namontovat přesuvník a jak to poznám, že není správně?
Díky

Odpovědět

Zpět na „Renault Laguna II“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 35 hostů